Aktuality‎ > ‎

Ženy zahájily jarní sezonu

přidáno: 11. 4. 2016 4:19, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 12. 4. 2016 4:47 ]

V sobotu 9.4.se konal první mistrovský turnaj jarní části sezony ženského sedmičkového ragby v Přelouči. Na turnaj jsme odjížděli v dobrém rozpoložení po soustředění a přátelském turnaji, které se odehrálo o týden dříve. Trénovali jsme celou sobotu a neděli ráno, abychom následně v neděli odpoledne nabité tréninkové jednotky přetavili do herní praxe. A že se nám to dařilo. Hráčky předváděly dobrou hru, aplikovaly signály a individuální techniky naordinované trenérem a celkově byla hra proti soupeřům z Českých Budějovic a Plzně kvalitní.

V Přelouči, za velmi chladného a deštivého počasí jsme turnaj zahajovali úvodním zápasem se ženami z Petrovic. I když se naše ženy velmi snažily, výsledné skóre bylo 17:0 pro soupeřky, přičemž celkový výsledek neodpovídá obrazu hry. Druhým soupeřem v naší skupině byla Slavia, která se stala celkovým vítězem turnaje. Naše hráčky, oslabené zraněními a další absencemi spoluhráček nedokázaly zareagovat na rychlou pětku Slávie hned z úvodního výkopu a podlehly soupeři 22:0.

Neúčast Havířova bohužel komplikuje celkové pořadí a korektnost celé soutěže, jelikož soupeřky z druhé skupiny byly umístěny automaticky na vyšších místech, nicméně se RC Sedlčany umístily na pátém místě a toto umístění jim patří i v celkové tabulce 1. série v ženském ragby.

Sedlčany však neskládají zbraně a hned příští týden je čeká druhý mistrovský turnaj v Havířově, kde se budou rvát o další body, doufejme již v plné sestavě a bez zranění.

Autor: Lukáš Hrma