Aktuality‎ > ‎

Ženský turnaj „sedmičkového“ ragby přivítala o víkendu Přelouč.

přidáno: 31. 5. 2017 5:08, autor: Neznámý uživatel

Jarní část 1. série žen ragby, ve které se představuje celkem 6 týmů a na hřišti proti sobě zápolí vždy 7 hráček v poli z každého týmu, se v sobotu 20. května přehoupla do své druhé poloviny. Celkově čtvrtý turnaj z celkem sedmi v jarní části 1. série tentokrát zavítal do města Přelouč, kde má ragbyový sport dlouhou tradici. Urputné boje se odehrávají na chvostu tabulky. Případný sestup totiž aktuálně nejvíce hrozí „Krasoňkám“ z RC Sedlčany.

V Přelouči se od počátku bojovalo s vysokým nasazením všech týmů. Sedlčanské ženy i přes pěknou hru, kterou ve dvou zápasech základní části předvedli, nestačili na týmy žen RC Tatra Smíchov a RC Dragon Brno a trenér „Krasoněk“ Lukáš Hrma věděl, že i v Přelouči z toho nebude lepší, než 5. místo. Ženy z RC České Budějovice si pro turnaj v Přelouči vybrali svůj smolný den, když na turnaj dorazili „pouze“ se 6 hráčkami, což sice nebrání startu na turnaji, ovšem mít na hřišti o jednu hráčku méně je vždy problém. To se potvrdilo a ženy z Českých Budějovic se spolu s „Krasoňkami“ utkali v boji o 5. místo. Sedlčanské ženy, dorazivší tentokrát v silné sestavě nenechali nic náhodě a znovu se přiblížili v tabulce svým soupeřkám z Českých Budějovic, když své rivalky poměrně snadno dokázaly přehrát a ztenčili tak náskok Českých Budějovic na „pouhých“ 5 bodů. I tak je třeba ženy z Budějovic pochválit za houževnatost a nasazení, kdy dokázali všechny své zápasy se ctí dohrát až do konce.

Pro Sedlčanské hráčky platí do nadcházejících třech turnajů to samé, co pro ty předchozí: Nebýt pokud možno na posledním, tedy šestém místě, které je hodnoceno pouze jedním bodem do tabulky a to by už bohužel na udržení v soutěži nestačilo. Trenér „Krasoněk“ Lukáš Hrma to vidí podobně: „Jsou to nervy. Celý tým samozřejmě ví, co hrozí. Asi se budu opakovat, ale teď nám jde do konce sezony skutečně o všechno. Poslední turnaj hrajeme na domácí půdě a nechtěl bych se zrovna doma loučit se soutěží, to už by bylo i na mě moc. Zamakáme, zadarmo to nedáme, holkám věřím!“   

Pátý turnaj se uskuteční už v sobotu 27. května v Praze na domácí půdě klubu RC Tatra Smíchov. Nám nezbývá, než Sedlčanským hráčkám držet palce a doufat, že v nadcházejícím turnaji se bodově dotáhnou na své soupeřky z Českých Budějovic.    

 Autor: Karel Bárta

Comments