AKTUALITY

Den ragby 6.11.2021 na Tatře

Do mezinárodního utkání proti Finsku byla nominována naše hráčka Bětka Sůsová, která nyní hostuje v Říčanech. Foto je z jejího angažmá v klubu Bletchley Ladies Rugby. Další fota z jejího působení v Anglii

Do týmu mužů proti Maďarsku byl nominován proti Maďarsku Venca Calta, který také hostuje v Říčanech (Foto z mladšího věku, kdyby jste ho nepoznali).

Kategorie U8 a U10

Obě tyto kategorie nezahálely, poctivě bojovaly v každém zápasu. 31.10. se dohrála podzimní sezona. Uvidíme co nám přinese ta jarní. Každopádně bychom chtěli ještě postavit tým v U6.

VIDEA U8, U10

Tak jak to na ně zahrajem?


Šáňo!!! - zasloužené


18.9. - 19.9.2021

V sobotu jsme měli opět dva zástupce (duo Ricardino) v týmu AMMOR U16, v tomto utkání se jim podařilo zdolat tým Babic/Přelouče 39:25. Samozřejmě k tomuto úspěchu gratulujeme.

V neděli se pokračovalo U8 v Rakovníku, tentokráte ve skupině A. Celkové vyrovnané výsledky potvrdily, že do této skupiny patříme. Tentokráte nás doplnili dva hráči Kralup, kvůli absenci našich hráčů.

A konečně jsme se dostali k U10 na Olympu. Postavili jsme tým AMMORU společně s týmem IURIDICA. Ve skupině B podávali všichni hezký výkon. Uvidíme po příštím turnaji jestli vyzkoušíme skupinu A.

Víkend ve znamení ragby 11. - 12.9.2021

V sobotu začal tým U16 AMMOR a my jsme tam měli tři hráče. Hrálo se na hřišti Tatry Smíchov, pochopitelně s týmem Tatry B.

Utkání plné zvratů, každý chvilku tahá pilku po pěkném výkonu skončil plichtou 36:36 Utkání ke shlédnutí zde.

Vše pokračovalo v neděli turnajem U8 v pražských Petrovicích. Po velkém bojovném výkonu ve skupině B a vítězstvích, další turnaj v Rakovníku půjdeme do skupiny A

Tímto turnajem to nekončilo. U10 se vypravila do Nýrska. Proti domácímu týmu ve skupině B jsme po cestě koukali, nebo spíš nekoukali, ale to se změnilo v dalších utkáních, kde se hra značně zlepšila.

Chrášťany 4.9.2021 IURIDICA má výročí

Příprava osmiček

A jdeme na to

Příprava desítek

Tentokrát si "nestřílím" z rodičů

V sobotu 4.9.2021 IURIDICA slavila 65 let od svého založení, i když název klubu se měnil, ale co na tom záleží. Děcka byla u toho a nejednalo se jenom o ragby. Nejvíce je asi zajímala střelnice, ukázka výcviku policejních psů a pochopitelně zadržení pachatele. Ovšem policisty a ne ragbisty. Některé děti, ale i dospělí odcházeli s krásně namalovaným obličejem. A pozor přišla i kouzelnice. Od nás jsme tam měli děti v kategorii U8 a U10, ale i malý Tobiáš si vyzkoušel poprvé hrát v U6. Osmičky byly namíchané a rozhodně se to klukům líbilo. U10 se první zápas rozkoukávaly, ale u dalšího už všechna děcka zalovila v paměti a hrálo se ragby. O výsledky tady ve všech kategoriích vůbec nešlo, ale v utkáních se hrálo naplno.

Na závěr přejeme IURIDICE nekonečně mnoho herních sezon.

Hola, hola, konečně se to rozběhlo.

V neděli 5.9.2021 se na Tatře Smíchov odehrál RT U12, a jelikož zde AMMOR nepostavil tým, hrál Matyáš za tým z RC ČB.

První zápas odehráli se Spartou, který prohráli 9-0, ale nebyli sami kdo dostal od Sparty tak vysokým rozdílem. Vlastně Sparta porazila všechny ve skupině a nejnižší rozdíl byl 6 a najvyšší 12.

Druhý zápas odehráli s domácí Tatrou, kterou porazili 2-1.

Třetí zápas odehráli s Přeloučí a musím říct, že tento zápas byl nejlepším zápasem celého turnaje. I když po poločase kluci prohrávali 3-1, dokázali povstat z popela jako bájný Fénix a za podpory trenérů a fandění rodičů zápas otočili a vyhráli 4-3.

Čtvrtý zápas odehráli s Olympem, které jednoznačně vyhráli 7-0.

Pátý a zároveň poslední zápas odehráli opět se silným soupeřem, kterým byla Slávie. Zápas to byl těžký. Ale svou bojovností a houževnatostí nakonec kluci Slávii udolali 4-2.

AMMOR KEMP ZDUCHOVICE 2021Jak jste již všichni zaznamenali, poslední týden v srpnu proběhl ragbyový kemp AMMORu ve Zduchlovicích.

Kempu se účastnila desítka trenérů z různých klubů např. Sedlčan, Plzně, Rakovníka, Českých Budějovic a cca šest desítek dětí z klubů uvedených výše. Vše se odehrálo pod bedlivým dozorem Karla Ševčíka.

Za náš klub se kempů účastnili, já jako trenér, Matyáš, Matěj, Mikulda, Ríša, Ríša a Bohouš.

Myslím že jsme si to všichni náramně užili, hlavě ty starší, kteří kromě trénování rugby trénovali pod mým profesionálním dozorem poker. Hoši šlo vám to dobře, až vám bude 18 beru Vás do casina (samozřejmě si to platíte sami).

Není tu co více dodat k tomuto kempu, musel by jsem psát jak druháček z tábora.

Ahoj mami a tati, máme tu pěkné počasí, ale občas prší, jídlo ujde, vedoucí jsou fajn a v sobotu jsme byli na výletě na Podkově.

Tak ahoj a zase napíšu.

Tomáš

P.S. Další fotografie v záložce foto AMMOR

Petříkov 2022


Přátelé, kamarádi,

Jak jste již někteří z Vás zaznamenali, chystá duo Mlhoš a Tomoš pro naše malé děti, děti, větší děti, mládež, teenagery a skoro dospělé na příští rok soustředění v Jižních Čechách v obci Petříkov.

Nebudu se tady rozepisovat co je tam čeká, ale pro zvědavce jen nastíním „trénink, trénink a zase trénink, pot a slzy, nejedou se tam přece opalovat „nebojte i na opalování bude čas.

Ale zpět k věci, ano, ano, někteří z Vás si už určitě říkají „tak jsi se tady vykecal a už nám konečně řekni co po nás chceš „no po Vás dospělácích ani tak nic. Jen něco málo po Vašich, našich dětech.

Duo MlhTom jak jsem duo pojmenoval, si pro Vás milé děti připravilo soutěž a ne ledajakou.

Bude to soutěž o nejhezčí obrázek s motivem rugby, ale pozor obrázek bude nakreslený pouze tužkou, nebo propiskou, bude nevybarvený, nechceme olejomalby, grafity atd. stačí úplně jednoduchý obrázek. Jako je např. ten pod textem, mimochodem ten maloval???.

Ale kdo to je, a kdo to maloval, prozradíme na soustředění. Případně vítěze odměníme.

Obrázků můžete namalovat maximálně 5,

minimálně 1, na papír a na zadní straně budou podepsané.

Můžete nám obrázky odevzdávat od začátku září do konce září vždy na tréninku.

Začátkem října usedne nezávislá komise(nebudou vědět kdo to maloval) a z obrázků vybere 10 nejhezčích, které se poté vystaví na náš klubový web, kde proběhne hlasování a Vy milé děti můžete začít obvolávat babičky, dědy, strýčky, tetičky, prababičky, pradědečky, prastrýčky, pratetičky, pračky, myčky, sušičky, k radosti mobilních operátorů!

Ale hlavně rodiče, sestry a bratry.

Samozřejmě mohou hlasovat i osoby, kteří zabloudí na náš web.

Ptáte se proč to vůbec po nás duo MlhTom chce, tak já Vám to prozradím.

Na Vaše, naše soustředění se budou nechávat vyrábět spešl trička, na zadní straně trika bude nápis Petříkov 2022 a pod tímto nápisem budou Vaše křestní jména (ale pouze těch dětí kteří se soustředění zúčastní), bude to Váš vlastnoruční podpis, takže kdo se zatím neumí podepsat tak se to musí rychle naučit, nebo udělat XXX, +++.

No a ten obrázek, který získá nejvíce hlasů, tak ten bude natištěn na přední stranu trika.

Dobrý ne.

Bohužel tento obrázek se hlasování nemůže účastnit, jelikož už nejsme děti i když se tak někdy cítíme:))). Ale můžeme nechat vydražit a vydražené peníze půjdou do klubové kasy:))).

Jestli jste to dočetli až sem tak se Vám hluboce klaním.

S pozdravem duo MlhTom

P.S. už se na Vás těšíme na tréninku.


ELITE KEMP OLOMOUC 2021Od 10.7.2021 - 17.7.2021 proběhl v Olomouci Elite kemp 2021 pro hráče věkové kategorie 11 - 20 let.

Zároveň po tři dny zde proběhl kemp pro trenéry pod odborným dohledem Yvese Perrota.

Ubytování bylo ve čtyřhvězdičkovém hotelu Comfort se snídaní, obědem a večeří.

Na kempu se sešli hráči a trenéři z českých a moravských klubů.

Za náš klub se na kemp přijeli zdokonalovat hráči Matyáš a Bohouš. Za trenéry jsem to byl já.

O zdokonalení hráčů se starali nejen naši současní reprezentanti, kteří prošli i zahraničním angažmá, ale i trenéři z různých klubů a hráči z české ligy. Na vše dohlížel Yves Perrot.

Samozřejmě se jen netrénovalo, byli jsme i v aquaparku a zoo.

Další Elite kemp proběhne příští rok od 16.7.2022 - 23.7.2022. Takže si datum poznačte do kalendáře ať nás jede víc.

Pro menší hráče je tu i mini kemp, věk 7 - 11 let, 9.7.2022 - 16.7.2022

27.6.2021 se v Petrovicích odehrál poslední turnaj U12 před prázdninami.

Ano, jak jste již zvyklí v barvách AMMORu B jsme opět měli dvě dvě želízka v ohni.

Matěje, který se pro tento turnaj naladil bojovou formou a svou kštici si obarvil na modro, a jak se zpívá v jedné písni " modrá je dobrá " tak i Matěj, na to že to byl jeho druhý zápas předvedl opravdu velmi dobrý, místy až výborný výkon. Díky Matěji

A samozřejmě je tu také Matyáš, naše stálice v U12, který musel odehrát zápasy s logem Kralup. Matyáš si sice hlavu neobarvil, ale za to jeho některé dropy byly pro soupeře smrtící, když výkop zachytil hráč AMMORu mohl okamžitě pokládat pětku. I sám Matyáš jednu pětku položil. Díky Matyáši

Těším se po prázdninách na další turnaje s Vámi.

P.S. fotky ze zápasů ve fotogalegii - zápasy


Neděle 20.6.2021 Přelouč - Kategorie U8 a úmorné vedro. Ani tohoto vedra se nikdo z přítomných nezalekl, natož soupeře. Opět krásný výkon a vyrovnaná utkání. Kýble s vodou fungovaly a přísun tekutin k pití také. Skláním se před výkony všech malých hráčů a hráček za tropického vedra.

Borci v akci


Zasloužené odměny pro všechny


Tentokrát nás bylo šest s tradiční podporou


19.6.2021 se v Českých Budějovicích za úmorného vedra odehrál turnaj U10 a U12

V U10 za Tatru nastoupili naši borci a borkyně v počtu tří, a to Štěpánka, Mikulda a Franta.

Vlastně čtyř, já jako přeběhlík jsem na tomto turnaji odkoučoval tým Tatry, bohužel přijeli bez trenéra.

Musím říct, že si vedli velice dobře a v týmu Tatry se vůbec nestratili, ba naopak. Předvedli mnoho skádek a dali i nějáké pětky.

Moc Vám tímto děkuji za vaší předvedenou hru.

V U12 naši borci nastoupili opět v barvách AMMORu a byli to tito borci:

ostřílený a větrem ošlehaný Matyáš, a nováček v puzzovém dresu Matěj.

bohužel Vám k těmto zápasům nemůžu nic zdělit, jak jsem již psal koučoval jsem tým Tatry U10.

Sobota 19.6.2021 - Kamenice - Česká pošta rugby cup. Naši borci a borkyně si kategoriích U14 a U16 vyzkoušeli sedmičky ve společenství AMMOR. I když je hráli sedmičky poprvé nevedli si špatně. Dopoledne U16 si stoupli na bednu s třetím místem. Odpoledne U14 si dovolili také stoupnout na bednu a také třetí místo.

U14- naši zástupci Ríša a Mirka


U16 - naši zástupci Ríša a Boš


13.6.2021 (neděle) na hřišti v Kralupech dopoledne proběhl turnaj U8 - západ. Náš tým nastoupil ve skupině B. I když jsme měli v týmu nováčky, své nedostatky doháněli urputností v obraně. Naši malí bojovníci odehráli vyrovnaná utkání, jen nestačili na výborně hrající domácí Kralupy, ale nic i tomuto soupeři nedali zadarmo. Prohra je nemrzí a to je to hlavní, že i podle jejich slov si turnaj užili a těší se na další.

13.6.2021 (neděle) se na hřišti RC Sparta uskutečnil turnaj U12, kde jsme měli jedno zastoupení.V týmu AMMORu si zahrál Matyáš. AMMOR byl složen z hráčů Kralup, Plzně, Rakovníka a Sedlčan.Tým AMMORu se tentokrát přihlásil do skupiny "A", kde byli věhlasné týmy Tatry, Říčan a Rokytka Boys složený z hráčů Pragy a Sparty.Pro hráče AMMORu byli zápasy proti tak kvalitním soupeřům obrovskou zkušeností. Hráči srdnatě bojovali o každý míč, o každý centimetr na hřišti a snažili se být soupeřům vyrovnaným protivníkem. Ani jeden ze zápasů nevypustili, bojovali, bojovali a zase bojovali.Díky za super zážitky a emoce.Tomáš

6.6.2021 (neděle) proběhl miniturnaj dívek U15 v Bystrci z našeho týmu se zúčastnila Mirka pod vedením Klárky Hladilové

Celkovým vítězem Českého poháru mužů v olympijském sedmičkovém ragby se stalo mužstvo RC Sedlčany

přidáno: 20. 11. 2019 18:45, autor: Mirek Kaše [ aktualizováno 20. 11. 2019 18:46 ]


V neděli 20. října se na novém hřišti ve sportovním areálu Sladovka v Benešově u Prahy odehrál závěrečný turnaj Českého poháru mužů v tzv. sedmičkovém olympijském ragby. Představitelé RC Sedlčany coby organizátoři turnaje se domluvili s vedením města Benešov na spolupráci v oblasti rozvoje ragby v Benešově, kdy za tímto účelem bylo na novém hřišti ve sportovním volnočasovém areálu Sladovka u zimního stadionu připraveno vše potřebné pro tento sport. RC Sedlčany chtějí tímto poděkovat především místostarostovi města Benešov panu Mgr. Zdeňku Zahradníčkovi, se kterým je dlouhodobě skvělá spolupráce a velké poděkování míří také panu Ondřeji Lukáčovi, sportovnímu managerovi Městských sportovních zařízení Benešov, s. r. o. Nové hřiště přijelo „vyzkoušet“ hned dvanáct ragbyových týmů prakticky z celé republiky. Týmy se rozdělily do celkem čtyř základních skupin po třech týmech, kdy týmy na prvních místech postoupily do semifinále, týmy na druhém místě si zahrály o 5. místo a poslední týmy v tabulce pak o konečné 7. místo v turnaji. RC Sedlčany před tímto závěrečným turnajem byli v tabulce na prvním místě a v případě úspěchu se tak mohli radovat prakticky na domácí půdě z celkového vítězství v celé soutěži. Není tajemstvím, že několik hráčů v týmu má bydliště právě v Benešově.

Turnaj začal v 11 hodin dopoledne a vzhledem k počtu účastníků se závěrečný finálový zápas hrál až v 17 hodin odpoledne. Fanoušci si tak přišli na své, týmy ovšem musely mezi jednotlivými zápasy čekat na svá utkání i více jak dvě hodiny. Naštěstí byla možnost posedět v nedaleké restauraci na zimním stadionu a kromě občerstvení rovněž sledovat v televizi probíhající mistrovství světa ragby v Japonsku.

Ve skupině A změřily síly týmy RC Liberec, Rugby Babice a SC Velké Popovice. Právě tým z Liberce před tímto turnajem dýchal s tříbodovou ztrátou na první RC Sedlčany a v Benešově nenechal nic náhodě, kdy hned v základní skupině porazil oba své soupeře přesvědčivými výsledky (RC Liberec vs. Rugby Babice 31:12 a RC Liberec vs. SC Velké Popovice 43:0), připsal si šest bodů a čekal na svého soupeře v semifinále, kterým byl vítěz skupiny D. Na druhém místě skupiny A skončil tým Rugby Babice, kterým putovaly čtyři body a třetí místo a dva body si připsal tým SC Velké Popovice.

Skupina B nabídla zápasy týmů RA Olymp Praha, Omni-x a RC Plzeň. Zde dominoval tým Omni-x, který vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, druhý byl RA Olymp Praha a třetí RC Plzeň. Na vítěze základní části čekal v semifinále vítěz skupiny C.

Ve skupině C odehrály své zápasy týmy RC Poděbrady, RC České Budějovice a RC Kralupy nad Vltavou. Zde dominoval tým RC České Budějovice, který vyhrál oba zápasy a v semifinále se utkal s týmem Omni-x, druhé místo bral tým RC Poděbrady a třetí místo pak RC Kralupy nad Vltavou.

Domácí tým, respektive organizátor turnaje v Benešově RC Sedlčany narazil ve skupině D na týmy RA Brno FNZ a RC Nové Město na Moravě, který byl před tímto turnajem spolu s RC Liberec druhým týmem, který v tabulce zaostával za vedoucím týmem RC Sedlčany o pouhé tři body. RC Sedlčany v prvním zápase sice porazily tým RA Brno FNZ poměrem 19:0, se soupeřem z Nového Města na Moravě ale měli hráči v zelenočerných dresech problém, a nakonec prohráli poměrem 19:35 a skončili tak ve skupině na druhém místě. RC Nové Město na Moravě s přehledem vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, kde na něj čekal vítěz skupiny A, tým RC Liberec.

Obě semifinálová utkání nabídla zajímavé okamžiky a souboje, kdy především zápas mezi týmy Omni-x a RC České Budějovice byl velice vyrovnaný. Nakonec do finále postoupil tým Omni-x, který porazil RC České Budějovice v poměru 33:24. Ve druhém semifinále jasně dominoval RC Liberec, jež nenechal nic náhodě a poměrně jasně přehrál tým RC Nové Město na Moravě poměrem 46:14.

Zápasy o sedmé místo v turnaji vypadaly následovně: SC Velké Popovice vs. RA Brno FNZ 0:26 a RC Plzeň vs. RC Kralupy nad Vltavou 5:14. V zápasu o páté místo v turnaji zabraly domácí RC Sedlčany a vybojovaly důležité vítězství nad týmem Rugby Babice v poměru 28:12. Ve druhém utkání o páté místo zvítězil RA Olymp Praha nad RC Poděbrady poměrem 26:19. RC Sedlčany tak v turnaji obsadily konečné páté místo a celý tým netrpělivě čekal na výsledek finálového zápasu, kdy o vítězi soutěžerozhodoval konečný stav, kdy skóre bylo sice výrazně na straně Sedlčan, ovšem Liberec mohl za jistých okolností nakonec celý pohár díky lepšímu skóre vyhrát.

V zápase o třetí místo turnaje nestačily týmu RC České Budějovice síly na skvěle hrající RC Nové Město na Moravě, kdy výsledek zápasu hovořil jasně pro tým z Moravy v poměru 38:17.

Tolik očekávaný finálový zápas přinesl nakonec vítězství v turnaji pro v podzimní části skvěle hrající RC Liberec, který si poradil se soupeřem z týmu Omni-x v poměru 31:19, ovšem zároveň toto skóre přihrálo konečné vítězství třetího ročníku soutěže Českého poháru mužů týmu RC Sedlčany a ty tak mohou slavit skutečně velké vítězství, protože tento ročník soutěže přivedl do turnajů rekordní počet výše uvedených dvanácti týmů. Pohár převzal od vítěze minulého ročníku kapitán RC Sedlčany Radek Mandík a pak už v týmu vypukla vítězná euforie naplno.

Všem týmům patří velký dík a respekt za celou odehranou sezonu v této soutěži a věříme, že bude soutěž sedmiček mužů pokračovat i v další sezoně.