Aktuality‎ > ‎

Ženy už začaly

přidáno: 8. 9. 2015 6:10, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 8. 9. 2015 13:10 ]
A  je to tady! Po letní přestávce opět začala ragbyová sezona! Krom mužských soutěží je již rozlosována 1. série žen v Rugby 7´s. Letošní nasazení týmů je RC Havířov, RC Přelouč, RK Petrovice, RC Plzeň RC Slavia Praha a naše ženy ze Sedlčan.                            
V sobotu 5.9. se konal turnaj  v pražských Petrovicích. Před samotným začátkem turnaje jsme mohli vidět atraktivní utkání extraligy mužů mezi domácími borci a hostujícími Říčany, které nabídlo spousty krásných a zajímavých momentů. 
A teď již k samotnému ženskému turnaji. Rozlosování určilo, že v základní skupině se náš tým střetl s domácími Petrovicemi a Přeloučí. Tyto dva týmy patří k favoritům, proto bylo jasné, že na hřišti budeme muset nechat úplně vše. V prvním utkání jsme nastoupili proti Přelouči. Jako každý první zápas byla na obou stranách vidět nervozita, ze které vyplynulo více herních nepřesností. Ze standartních situací těžil více soupeř, ale na konci utkání po krásné týmové akci se nám podařilo přeci jen skórovat. I přes to bohužel náš tým prohrál 38:7. Druhým soupeřem byly domácí Petrovice. Od začátku se projevily velké zkušenosti domácího týmu, který trestal naše chyby. Konečný výsledek zápasu dopadl ve prospěch domácích 45:0. Nutno však vyzdvihnout pozitivní přístup našich hráček, které do samého konce bojovaly a nevypustily ani vteřinu. V základní skupině jsme obsadily 3. místo, tím pádem bylo jasné utkání o celkově páté místo. Poslední utkání jsme odehráli proti týmu Plzně. NA našich hráčkách bylo vidět uvolnění a po krásných akcích jsme pokládali pětky. Výsledkem byla výhra 15:0 a tím pádem obsazení 5. příčky v turnaji. Příští zastávka 1.série žen je Pražská Slavia v sobotu 12.9.
 
Konečné pořadí turnaje: 1. RC Havířov, 2. RK Petrovice, 3. RC Slavia Praha, 4. RC Přelouč, 5. RC Sedlčany, 6. RC Plzeň
Autor: Lukáš Hrma


Comments