AKTUALITY

ELITE KEMP OLOMOUC 2021Od 10.7.2021 - 17.7.2021 proběhl v Olomouci Elite kemp 2021 pro hráče věkové kategorie 11 - 20 let.

Zároveň po tři dny zde proběhl kemp pro trenéry pod odborným dohledem Yvese Perrota.

Ubytování bylo ve čtyřhvězdičkovém hotelu Comfort se snídaní, obědem a večeří.

Na kempu se sešli hráči a trenéři z českých a moravských klubů.

Za náš klub se na kemp přijeli zdokonalovat hráči Matyáš a Bohouš. Za trenéry jsem to byl já.

O zdokonalení hráčů se starali nejen naši současní reprezentanti, kteří prošli i zahraničním angažmá, ale i trenéři z různých klubů a hráči z české ligy. Na vše dohlížel Yves Perrot.

Samozřejmě se jen netrénovalo, byli jsme i v aquaparku a zoo.

Další Elite kemp proběhne příští rok od 16.7.2022 - 23.7.2022. Takže si datum poznačte do kalendáře ať nás jede víc.

Pro menší hráče je tu i mini kemp, věk 7 - 11 let, 9.7.2022 - 16.7.2022

27.6.2021 se v Petrovicích odehrál poslední turnaj U12 před prázdninami.

Ano, jak jste již zvyklí v barvách AMMORu B jsme opět měli dvě dvě želízka v ohni.

Matěje, který se pro tento turnaj naladil bojovou formou a svou kštici si obarvil na modro, a jak se zpívá v jedné písni " modrá je dobrá " tak i Matěj, na to že to byl jeho druhý zápas předvedl opravdu velmi dobrý, místy až výborný výkon. Díky Matěji

A samozřejmě je tu také Matyáš, naše stálice v U12, který musel odehrát zápasy s logem Kralup. Matyáš si sice hlavu neobarvil, ale za to jeho některé dropy byly pro soupeře smrtící, když výkop zachytil hráč AMMORu mohl okamžitě pokládat pětku. I sám Matyáš jednu pětku položil. Díky Matyáši

Těším se po prázdninách na další turnaje s Vámi.

P.S. fotky ze zápasů ve fotogalegii - zápasy


Neděle 20.6.2021 Přelouč - Kategorie U8 a úmorné vedro. Ani tohoto vedra se nikdo z přítomných nezalekl, natož soupeře. Opět krásný výkon a vyrovnaná utkání. Kýble s vodou fungovaly a přísun tekutin k pití také. Skláním se před výkony všech malých hráčů a hráček za tropického vedra.

Borci v akci


Zasloužené odměny pro všechny


Tentokrát nás bylo šest s tradiční podporou


19.6.2021 se v Českých Budějovicích za úmorného vedra odehrál turnaj U10 a U12

V U10 za Tatru nastoupili naši borci a borkyně v počtu tří, a to Štěpánka, Mikulda a Franta.

Vlastně čtyř, já jako přeběhlík jsem na tomto turnaji odkoučoval tým Tatry, bohužel přijeli bez trenéra.

Musím říct, že si vedli velice dobře a v týmu Tatry se vůbec nestratili, ba naopak. Předvedli mnoho skádek a dali i nějáké pětky.

Moc Vám tímto děkuji za vaší předvedenou hru.

V U12 naši borci nastoupili opět v barvách AMMORu a byli to tito borci:

ostřílený a větrem ošlehaný Matyáš, a nováček v puzzovém dresu Matěj.

bohužel Vám k těmto zápasům nemůžu nic zdělit, jak jsem již psal koučoval jsem tým Tatry U10.

Sobota 19.6.2021 - Kamenice - Česká pošta rugby cup. Naši borci a borkyně si kategoriích U14 a U16 vyzkoušeli sedmičky ve společenství AMMOR. I když je hráli sedmičky poprvé nevedli si špatně. Dopoledne U16 si stoupli na bednu s třetím místem. Odpoledne U14 si dovolili také stoupnout na bednu a také třetí místo.

U14- naši zástupci Ríša a Mirka


U16 - naši zástupci Ríša a Boš


13.6.2021 (neděle) na hřišti v Kralupech dopoledne proběhl turnaj U8 - západ. Náš tým nastoupil ve skupině B. I když jsme měli v týmu nováčky, své nedostatky doháněli urputností v obraně. Naši malí bojovníci odehráli vyrovnaná utkání, jen nestačili na výborně hrající domácí Kralupy, ale nic i tomuto soupeři nedali zadarmo. Prohra je nemrzí a to je to hlavní, že i podle jejich slov si turnaj užili a těší se na další.

13.6.2021 (neděle) se na hřišti RC Sparta uskutečnil turnaj U12, kde jsme měli jedno zastoupení.V týmu AMMORu si zahrál Matyáš. AMMOR byl složen z hráčů Kralup, Plzně, Rakovníka a Sedlčan.Tým AMMORu se tentokrát přihlásil do skupiny "A", kde byli věhlasné týmy Tatry, Říčan a Rokytka Boys složený z hráčů Pragy a Sparty.Pro hráče AMMORu byli zápasy proti tak kvalitním soupeřům obrovskou zkušeností. Hráči srdnatě bojovali o každý míč, o každý centimetr na hřišti a snažili se být soupeřům vyrovnaným protivníkem. Ani jeden ze zápasů nevypustili, bojovali, bojovali a zase bojovali.Díky za super zážitky a emoce.Tomáš

6.6.2021 (neděle) proběhl miniturnaj dívek U15 v Bystrci z našeho týmu se zúčastnila Mirka pod vedením Klárky Hladilové

Celkovým vítězem Českého poháru mužů v olympijském sedmičkovém ragby se stalo mužstvo RC Sedlčany

přidáno: 20. 11. 2019 18:45, autor: Mirek Kaše [ aktualizováno 20. 11. 2019 18:46 ]


V neděli 20. října se na novém hřišti ve sportovním areálu Sladovka v Benešově u Prahy odehrál závěrečný turnaj Českého poháru mužů v tzv. sedmičkovém olympijském ragby. Představitelé RC Sedlčany coby organizátoři turnaje se domluvili s vedením města Benešov na spolupráci v oblasti rozvoje ragby v Benešově, kdy za tímto účelem bylo na novém hřišti ve sportovním volnočasovém areálu Sladovka u zimního stadionu připraveno vše potřebné pro tento sport. RC Sedlčany chtějí tímto poděkovat především místostarostovi města Benešov panu Mgr. Zdeňku Zahradníčkovi, se kterým je dlouhodobě skvělá spolupráce a velké poděkování míří také panu Ondřeji Lukáčovi, sportovnímu managerovi Městských sportovních zařízení Benešov, s. r. o. Nové hřiště přijelo „vyzkoušet“ hned dvanáct ragbyových týmů prakticky z celé republiky. Týmy se rozdělily do celkem čtyř základních skupin po třech týmech, kdy týmy na prvních místech postoupily do semifinále, týmy na druhém místě si zahrály o 5. místo a poslední týmy v tabulce pak o konečné 7. místo v turnaji. RC Sedlčany před tímto závěrečným turnajem byli v tabulce na prvním místě a v případě úspěchu se tak mohli radovat prakticky na domácí půdě z celkového vítězství v celé soutěži. Není tajemstvím, že několik hráčů v týmu má bydliště právě v Benešově.

Turnaj začal v 11 hodin dopoledne a vzhledem k počtu účastníků se závěrečný finálový zápas hrál až v 17 hodin odpoledne. Fanoušci si tak přišli na své, týmy ovšem musely mezi jednotlivými zápasy čekat na svá utkání i více jak dvě hodiny. Naštěstí byla možnost posedět v nedaleké restauraci na zimním stadionu a kromě občerstvení rovněž sledovat v televizi probíhající mistrovství světa ragby v Japonsku.

Ve skupině A změřily síly týmy RC Liberec, Rugby Babice a SC Velké Popovice. Právě tým z Liberce před tímto turnajem dýchal s tříbodovou ztrátou na první RC Sedlčany a v Benešově nenechal nic náhodě, kdy hned v základní skupině porazil oba své soupeře přesvědčivými výsledky (RC Liberec vs. Rugby Babice 31:12 a RC Liberec vs. SC Velké Popovice 43:0), připsal si šest bodů a čekal na svého soupeře v semifinále, kterým byl vítěz skupiny D. Na druhém místě skupiny A skončil tým Rugby Babice, kterým putovaly čtyři body a třetí místo a dva body si připsal tým SC Velké Popovice.

Skupina B nabídla zápasy týmů RA Olymp Praha, Omni-x a RC Plzeň. Zde dominoval tým Omni-x, který vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, druhý byl RA Olymp Praha a třetí RC Plzeň. Na vítěze základní části čekal v semifinále vítěz skupiny C.

Ve skupině C odehrály své zápasy týmy RC Poděbrady, RC České Budějovice a RC Kralupy nad Vltavou. Zde dominoval tým RC České Budějovice, který vyhrál oba zápasy a v semifinále se utkal s týmem Omni-x, druhé místo bral tým RC Poděbrady a třetí místo pak RC Kralupy nad Vltavou.

Domácí tým, respektive organizátor turnaje v Benešově RC Sedlčany narazil ve skupině D na týmy RA Brno FNZ a RC Nové Město na Moravě, který byl před tímto turnajem spolu s RC Liberec druhým týmem, který v tabulce zaostával za vedoucím týmem RC Sedlčany o pouhé tři body. RC Sedlčany v prvním zápase sice porazily tým RA Brno FNZ poměrem 19:0, se soupeřem z Nového Města na Moravě ale měli hráči v zelenočerných dresech problém, a nakonec prohráli poměrem 19:35 a skončili tak ve skupině na druhém místě. RC Nové Město na Moravě s přehledem vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, kde na něj čekal vítěz skupiny A, tým RC Liberec.

Obě semifinálová utkání nabídla zajímavé okamžiky a souboje, kdy především zápas mezi týmy Omni-x a RC České Budějovice byl velice vyrovnaný. Nakonec do finále postoupil tým Omni-x, který porazil RC České Budějovice v poměru 33:24. Ve druhém semifinále jasně dominoval RC Liberec, jež nenechal nic náhodě a poměrně jasně přehrál tým RC Nové Město na Moravě poměrem 46:14.

Zápasy o sedmé místo v turnaji vypadaly následovně: SC Velké Popovice vs. RA Brno FNZ 0:26 a RC Plzeň vs. RC Kralupy nad Vltavou 5:14. V zápasu o páté místo v turnaji zabraly domácí RC Sedlčany a vybojovaly důležité vítězství nad týmem Rugby Babice v poměru 28:12. Ve druhém utkání o páté místo zvítězil RA Olymp Praha nad RC Poděbrady poměrem 26:19. RC Sedlčany tak v turnaji obsadily konečné páté místo a celý tým netrpělivě čekal na výsledek finálového zápasu, kdy o vítězi soutěžerozhodoval konečný stav, kdy skóre bylo sice výrazně na straně Sedlčan, ovšem Liberec mohl za jistých okolností nakonec celý pohár díky lepšímu skóre vyhrát.

V zápase o třetí místo turnaje nestačily týmu RC České Budějovice síly na skvěle hrající RC Nové Město na Moravě, kdy výsledek zápasu hovořil jasně pro tým z Moravy v poměru 38:17.

Tolik očekávaný finálový zápas přinesl nakonec vítězství v turnaji pro v podzimní části skvěle hrající RC Liberec, který si poradil se soupeřem z týmu Omni-x v poměru 31:19, ovšem zároveň toto skóre přihrálo konečné vítězství třetího ročníku soutěže Českého poháru mužů týmu RC Sedlčany a ty tak mohou slavit skutečně velké vítězství, protože tento ročník soutěže přivedl do turnajů rekordní počet výše uvedených dvanácti týmů. Pohár převzal od vítěze minulého ročníku kapitán RC Sedlčany Radek Mandík a pak už v týmu vypukla vítězná euforie naplno.

Všem týmům patří velký dík a respekt za celou odehranou sezonu v této soutěži a věříme, že bude soutěž sedmiček mužů pokračovat i v další sezoně.