AKTUALITY

2023

Ragbisté úspěšně zakončili jarní sezónu

ČESKÉ BUDĚJOVICE 18. 6. 2023

V neděli se skupina mladých ragbistů vydala na poslední turnaj před letními prázdninami – Budweiser Cup. V Českých Budějovicích trenéři Martin Zemánek a Miroslav Kaše postavili dva týmy v kategorii do 10 let a ještě dva borci reprezentovali v barvách AMMORu v kategorii do 12 let.

Jako vyvrcholení jarních zápolení se tento turnaj hraje výjimečně na pořadí a Sedlčany se ukázaly v dobrém světle. Oba týmy hrály perfektně a dosáhly na dělené 2. místo. Trenér Miroslav Kaše dodává: „Tento turnaj byl rozloučením se staršími hráči do deseti let a následně přivítáním nových hráčů otrkávajících se dosud v kategorii do osmi let. Zápasy jsme si moc užili a příští rok přivezeme pohár do Sedlčan! Chtěl bych poděkovat hráčům, rodičům i celému realizačnímu týmu RC Sedlčany za vydařenou jarní sezónu 2023.“

V kategorii do 12 let se do týmu AMMOR zapojili Mikuláš Jacko a Ferdinand Lobkowicz. Tým složený dále z hráčů Iuridici Praha, Kralup nad Vltavou, Rakovníku a Plzně nenašel přemožitele a díky třem výhrám a jedné remíze získal pohár za 1. místo!


RAGBYOVÉ NADĚJE MAKAJÍ NA PLNÝ PLYN

BABICE U ŘÍČAN 27. 5. 2023

Turnaj kategorie do šesti a do osmi let se konal v Babicích u Říčan. Za tým babických juniorek do sedmnácti let reprezentovala na přátelském turnaji v Itálii i Mirka Švagrová. Hráči do deseti let zápolili v Praze na Slavii a borci do dvanácti let v Chrášťanech na okraji Prahy.

Mirka Švagrová úspěšně reprezentovala za Babice do sedmnácti let. V turnaji konaném od 19. do 21. května v Rovatu u Bergama v Itálii ve čtyřech utkáních třikrát zvítězily a jen jednou odešly poražené. Cílem výjezdu bylo načerpat zkušenosti v porovnání se zahraničními týmy, což se podařilo měrou vrchovatou. „Moc se mi líbilo, že i když šlo o cizí týmy, dokázaly jsme si navzájem fandit.“, dodává Mirka Švagrová. Její výkony zaujaly i reprezentační trenéry, kteří ji nominovali na červnový turnaj olympijských nadějí do Budapešti.

Ragbyový stadion v Babicích ale nezůstal opuštěn. V sobotu 27. května se na trávníku sešly týmy dětí do šesti a do osmi let. Bojovníci ze Sedlčan obdrželi od trenéra Martina Zemánka velkou pochvalu: „Za mě nejhezčí turnaj jara. Kluci byli skvělí, skládali soupeře jako o život a bojovali až do konce. Byla radost se na ně dívat! A Pavlík Vohnout skvěle reprezentoval v kategorii do šesti let na hostování za Úžice.“

V Praze trenér Miroslav Kaše postavil tým složený nejen z borců do deseti let, ale zapojil i nejlepší osmileté. Tento tým vybojoval dvě výhry, jednu remízu a třikrát odešel poražen. Další hráči se zapojili do smíšeného družstva RaPlSedl (Rakovník, Plzeň, Sedlčany), které získalo jednu výhru a dvakrát odešlo s prohrou. Trenéři napříč oddíly zvou všechny děti a jejich rodiče na přátelský turnaj do Kralup nad Vltavou „Havran Cup“, který oslavuje pozitivní hodnoty ragby na konci jarní sezony. Hráči jsou vylosováni bez ohledu na svůj mateřský oddíl do týmů kopírující nejlepší reprezentační týmy na světě. Každý si tak může zahrát v dresu Nového Zélandu, Franci nebo Anglie.


Pavel Vohnout

SPORTOVNÍ AREÁL OBSADILY HORDY RAGBISTŮ

SEDLČANY 21.5.2023

V neděli se na vzorově posečený trávník v Luční ulici sjeli ragbisté z celých Čech, aby porovnali své síly a umění. Na pěti hřištích se utkalo 24 týmů rozdělených do skupin v kategoriích do 8 a do 6 let.

Organizátoři pod vedením Martina Zemánka připravili hřiště již v sobotu a dobrovolnice pod vedením Reginy Hejsek v neděli od rána nabízely občerstvení ve dvou stáncích. Od deváté hodiny ranní se začaly sjíždět první výpravy a v půl desáté se sešli všichni trenéři a trenérky, aby si odsouhlasili organizační záležitosti a vypomohli si s hráči, kteří jim přebývají nebo se jich naopak nedostává. V deset hodin byla zahájena první utkání a údolím Mastníku se rozléhal výskot dětí, pokyny trenérů a fandění rodičů až do jedné hodiny po poledni.

Trenérka Julie Drahorádová ze Slavie Praha vysvětlila, že výsledky nejsou ani pro děti na prvním místě, ale hlavní je zahrát si pro radost a ukázat v zápasech to, co se naučily na tréninku. Zároveň je ragby pro houževnaté povahy, oproti fotbalu se v něm nevyskytuje simulování. Trenérka Martina Pástlová z Nýrska vyzdvihuje smysl pro fairplay, spolupráci a kamarádství.  "Rodiče, kteří své děti na ragby přihlásili, jsou po počáteční nejistotě nakonec rádi. Ragby je sice náročné, ale pěstuje v nich smysl pro spravedlnost a tvrdou práci. Oddíly spolupracují, půjčují si hráče a po zápasech si děti hrají dohromady." Ráda by v příštím školním roce uspořádala ukázky ragby také ve školách, aby vešlo více ve známost. "Někdy je zaměňováno s americkým fotbalem, který je ale svým způsobem nebezpečnější.", vysvětluje. Michaela Mačalíková, maminka jednoho z hráčů z Úžic dodává, že se o ragby dozvěděla od ostatních rodičů. Trenér Lukáš si vzpomněl na jeho oblíbený citát, že "Ragby je sport barbarů, který hrají džentlmeni a fotbal sport džentlmenů, který hrají barbaři." Martina Hlavničková z Babic, kde seriál turnajů pokračuje příští neděli, shrnula, že se v českém mládežnickém ragby podařilo vytvořit příjemné rodinné prostředí. Trenéři, rodiče a hráči se vzájemně znají, není problém si vypůjčit hráče, aby některý z týmů nehrál v oslabení.

Slova dospělých potvrzovali jejich svěřenci pěknými výkony na hřišti. Všichni za ně byli odměněni medailemi, hopíky a každý tým se mohl osvěžit šumivou limonádou. Slavnostní nástup provázel potlesk a radost z předvedené hry. Konkrétní výsledky se v těchto kategoriích nevyhlašují. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a tuto olympijskou myšlenku vyslyšely oddíly AMMOR Plzeň-Kralupy, Babice, Kralupy nad Vltavou, Nýrsko, Plzeň, Olymp Praha, Slavia Praha, Sparta Praha, Přelouč, Říčany, Úžice, a samozřejmě domácí pořádající Rugby Club Sedlčany.

Pavel Vohnout

VYBRANÍ RAGBISTÉ REPREZENTOVALI VE FRANCII

8. 5. 2023 Angoulême

Štěpánka Jarešová a Mikuláš Jacko byli vybráni do týmu AMMOR (Asociace malých mládežnických oddílů ragby), který byl pozván na turnaj Výzva Guy Maryho, jenž se konal na stadionu Chanzy v Angoulême ve Francii. 

Festivalu ragby mládeže se zúčastnilo více než 1300 hráčů v kategoriích do 8, 10 a 12 let. Organizátorem byl klub SAXV, za který dříve hrál český reprezentant Pavel Šťastný a díky tomu se turnaje mohli zúčastnit i čeští ragbisté. Tím se naplnila slova jednoho z pořadatelů Jeana Allemanyho, který zdůraznil dva cíle tohoto turnaje - umožnit zahrát si velký turnaj i malým klubům a nastavit spolupráci mezi kluby.

Pavel Vohnout

PŘÍKLADNÁ SPOLUPRÁCE

30. 4. 2023

RC Sedlčany kategorie U10 vyrazili do prosluněného Rakovníka. I přes prodloužený víkend se turnaje zúčastnilo 10 týmů.

Naši A hráči se spojili s A týmem Plzně a vytvořili neporazitelný tým se jménem SEPL. Celkem si tým SEPL zahrál čtyři utkání a ve všech zvítězil. Kluci si v týmu sedli nejen herně, ale hlavně jako kamarádi a to je přesně ten důvod proč hrajeme rugby.

Náš tým v C skupině si zahrál s týmem Plzně, Rakovníku a Olympu Praha. Náš tým doplnili hráči Plzně a Rakovníku a společně hráli jak za Sedlčany tak i za Rakovník. Podali úžasné výkony a splnili vše s čím do tohoto turnaje šli: zejména rychlé přihrávky a skládky při kterých není důležitá velikost hráče, ale jejich technické provedení.

Potom i naše Verunka Zemánková skládala doslova obrovské hráče našich soupeřů. Jak můžete vidět i trenéři jsou naladěni na stejnou notu :-)

Miroslav Kaše

V kategorii do 14 let nás reprezentoval Matyáš v dresu AMMORU PLIUS. V Plzni se nastoupil a přispěl k remíze s AMMOR KraRaRu 27:27.

Tomáš Kabrhel

Borci v kategorii U8 sehráli turnaj v Přelouči. V pěti zápsech dvakrát vyhráli a třikrát odešli poraženi (jednou jen těsně). Zápas byly vyrovnané a kluci si dobře zahráli.

Martin Zemánek

TŘI ZÁPASY = TŘI VÍTĚZSTVÍ

23.4.2023

Naši dva mladí sedlčanští ragbyový borci Matyáš Kabrhel a Ondřej Patzák hájící barvy AMMORu PLIUS (Asociace Mladých a Malých Oddílů Ragby a spojení Plzeň, Iuridica, Sedlčany) kategorie U14, odstartovali svou jarní sezonu přesně před měsícem. Kdy na hřišti ARC Iuridiky 26.3. přivítali tým spojený z několika ragbyových týmů Olymp, Úžice,Podhůří a Jablonce n/N.

Matyáš nastoupil od začátku zápasu na pozici mlynáře, Ondřej nastoupil do druhého poločasu na post rváčka.

První půlku jasně dominoval tým PLIUS a po první půlce vedl jasným skóre 40:0. Do druhé půle přišli do hry hráči z lavičky a nakonec dovedli tým PLIUS k jasné výhře 57:14


Na apríla byl nalosován „bratrovražedný“ zápas s druhým týmem AMMORu KRARARUČB (Kralupy n/VL.,Rakovník, Rumburk, České Budějovice). 

Zápas se odehrál na hřišti Kralup n/Vl. A i zde nastoupili oba naši borci Matyáš a Ondřej.

Matyáš opět nastoupil na pozici mlynáře a jak to tak vypadá tato pozice mu i pro nadcházející zápasy zůstane na trvalo. Ondřej nastoupil do druhé půle opět na pozici rváčka.

Tento zápas oproti tomu minulému nebyl tak jednoznačný a první půlku jsme vyhráli 19:7.

V druhé půli tým KRARARUČB chytil druhý dech a tuto půli vyhrál 14:5. Konečný výsledek se přiklonil na naší stranu a tým PLIUS mohl slavit druhé vítězství v poměru 24:21


V neděli 23.4. tým PLIUS odehrál další s pořadovým číslem 3 zápas, proti spojenému týmu Přelouč/Babice. Zápas jsme odehráli opět na hřišti ARC Iuridiky.

I na tento v pořadí třetí zápas, přijeli borci ze Sedlčan Matyáš a Ondra.

Na pozici číslo dva (mlynář) nenastoupil nikdo jiný  než Matyáš, Ondřej vystřídal v první půli levého pilíře , takže s Matyáše tvořili první řadu. První půle se nesla v podobném duchu jako první jarní zápas. Po konci první půle svítilo na světelné tabuli skóre 24:0 pro tým PLIUS.

Do druhé půle poslal hlavní trenér týmu PLIUS opět chlapce a dívky z lavičky, kteří nenastoupili v první půli. Střídání se nevyhnulo ani Matyášovi a na necelých posledních deset minut byl střídán.

Tímto si hlavní trenér týmu PLIUS utvrdil, že i bez největších hvězd je náš tým konkurence schopný a umí podat skvělá výsledky.

Po konečném hvizdu bylo skóre 31:12 pro tým PLIUS - Sečteno a podtrženo tři zápasy, tři výhry a celkové skóre 112:47

Tomáš KabrhelZÁPASY S PRAŽSKÝMI "S"

PRAHA / CHRÁŠŤANY U PRAHY 23. 4. 2023

V neděli se sedlčanští ragbisté rozjeli do Prahy. Tým kategorie do osmi let vyrazil na hřiště Sparty – jednoho z nejstarších klubů českého ragby. Na tomto turnaji čekalo sedlčanské hráče pět utkání s týmy Olympu Praha, Slavie, Sparty, Babic a Rakovníka. Nejzvučnější jména – týmy Sparty a Slavie – byly v očích sedlčanských bojovníků také největší výzvou. Ukázalo se, že od sešívaných se mohou sedlčanští hoši ještě učit – prohráli se soupeřem 5:9. Nicméně to, že v Sedlčanech nehrají ragby špatně, ukázali malí borci při zápase se Spartou, kterou porazili 7:5. Z celkových pěti utkání skončila tři vítězstvím Sedlčan a dvě porážkou.

Dva týmy kategorie do deseti let vyrazily tentokrát do Chrášťan na hřiště ARC Iuridica Praha. Tým sestavený pro hráčskou skupinu výkonnosti „C“ (nováčci) sehrál celkem 4 zápasy se dvěma týmy. Sedlčanští jednoznačně porazili RA Olymp 6:2 a 9:1. Ve dvou dalších zápasech s domácí Iuridicou těsně prohráli 3:4 a 6:8. To je výbornou vizitkou pro kluky (a jedno děvče), kteří se v této věkové kategorii teprve otrkávají.

Jiný příběh probíhal ve výkonnostní kategorii „A“, kdy nastoupili naše nejlepší „desítky“. Po tvrdých bojích ve čtyřech zápasech získali kluci dvě vítězství a dvakrát prohráli. Příliš tvrdým oříškem se staly vlajkové týmy Slavie (2:5) a zejména Sparty 1:11, které sedlčanská áčka jednoznačně přehrály. V dalších zápasech již sedlčanští byli rovnocennými soupeři a kůži neprodali lacino, leč prohráli s Kralupy nad Vltavou (3:4), RA Olymp Praha (4:5).

Trenér U10 Míra Kaše k tomu říká: „Mám velkou radost, že se podařilo postavit z našich hráčů „desítek“ dva plnohodnotné týmy. Nováčci se skvěle rozkoukávají a získávají důležitou sebedůvěru. Kluci z „áčka“ zase sbírají cenné zkušenosti ve hře s nejlepšími týmy. Tím je zajištěn individuální rozvoj každého jednotlivého hráče v rámci týmu. To je nakonec i cílem – připravit hráče pro budoucnost v kterémkoli z nejlepších týmů.“

Pavel Vohnout


Září 2022

První zářijové turnaje máme za sebou. Kluci v U8 hráli v Petrovicích a v Rakovníku. Začínali jsme ve skupině C, protože nastupovali hráči z loňských šestek. Tam s přehledem vše vyhráli. Proto v Rakovníku už jsme vyzkoušeli skupinu B. Některé zápasy se vyhrály a některé prohrály. Celkem vyrovnaní soupeři a to naše benjamínky může posunout výš. Další turnaj bude v říjnu a to jedou do Plzně.

Tak jako osmičky začínaly v C skupině, tak i desítky. Turnaj se odehrál také V Petrovicích, ale o týden dříve. Svým výkonem potvrdily, že patří do skupiny B a další týden na Spartě už v této skupině hrály. Vítězství, ale dva soupeři byli spíš skupina C. Ti dostali „nandáno“ ode všech. Třetí zářijový turnaj hostila Praga. Krásně vyrovnaná utkání ve kterých byly výsledky těsné. Jen v posledním utkání nám Sparta vrátila porážku. Spíš jsme toto utkání trochu vypustili.

Dvanáctky, spolupracujeme stále s AMMOREM. První turnaj na Pragovce, zde se pomalu mohly postavit dva týmy. Ve skupině B si nevedli kluci a dívky špatně. Herně je stále co zlepšovat. Na další turnaj se bohužel nedal dohromady žádný tým.

Čtrnáctky ve spojení s Českými Budějovicemi pod AMMOREM získávají zkušenosti v rozvojové lize.

A teď jedna novinka. Bětka Sůsová, která hostuje v týmu říčanských žen dlouho v naší republice nevydržela. Po dvou letech v Angli se nyní chystá na rok do Francie. Pochopitelně hrát ragby. No uvidíme na jak dlouho to bude. Anglie taky měla být na rok.


Neděle 11.9.2022 Tatra U14B turnaj

Některé kategorie již měli pár zápasů odehraných z předchozího týdne. Na koho čekal prví turnaj byla kategorie U14. Turnaj se odehrál na horním hřišti Tatry Smíchov, kde byli zastoupené týmy jako Tatra, Přelouč, AMMOR 1 (Krararu-Kralupy, Rakovník, Rumburk), AMMOR 2 (PLZIU-Plzeň, Iuridika) a AMMOR 3 (ČBSE-České Budějovice, Sedlčany). 

V našem týmu bylo 10 nováčků a jen 3 hráči se zkušenostmi z předešlé sezóny U14 (jen pro porovnání AMMOR 1 a 2 měli po 6 hráčích se zkušenostmi U14, takže skoro polovina mužstva) a dva hráče jsme si museli půjčit.

Co se týká samotných zápasů, jak jsem psal výše 10 hráčů bylo na turnaji U14 poprvé a bylo to znát.

S Tatrou jasná prohra 0 : 13 a s AMMORem 1 prohra 1 : 8 , první půle sice skončila prohrou 1: 2, zde musím vyzdvihnout bojovnost některých hráčů a pochválit za jejich úsilí. V druhé půli už bohužel docházeli sily, bylo znát, že kluci hráli hned druhý zápas po sobě.

Tak aby jsem to shrnul . 

Nebudu tady vyzdvihovat jak který hráč hrál, i když u některých jsem ani nevěděl, že tam jsou a hrajou. Na tréninku se budeme muset zaměřit na fyzičku, příjem balónu, a čištění vlastního rucku. 

Nechceme přeci být otloukánkem skupiny.

Před novou sezonou

Sezona 2021/2022 je za námi pro kategorie U8 a U10 jak již můžeme říci tradičním turnajem World Cup – Havran Cup v Kralupech nad Vltavou. Super turnaj, kde největší úspěch měly týmy „All Black“ (Nový Zéland). V Českých Budějovicích ještě jednou U10 a i U12 v Budweiser Cup za šíleného vedra. O přestávkách byla nejvíce obsazená hadice se sprchou.

Ani o prázdninách neustala činnost a ležení na gauči nebo jen chytání bronzu, povalování pro nás nebylo. Prostě lenošení se netrpí. Prázdniny by měly být aktivní, plné pohybu. Jako první proběhl v Olomouci Elite kemp. Je to zde pro vyspělejší hráče, zde jsme měli čtyři zástupce i s jedním trenérem Tomášem. Hned na to bylo naše klubové soustředění v Hartmanicích u Sušice. Zde vznikla i naše „běžecká“ hymna našeho klubu. Do tohoto termínu zasáhlo soustředění hráček U16 v anglickém Bathu, tam odjela s hráčkami širšího výběru reprezentace Mirka Švagrová. Zde sídlí velice známý ragbyový klub. Ta ovšem byla ještě před tím na soustředění kádru reprezentace dívek u Brna. Aby toho nebylo málo, dalších dvou soustředění byli i Bohouš Švagr a Richard Houdek širšího kádru reprezentace U18. Konečně poslední soustředění v Kralupech nad Vltavou se společenstvím AMMOR, kterého jsme členy.

V nové sezoně u dětských turnajů dochází k organizačním změnám v pořádání turnajů. Protože většina klubů již prostorově nezvládá počet přihlášených týmů a s tím souvisí i počet hráčů, tak jsou již kategorie U10 a U12 rozděleny na dvě místa. Odpadají tím dlouhé prostoje mezi jednotlivými zápasy. Uvidíme po podzimu jak bude organizačně vypadat jaro.

Každopádně se můžou všichni kdo mají zájem přijít podívat na turnaj, který bude v Sedlčanech Luční ulici 9.října od 10 hodin. Kdo by měl ještě větší zájem, například zkusit hrát, tak potřebné informace najde tady, na našich webových stránkách.


Ani trenéři to neměli lehké

Sobota a neděle 14.5 - 15.5.

Souhrn Ragbyových událostí ze soboty a neděle 14. – 15.5.

Naši noví borci v kategorii U12 hráli se společenstvím AMMOR v C skupině v Babicích. To je skupina vesměs pro nováčky. První dva zápasy odehrálo Céčko famózně, nějakým malým chybičkám se sice nevyhnuli, malé přihrávky dopředu, co se musí zlepšit je větší chuť chtít hrát s balónem. Třetí zápas už byli hodně unavení a tomu odpovídá i výsledek, Praga byla u všeho dřív a z toho ústí i jednoznačná výhra. Abychom nezapomněli ještě Maty hrál v áčku s obdobnými výsledky. Přejdeme k U10. Místo konání Plzeň – Božkovský ostrov. Kluci zde odehráli čtyři utkání ve skupině B. Dvě výhry a dvě prohry I zde jsme si to vyzkoušeli nováčci - video Pochopitelně náš klub se nevyhnul i dalšímu cestování, U6 v Přelouči. Na jejich hru se můžete podívat na video. V Říčanech probíhal Den ženského sedmičkového ragby. Na dvou hřištích probíhaly utkání od U15 až po ženy Elite skupinu. Naše Mirka Švagrová byla v týmu U17 Barbarians (složený z hráček z celé ČR), pod vedením trenéra Sedlčan a trenérky z Havířova. A děvčata hrála jak o život. Na nepatrné chyby, které vždy trenér vidí, hráčky podaly obdivuhodný výkon, všechna utkání vyhrála. Jen je trochu potrápil tým Donau Wien z Rakouska, ale ten nakonec nám podlehl. Bohouš Švagr a Richard Houdek oba hostují v Říčanech v juniorce. Oba neleští jen lavičku, ale jsou platnými hráči. Dopomohli k vítězství nad Petroviceni a blíží se k boji o Mistra ČR.


Volnočasuj v Sedlčanech

V sobotu 7.5.22 nejenom že naše reprezentace vyhrála nad Lotyšskem, Bohouš s Richardem byli na soustředění širšího výběru U18, Mirka na turnaji v Babicích, ale v Sedlčanech kde nyní pořádáme turnaje probíhala akce Volnočasuj. Představilo se zde spoustu spolků a hlavně byli jsme přítomni i my. Naším stanovištěm prošlo přes 200 dětí, které plnily lehký úkol. Někdo, nebo spíš většina držela šišku poprvé v ruce. Potom každý dostal razítko za splněný úkol a pokud stačily perníčky ve tvaru šišky, tak dostal tuto sladkou odměnu. Pak přišly na řadu samolepky. Pochopitelně s doporučením, aby je mamince nalepily na lednici + povzbuzení k návštěvě tréninku. Aby diváci nepřišli zkrátka, byla i dvě ukázková utkání. A to U6 a potom namíchané U8 a U10.


Prvomájové ragby

Po předcházejících deštivých nedělí se na nás usmálo prvomájové sluníčko. Sice s turnaji zamíchaly čarodějnice. To nejenom s námi. Ale hráči v U12 ve společenství AMMOR odjeli do Rakovníka. Jednoho hráče jsme měli v týmu A, kde opravdu byli nejtěžší soupeři z Čech. Další tři nováčci opět ve skupině C, kde jsou nasazováni nováčci. Tam už se jim dařilo podstatně lépe a naši hráči se ukázali v dobrém světle. Tuto skupinu vedl náš trenér Tomáš Kabrhel. Desítky (U10) odjely jen do Říčan. Sedlčanský tým startoval ve výkonnostní skupině zatím B. Odehrál celkem pět utkání. Mezi soupeře patřily týmy Říčan, Přelouče, Iuridicy, Pragy a Českých Budějovic. Podle sestavy by příští turnaj bychom mohli zkusit nejvyšší skupinu A. Vyrovnaná utkání, i těch vítězných nám soupeř nic nedaroval zadarmo. Junioři Bohouš Švagr a Richard Houdek odjeli v brzkých ranních hodinách o Ostravy k utkání se Sokolem Mariánské Hory. Dopomohli k celkovému vítězství Říčan 116:0. Nyní byli nominováni do širšího výběru U18 ČR. Další turnaje pro děti U6 a U8 budou v Přelouči, U10 v Plzni a U12 v Babicích.

Video U10

Lijáková neděle 24.4.2022

U10 Desítky v Chrášťanech

VIDEO U10

VIDEO U8

Na další turnaj a volno po PYRFu jsme si odpočinuli od deštivého počasí, ale na turnaje v neděli 24. dubna nepršelo LILO. Patří obrovské uznání všem malým i větším hráčům i hráčkám, že podávali obrovské výkony. Tato pochvala patří i trenérům, rodičům a rozhodčím. Když se řekne, že lilo, tak celý turnaj a furt. V Rakovníku jsme v AMMORu měli už více hráčů. Kromě Matyho jsme vyvezli i další nové hráče, kteří se zapojili do céčkových týmů a ne prý špatně. Desítky si to rozdávaly na Iuridice v Chrášťanech ve skupině B. Zaslouží si pochvalu k výkonům. Podle výsledků by již příští týden mohly vyzkoušet áčko. Bohužel už nyní víme, že budeme mít úplně jinou sestavu a tak budeme ještě béčkový. Osmičky na Spartě ve skupině A. Obrovské nasazení, vyrovnaná utkání a chybělo trochu štěstí, soupeři byli silní. Na další turnaje počítáme dál s touto skupinou.

Mezinárodní turnaj PYRF

Na mezinárodním turnaji PYRF jsme měli dvě želízka v ohni. První byl Maty Kabrhel v dresu společenství AMMOR v kategorii U12 a v Říčanech za tým Babic Mirka Švagrová, která si to užívala jako ostatně všechna děvčata (viz. foto), dopomohla k celkovému druhému místu babických dívek v kategorii U18.

Žhavé foto z turnaje dívek


DOMÁCÍ TURNAJ 3.4. U10 A U6 + U8 NA TATŘE

Konečně se po covidové době rozbíhají normální turnaje pro děti, ale nejenom pro ně. V neděli 3.4.jsme měli v režii pořádání 7.RT OPČ U10. Z přihlášených 25 týmů dorazilo 23 týmů. Hálo se na čtyřech hřištích Skupina A a C každá na vlastním hřišti a tradičně skupina B musela hrát na dvou hřištích. Počet týmů na jedno hřiště byl ideální, mohl hrát každý s každým. Začátek v 10:00 a konec podle naplánovaných rozpisů před půl druhou. Za zvládnutí časového harmonogramu může to, že na poslední chvíli odpadly dva týmy – bohužel. Na parkování dostatek místa. Občerstvení – rodiče zaslouží zvláštní pochvalu – dle mne perfektní. Ale necháváme na posouzení návštěvníků.

Ale dost omáčky a samochvály. Teď ke hře našeho týmu. Dlouhá přestávka herní konzultace s ostatními kluby byla vidět. Hra střídavě oblačno, ale bojovnost a chuť hrát to tu nechybělo. Věříme, že to vše se ještě vylepší a budou si moct vyzkoušet i skupinu A. kromě týmu v béčku si vyzkoušel i premiéru v pískání Maty ve skupině C. Tím oželel turnaj dvanáctek. Pokud bude chtít dál pískat, určitě ho podpoříme.

Ale nehrály jen desítky, ale i šestky a osmičky na Tatře. Naši nejmenší Piškoti ve skupině A, a osmičky v béčku. Podle výsledků z jednotlivých utkání, zkusíme příští turnaj skupinu A. Opět ani jedněm nechyběla bojovnost a chuť hrát, to je to nejdůležitější – užít si hru. Že se něco nepovede, to se zlepší.

VIDEO U6   VIDEO U8 FOTO z turnaje v Sedlčanech od Michala Rýdla z Tatry


Neděle 13.3.2022 U12

U6, U8 a U10 už měli přípravné turnaje před sezonou za sebou. Na koho ještě turnaj čekal byla kategorie U12. Turnaj se opět uskutečnil v nafukovací hale v Říčanech. Za náš klub jeli čtyři borci Matyáš, Ondra, David a Johanes. Na turnaji jsme se spojili s klubem Českých Budějovic. Matyáš po celou dobu turnaje hrál v barvách Českých Budějovic. Ondra, David a Johanes hráli v barvách našeho klubu, kde je doplnili borci z ČB. Ptáte se proč Matyáš hrál za ČB ? Bylo to tím, že za tým ČB hráli zkušenější hráči a za náš tým hráči, kteří nastoupili poprvé, nebo nebyli ještě tak zkušení. Musím, ale říct a Miloš mi to určitě potvrdí, že i tak málo ostřílení borci se vůbec neztratili. Soupeře potrápili a některé akce by jim mohli závidět i hráči zkušenější. Takže borci, tímto Vám moc děkuji, že jste na turnaj dorazili, předváděli tak skvělé akce při zápasech a že na turnaje budete jezdit i nadále. Dík samozřejmě patří i Vám rodičům, že jste své ratolesti na turnaj dovezli.

Díky Vám všem.   

 

Sobota a neděle 5. - 6.3. U6, U8, U10

Tak se dočkal i potěr sedlčanského ragby. Zimní turnaje se nekonaly, protože ve Zbuzanech vítr na podzim sebral nafukovací halu někam na cesty. Přesto se podařilo v Říčanech uspořádat turnaje pro kategorie U6, U8, U10 v hale na umělce. V sobotu 5.3. to byly kategorie U6 a U8. Pro šestky to byla hrací premiéra a konalo se překvapení. Naši hráči soupeře svou bojovností převyšovali. Ohromná radost z vítězství, ale co nejvíc si užili samotná utkání a nejenom nás, ale i ostatní překvapili. A výsledky, to ani snad nikdo z přítomných týmů nesledoval, protože jde hlavně o radost ze hry. Kategorie U8 nastupovala ve skupině B, kam patří průměrní hráči. Kluci také podávali dobré výkony. 

Pochopitelně se po nich už chce o něco více než u těch nejmenších Piškotů. Podle výsledků, které trenéři sledují, by příští turnaj nastoupili ve skupině A. Alespoň si vyzkouší hrát s lepšími soupeři. Výsledky opět nikde nehledejte. Všichni se těší z vítězství, ale jde zase především o radost ze hry a pochvalu trenéra, když se jim něco podaří. V neděli nastoupil tým U10 ve skupině B. Mezi několika ostřílenými borci nastupovali i nováčci. Ve všech utkáních byla vyrovnaná hra. Někdy výhra, někdy prohra i remíza. Radost i smutek. Nejvíce smutku bylo u nováčků, když si uvědomili co udělali špatně. Aspoň ví co udělali špatně, a nikdo jim za to nenadával.

Utkání výběru U18Čech v. Moravy

V neděli 20.2.2022 se odehrálo utkání výběru Moravy a výběru Čech v kategorii U18 v Praze na Markétě. My jsme tam měli dvě želízka v ohni. Bohouše Švagra a Ríšu Houdka. Oba nastoupili na druhý poločas. Bohouš hrál na pozici levého pilíře a Ríša mlynáře. Přes jejich obavy, prý utkání zvládli, i když  jejich dušička strádala, že nepoložili, ale kladné hodnocení od trenérů to vyrovnalo. Sice výběr Čech vyhrál, ale v tomto utkání ani tak nešlo o výsledek, ale o to jak se projevila hráčská příprava v klubech přes zimu a co jim dala tréninková setkání v Regionálním sportovním centru na Markétě.


POZVÁNKA  NA VOLEBNÍ VALNOU  HROMADU

 

Valná hromada členů RC Sedlčany se bude konat

v sobotu dne 26. února 2022 ve 12.00 hod.

 U Floriána na náměstí TGM v Sedlčanech.

 

          Program:      

 

1.     Prezentace

2.     Zahájení a schválení programu schůze

3.     Volba komisí.

4.      Zhodnocení činnosti za rok 2021

5.      Hospodaření v roce 2021

6.      Plán činnosti na rok 2022, stav členské základny

7.      Rozpočet na rok 2022

8.      Odstoupení Výkonného výboru a Revizní komise.

9.     Volby vedení klubu a kontrolní komise RCSe.

10. Různé

11. Diskuse

12. Schválení usnesení

13. Závěr

 

za Výkonný výbor

                                                                                                       Miloš Vodrážka, v. r.


Den ragby 6.11.2021 na Tatře

Do mezinárodního utkání proti Finsku byla nominována naše hráčka Bětka Sůsová, která nyní hostuje v Říčanech. Foto je z jejího angažmá v klubu Bletchley Ladies Rugby. Další fota z jejího působení v Anglii

Do týmu mužů proti Maďarsku byl nominován proti Maďarsku Venca Calta, který také hostuje v Říčanech (Foto z mladšího věku, kdyby jste ho nepoznali).

Kategorie U8 a U10

Obě tyto kategorie nezahálely, poctivě bojovaly v každém zápasu. 31.10. se dohrála podzimní sezona. Uvidíme co nám přinese ta jarní. Každopádně bychom chtěli ještě postavit tým v U6.

VIDEA U8, U10

Tak jak to na ně zahrajem?

Šáňo!!! - zasloužené

18.9. - 19.9.2021

V sobotu jsme měli opět dva zástupce (duo Ricardino) v týmu AMMOR U16, v tomto utkání se jim podařilo zdolat tým Babic/Přelouče 39:25. Samozřejmě k tomuto úspěchu gratulujeme.

V neděli se pokračovalo U8 v Rakovníku, tentokráte ve skupině A. Celkové vyrovnané výsledky potvrdily, že do této skupiny patříme. Tentokráte nás doplnili dva hráči Kralup, kvůli absenci našich hráčů.

 A konečně jsme se dostali k U10 na Olympu. Postavili jsme tým AMMORU společně s týmem IURIDICA. Ve skupině B podávali všichni hezký výkon. Uvidíme po příštím turnaji jestli vyzkoušíme skupinu A. 

Víkend ve znamení ragby 11. - 12.9.2021

V sobotu začal tým U16 AMMOR a my jsme tam měli tři hráče. Hrálo se na hřišti Tatry Smíchov, pochopitelně s týmem Tatry B.

Utkání plné zvratů, každý chvilku tahá pilku po pěkném výkonu skončil plichtou 36:36 Utkání ke shlédnutí zde.

Vše pokračovalo v neděli turnajem U8 v pražských Petrovicích. Po velkém bojovném výkonu ve skupině B a vítězstvích, další turnaj v Rakovníku půjdeme do skupiny A

Tímto turnajem to nekončilo. U10 se vypravila do Nýrska. Proti domácímu týmu ve skupině B jsme po cestě koukali, nebo spíš nekoukali, ale to se změnilo v dalších utkáních, kde se hra značně zlepšila.

Chrášťany 4.9.2021 IURIDICA má výročí

Příprava osmiček

A jdeme na to

Příprava desítek

Tentokrát si "nestřílím" z rodičů

V sobotu 4.9.2021 IURIDICA slavila 65 let od svého založení, i když název klubu se měnil, ale co na tom záleží. Děcka byla u toho a nejednalo se jenom o ragby. Nejvíce je asi zajímala střelnice, ukázka výcviku policejních psů a pochopitelně zadržení pachatele. Ovšem policisty a ne ragbisty. Některé děti, ale i dospělí odcházeli s krásně namalovaným obličejem. A pozor přišla i kouzelnice. Od nás jsme tam měli děti v kategorii U8 a U10, ale i malý Tobiáš si vyzkoušel poprvé hrát v U6. Osmičky byly namíchané a rozhodně se to klukům líbilo. U10 se první zápas rozkoukávaly, ale u dalšího už všechna děcka zalovila v paměti a hrálo se ragby.  O výsledky tady ve všech kategoriích vůbec nešlo, ale v utkáních se hrálo naplno. 

Na závěr přejeme IURIDICE nekonečně mnoho herních sezon.

Hola, hola, konečně se to rozběhlo. 

V neděli 5.9.2021 se na Tatře Smíchov odehrál RT U12, a jelikož zde AMMOR nepostavil tým, hrál Matyáš za tým z RC ČB.

První zápas odehráli se Spartou, který prohráli 9-0, ale nebyli sami kdo dostal od Sparty tak vysokým rozdílem. Vlastně Sparta porazila všechny ve skupině a nejnižší rozdíl byl 6 a najvyšší 12. 

Druhý zápas odehráli s domácí Tatrou, kterou porazili 2-1.

Třetí zápas odehráli s Přeloučí a musím říct, že tento zápas byl nejlepším zápasem celého turnaje. I když po poločase kluci prohrávali 3-1, dokázali povstat z popela jako bájný Fénix a za podpory trenérů a fandění rodičů zápas otočili a vyhráli 4-3.

Čtvrtý zápas odehráli s Olympem, které jednoznačně vyhráli 7-0.  

Pátý a zároveň poslední zápas odehráli opět se silným soupeřem, kterým byla Slávie. Zápas to byl těžký. Ale svou bojovností a houževnatostí  nakonec kluci Slávii udolali 4-2.

AMMOR KEMP ZDUCHOVICE 2021Jak jste již všichni zaznamenali, poslední týden v srpnu proběhl ragbyový kemp AMMORu ve Zduchlovicích.

Kempu se účastnila desítka trenérů z různých klubů např. Sedlčan, Plzně, Rakovníka, Českých Budějovic a cca šest desítek dětí z klubů uvedených výše. Vše se odehrálo pod bedlivým dozorem Karla Ševčíka.

Za náš klub se kempů účastnili, já jako trenér, Matyáš, Matěj, Mikulda, Ríša, Ríša a Bohouš.

Myslím že jsme si to všichni náramně užili, hlavě ty starší, kteří kromě trénování rugby trénovali pod mým profesionálním dozorem poker. Hoši šlo vám to dobře, až vám bude 18 beru Vás do casina (samozřejmě si to platíte sami).

Není tu co více dodat k tomuto kempu, musel by jsem psát jak druháček z tábora.

Ahoj mami a tati, máme tu pěkné počasí, ale občas prší, jídlo ujde, vedoucí jsou fajn a v sobotu jsme byli na výletě na Podkově.

Tak ahoj a zase napíšu.

Tomáš  

P.S. Další fotografie v záložce foto AMMOR

Petříkov 2022


Přátelé, kamarádi,

Jak jste již někteří z Vás zaznamenali, chystá duo Mlhoš a Tomoš pro naše malé děti, děti, větší děti, mládež, teenagery a skoro dospělé na příští rok soustředění v Jižních Čechách v obci Petříkov.

Nebudu se tady rozepisovat co je tam čeká, ale pro zvědavce jen nastíním „trénink, trénink a zase trénink, pot a slzy, nejedou se tam přece opalovat „nebojte i na opalování bude čas.

Ale zpět k věci, ano, ano, někteří z Vás si už určitě říkají „tak jsi se tady vykecal a už nám konečně řekni co po nás chceš „no po Vás dospělácích ani tak nic. Jen něco málo po Vašich, našich dětech.

Duo MlhTom jak jsem duo pojmenoval, si pro Vás milé děti připravilo soutěž a ne ledajakou.

Bude to soutěž o nejhezčí obrázek s motivem rugby, ale pozor obrázek bude nakreslený pouze tužkou, nebo propiskou, bude nevybarvený, nechceme olejomalby, grafity atd. stačí úplně jednoduchý obrázek. Jako je např. ten pod textem, mimochodem ten maloval???. 

Ale kdo to je, a kdo to maloval, prozradíme na soustředění. Případně vítěze odměníme.

Obrázků můžete namalovat maximálně 5, 

minimálně 1, na papír a na zadní straně budou podepsané.

Můžete nám obrázky odevzdávat od začátku září do konce září vždy na tréninku.

Začátkem října usedne nezávislá komise(nebudou vědět kdo to maloval) a z obrázků vybere 10 nejhezčích, které se poté vystaví na náš klubový web, kde proběhne hlasování a Vy milé děti můžete začít obvolávat babičky, dědy, strýčky, tetičky, prababičky, pradědečky, prastrýčky, pratetičky, pračky, myčky, sušičky, k radosti mobilních operátorů!

Ale hlavně rodiče, sestry a bratry. 

Samozřejmě mohou hlasovat i osoby, kteří zabloudí na náš web.

Ptáte se proč to vůbec po nás duo MlhTom chce, tak já Vám to prozradím. 

Na Vaše, naše soustředění se budou nechávat vyrábět spešl trička, na zadní straně trika bude nápis Petříkov 2022 a pod tímto nápisem budou Vaše křestní jména (ale pouze těch dětí kteří se soustředění zúčastní), bude to Váš vlastnoruční podpis, takže kdo se zatím neumí podepsat tak se to musí rychle naučit, nebo udělat XXX, +++.

No a ten obrázek, který získá nejvíce hlasů, tak ten bude natištěn na přední stranu trika.

Dobrý ne.

Bohužel tento obrázek se hlasování nemůže účastnit, jelikož už nejsme děti i když se tak někdy cítíme:))). Ale můžeme nechat vydražit a vydražené peníze půjdou do klubové kasy:))).

Jestli jste to dočetli až sem tak se Vám hluboce klaním.

S pozdravem duo MlhTom

P.S. už se na Vás těšíme na tréninku.


ELITE KEMP OLOMOUC 2021Od 10.7.2021 - 17.7.2021 proběhl v Olomouci Elite kemp 2021 pro hráče věkové kategorie 11 - 20 let.

Zároveň po tři dny zde proběhl kemp pro trenéry pod odborným dohledem Yvese Perrota.

Ubytování bylo ve čtyřhvězdičkovém hotelu Comfort se snídaní, obědem a večeří.

Na kempu se sešli hráči a trenéři z českých a moravských klubů.

Za náš klub se na kemp přijeli zdokonalovat hráči Matyáš a Bohouš. Za trenéry jsem to byl já.

O zdokonalení hráčů se starali nejen naši současní reprezentanti, kteří prošli i zahraničním angažmá, ale i trenéři z různých klubů a hráči z české ligy. Na vše dohlížel Yves Perrot.

Samozřejmě se jen netrénovalo, byli jsme i v aquaparku a zoo.

Další Elite kemp proběhne příští rok od 16.7.2022 - 23.7.2022. Takže si datum poznačte do kalendáře ať nás jede víc.

Pro menší hráče je tu i mini kemp, věk 7 - 11 let, 9.7.2022 - 16.7.2022

 

 

27.6.2021 se v Petrovicích odehrál poslední turnaj U12 před prázdninami.

Ano, jak jste již zvyklí v barvách AMMORu B jsme opět měli dvě dvě želízka v ohni.

Matěje, který se pro tento turnaj naladil bojovou formou a svou kštici si obarvil na modro, a jak se zpívá v jedné písni " modrá je dobrá " tak i Matěj, na to že to byl jeho druhý zápas předvedl opravdu velmi dobrý, místy až výborný výkon. Díky Matěji

A samozřejmě je tu také Matyáš, naše stálice v U12, který musel odehrát zápasy s logem Kralup. Matyáš si sice hlavu neobarvil, ale za to jeho některé dropy byly pro soupeře smrtící, když výkop zachytil hráč AMMORu mohl okamžitě pokládat pětku. I sám Matyáš jednu pětku položil. Díky Matyáši

Těším se po prázdninách na další turnaje s Vámi.   

P.S. fotky ze zápasů ve fotogalegii - zápasy


Neděle 20.6.2021 Přelouč - Kategorie U8 a úmorné vedro. Ani tohoto vedra se nikdo z přítomných nezalekl, natož soupeře. Opět krásný výkon a vyrovnaná utkání. Kýble s vodou fungovaly a přísun tekutin k pití také. Skláním se před výkony všech malých hráčů a hráček za tropického vedra. 

Borci v akci

Zasloužené odměny pro všechny

Tentokrát nás bylo šest s tradiční podporou

19.6.2021 se v Českých Budějovicích za úmorného vedra odehrál turnaj U10 a U12

V U10 za Tatru nastoupili naši borci a borkyně v počtu tří, a to Štěpánka, Mikulda a Franta.

Vlastně čtyř, já jako přeběhlík jsem na tomto turnaji odkoučoval tým Tatry, bohužel přijeli bez trenéra. 

Musím říct, že si vedli velice dobře a v týmu Tatry se vůbec nestratili, ba naopak. Předvedli mnoho skádek a dali i nějáké pětky. 

Moc Vám tímto děkuji za vaší předvedenou hru. 

V U12 naši borci nastoupili opět v barvách AMMORu a byli to tito borci: 

ostřílený a větrem ošlehaný Matyáš, a nováček v puzzovém dresu Matěj.

bohužel Vám k těmto zápasům nemůžu nic zdělit, jak jsem již psal koučoval jsem tým Tatry U10.

Sobota 19.6.2021 - Kamenice - Česká pošta rugby cup. Naši borci a borkyně si kategoriích U14 a U16 vyzkoušeli sedmičky ve společenství AMMOR. I když je hráli sedmičky poprvé nevedli si špatně. Dopoledne U16 si stoupli na bednu s třetím místem. Odpoledne U14 si dovolili také stoupnout na bednu a také třetí místo.

U14- naši zástupci Ríša a Mirka

U16 - naši zástupci Ríša a Boš

13.6.2021 (neděle) na hřišti v Kralupech dopoledne proběhl turnaj U8 - západ. Náš tým nastoupil ve skupině B.  I když jsme měli v týmu nováčky, své nedostatky doháněli urputností v obraně. Naši malí bojovníci odehráli vyrovnaná utkání, jen nestačili na výborně hrající domácí Kralupy, ale nic i tomuto soupeři nedali zadarmo. Prohra je nemrzí a to je to hlavní, že i podle jejich slov si turnaj užili a těší se na další.

13.6.2021 (neděle) se na hřišti RC Sparta uskutečnil turnaj U12, kde jsme měli jedno zastoupení.V týmu AMMORu si zahrál Matyáš. AMMOR byl složen z hráčů Kralup, Plzně, Rakovníka a Sedlčan.Tým AMMORu se tentokrát přihlásil do skupiny "A", kde byli věhlasné týmy Tatry, Říčan a Rokytka Boys složený z hráčů Pragy a Sparty.Pro hráče AMMORu byli zápasy proti tak kvalitním soupeřům obrovskou zkušeností. Hráči srdnatě bojovali o každý míč, o každý centimetr na hřišti a snažili se být soupeřům vyrovnaným protivníkem. Ani jeden ze zápasů nevypustili, bojovali, bojovali a zase bojovali.Díky za super zážitky a emoce.Tomáš

6.6.2021 (neděle) proběhl miniturnaj dívek U15 v Bystrci z našeho týmu se zúčastnila Mirka pod vedením Klárky Hladilové

Celkovým vítězem Českého poháru mužů v olympijském sedmičkovém ragby se stalo mužstvo RC Sedlčany

přidáno: 20. 11. 2019 18:45, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 20. 11. 2019 18:46 ]


V neděli 20. října se na novém hřišti ve sportovním areálu Sladovka v Benešově u Prahy odehrál závěrečný turnaj Českého poháru mužů v tzv. sedmičkovém olympijském ragby. Představitelé RC Sedlčany coby organizátoři turnaje se domluvili s vedením města Benešov na spolupráci v oblasti rozvoje ragby v Benešově, kdy za tímto účelem bylo na novém hřišti ve sportovním volnočasovém areálu Sladovka u zimního stadionu připraveno vše potřebné pro tento sport. RC Sedlčany chtějí tímto poděkovat především místostarostovi města Benešov panu Mgr. Zdeňku Zahradníčkovi, se kterým je dlouhodobě skvělá spolupráce a velké poděkování míří také panu Ondřeji Lukáčovi, sportovnímu managerovi Městských sportovních zařízení Benešov, s. r. o. Nové hřiště přijelo „vyzkoušet“ hned dvanáct ragbyových týmů prakticky z celé republiky. Týmy se rozdělily do celkem čtyř základních skupin po třech týmech, kdy týmy na prvních místech postoupily do semifinále, týmy na druhém místě si zahrály o 5. místo a poslední týmy v tabulce pak o konečné 7. místo v turnaji.  RC Sedlčany před tímto závěrečným turnajem byli v tabulce na prvním místě a v případě úspěchu se tak mohli radovat prakticky na domácí půdě z celkového vítězství v celé soutěži. Není tajemstvím, že několik hráčů v týmu má bydliště právě v Benešově.

Turnaj začal v 11 hodin dopoledne a vzhledem k počtu účastníků se závěrečný finálový zápas hrál až v 17 hodin odpoledne. Fanoušci si tak přišli na své, týmy ovšem musely mezi jednotlivými zápasy čekat na svá utkání i více jak dvě hodiny. Naštěstí byla možnost posedět v nedaleké restauraci na zimním stadionu a kromě občerstvení rovněž sledovat v televizi probíhající mistrovství světa ragby v Japonsku. 

 

Ve skupině A změřily síly týmy RC Liberec, Rugby Babice a SC Velké Popovice. Právě tým z Liberce před tímto turnajem dýchal s tříbodovou ztrátou na první RC Sedlčany a v Benešově nenechal nic náhodě, kdy hned v základní skupině porazil oba své soupeře přesvědčivými výsledky (RC Liberec vs. Rugby Babice 31:12 a RC Liberec vs. SC Velké Popovice 43:0), připsal si šest bodů a čekal na svého soupeře v semifinále, kterým byl vítěz skupiny D. Na druhém místě skupiny A skončil tým Rugby Babice, kterým putovaly čtyři body a třetí místo a dva body si připsal tým SC Velké Popovice.

Skupina B nabídla zápasy týmů RA Olymp Praha, Omni-x a RC Plzeň. Zde dominoval tým Omni-x, který vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, druhý byl RA Olymp Praha a třetí RC Plzeň. Na vítěze základní části čekal v semifinále vítěz skupiny C.

Ve skupině C odehrály své zápasy týmy RC Poděbrady, RC České Budějovice a RC Kralupy nad Vltavou. Zde dominoval tým RC České Budějovice, který vyhrál oba zápasy a v semifinále se utkal s týmem Omni-x, druhé místo bral tým RC Poděbrady a třetí místo pak RC Kralupy nad Vltavou.

Domácí tým, respektive organizátor turnaje v Benešově RC Sedlčany narazil ve skupině D na týmy RA Brno FNZ a RC Nové Město na Moravě, který byl před tímto turnajem spolu s RC Liberec druhým týmem, který v tabulce zaostával za vedoucím týmem RC Sedlčany o pouhé tři body. RC Sedlčany v prvním zápase sice porazily tým RA Brno FNZ poměrem 19:0, se soupeřem z Nového Města na Moravě ale měli hráči v zelenočerných dresech problém, a nakonec prohráli poměrem 19:35 a skončili tak ve skupině na druhém místě. RC Nové Město na Moravě s přehledem vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, kde na něj čekal vítěz skupiny A, tým RC Liberec.

Obě semifinálová utkání nabídla zajímavé okamžiky a souboje, kdy především zápas mezi týmy Omni-x a RC České Budějovice byl velice vyrovnaný. Nakonec do finále postoupil tým Omni-x, který porazil RC České Budějovice v poměru 33:24. Ve druhém semifinále jasně dominoval RC Liberec, jež nenechal nic náhodě a poměrně jasně přehrál tým RC Nové Město na Moravě poměrem 46:14.

Zápasy o sedmé místo v turnaji vypadaly následovně: SC Velké Popovice vs. RA Brno FNZ 0:26 a RC Plzeň vs. RC Kralupy nad Vltavou 5:14. V zápasu o páté místo v turnaji zabraly domácí RC Sedlčany a vybojovaly důležité vítězství nad týmem Rugby Babice v poměru 28:12. Ve druhém utkání o páté místo zvítězil RA Olymp Praha nad RC Poděbrady poměrem 26:19. RC Sedlčany tak v turnaji obsadily konečné páté místo a celý tým netrpělivě čekal na výsledek finálového zápasu, kdy o vítězi soutěžerozhodoval konečný stav, kdy skóre bylo sice výrazně na straně Sedlčan, ovšem Liberec mohl za jistých okolností nakonec celý pohár díky lepšímu skóre vyhrát.

V zápase o třetí místo turnaje nestačily týmu RC České Budějovice síly na skvěle hrající RC Nové Město na Moravě, kdy výsledek zápasu hovořil jasně pro tým z Moravy v poměru 38:17.

Tolik očekávaný finálový zápas přinesl nakonec vítězství v turnaji pro v podzimní části skvěle hrající RC Liberec, který si poradil se soupeřem z týmu Omni-x v poměru 31:19, ovšem zároveň toto skóre přihrálo konečné vítězství třetího ročníku soutěže Českého poháru mužů týmu RC Sedlčany a ty tak mohou slavit skutečně velké vítězství, protože tento ročník soutěže přivedl do turnajů rekordní počet výše uvedených dvanácti týmů. Pohár převzal od vítěze minulého ročníku kapitán RC Sedlčany Radek Mandík a pak už v týmu vypukla vítězná euforie naplno.

Všem týmům patří velký dík a respekt za celou odehranou sezonu v této soutěži a věříme, že bude soutěž sedmiček mužů pokračovat i v další sezoně.