Aktuality‎ > ‎

Zimní turnaje dětí ukončeny

přidáno: 19. 3. 2016 17:51, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 19. 3. 2016 17:52 ]
V sobotu 19.3. byla ukončena série zimních turnajů dětí ve zbuzanské hale na umělém povrchu. Starší přípravka U10  si nevedla vůbec špatně. V prvních turnajích nastoupila ve skupině C. To znamená mezi nováčky. Po druhém turnaji, v němž jsme zaznamenali také vysoké výhry, jsme se přihlásili do skupiny B. Ani v této skupině jsme se neztratili. I když některá utkání jsme prohráli, zápasy to byly vyrovnané. V posledním turnaji se přípravka setkala s pěti soupeři. A to s Tatrou A, kterou porazili 4:0, potom porazili tým Barbariens  4:1, další vítězství s Kralupy 7:0, tým Tygrů z Říčan prohrál 7:2 a poslední vyrovnané utkání se Slavií vyhráli 3:0. Do všech utkání nastupovali s odhodláním, že soupeři nedají jediný bod zadarmo a to se zúročilo v celkové hře. Takto úspěšně mladí ragbisté Sedlčan zakončili zimní sezonu. Srdnatě nám vypomáhali i borci z Rakovníka. Tím pádem, bylo i dost hráčů na střídání. V dalších kategoriích máme sice taky hráče, ale vypomáhají v jiných klubech.

Velkým přínosem veškerých dětských turnajů je zrušení vyhlašování celkového pořadí. Prakticky vymizeli řvoucí a infarktoví rodiče, trenéři staví vyrovnané týmy podle jejich výkonnosti do skupin a navíc si každý zahraje a nemusí být na lavičce a čekat jestli ho vůbec trenér pustí na hřiště. A děti? O ceny nejsou ochuzeni, tu dostane každý. To nejdůležitější, hrají ve větším klidu, bez stresu, který na ně působil za autovou čárou od „dospěláků“.

Rádi uvítáme nové zájemce každé úterý a čtvrtek v Sedlčanech na „Mrskošovně“ od 16:30 – 18:00 hodin (hřiště za gymnáziem).  Zvláštní nábory proběhnou ve čtvrtek 7.4. od 16:30 do 18:00 a v sobotu 16.4. od 10:00 – 12:00 hodin.