Aktuality‎ > ‎

Ženy doma vítězně

přidáno: 23. 9. 2013 10:28, autor: Milos Vodrazka
V sobotu 21.9. proběhlo další kolo II. ženské ragbyové ligy, tentokráte na domácí půdě.  Původně se mělo hrát přímo v Sedlčanech Na Tavernách, ale pro špatný technický stav hřiště po dlouhotrvajících deštích se nakonec hrálo v Počepicích. Sem se sjelo devět týmů  II. ligy žen. Bohužel opět chyběl tým Zlína. Do prvního klání se trochu s obavami domácí ragbistky pustili do soupeřek z Říčan. Tyto obavy skončily s prvním výkopem. Po bojovném výkonu jsme zvítězili 24:0. Jako další byl tým nováčků v soutěži, tým Kralup. Po rozpačitém úvodu, i když jsme po první půli vedli,  naše ženy začaly diktovat hru a stvrdily to vítězstvím 57:0. Do dalšího utkání nastoupil  1.RC Slovan Bratislava. Na tomto soupeři byla vidět únava po ranní cestě.  „ Belasé Bábenky“  se podařilo zdolat 38:5. Posledním soupeřem byl tým RC Plzeň, který je překvapením letošní soutěže.  Do tohoto utkání nastupovaly oba týmy již unavené, ale nakonec víc sil zbylo našim děvčatům.  Bojovalo se až do poslední minuty, kdy se podařilo plzeňským snížit pro ně nepříznivý výsledek na konečných 26:5 pro nás.  Po tomto kole je v čele tabulky stále RC Havířov, 2. RC Sedlčany, zaostáváme  o tři body, 3. RC Slavia Praha ( o utkání míň), 4. 1.RC Slovan Bratislava (o utkání míň), 5. RC Plzeň. Na dalších místech RCM Říčany, RC České Budějovice, RC Pardubice, RC Kralupy nad Vltavou a poslední RC Zlín. Další kolo se hraje v sobotu 28.9. v Kralupech nad Vltavou. Zde čekají na naše hráčky  týmy RC Slavia Praha, RC České Budějovice, RC Pardubice.