Aktuality‎ > ‎

Ženské patnáctky

přidáno: 20. 10. 2013 1:17, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 20. 10. 2013 1:18 ]

            Ani naše ženy ještě letos nepověsily kopačky na hřebík. Ve spojení s týmy RC Plzeň a RC České Budějovice jsme utvořily tým o patnácti hráčkách s názvem Plzečany. Ten se nyní účastní sice neoficiální soutěže; ta však  slouží pro výběr reprezentantek naší republiky.

            Náš první zápas v tomto společenství se odehrál v sobotu 19. října v Plzni. Střet Plzečan a týmu s názvem Pepřeslav (Petrovice, Přelouč, Slavie) přilákal v tento sluneční den na sto diváků.

            Zkušenosti prvoligových protihráček a reprezentantek z Pepřeslavi doháněly Plzečany nasazením v  obraně. Utkání tak rozhodovaly hlavně technické nedostatky našich hráček, Plzečan, z nichž však některé hrají teprve půl roku a „patnáctky“ si mělo šanci vyzkoušet úplně poprvé dvě třetiny týmu. Celé utkání se hrálo za vysokého tempa a neustálého tlaku soupeřek. Vítězství si odvezlo společenství Pepřeslav s výhrou 24:0.

            Pokud chcete v příštím zápase přijít podpořit dívky z Plzečan, máte možnost již v sobotu 2. listopadu ve 14:00, Plzečany - opět na jednom z domácích hřišť v Počepicích - čeká další střet 30 amazonek patnáctkového rugby. Soupeřkami jim budou hráčky Vydry (Vyškov, Dragon Brno, Havířov), tento tým bude opět tvořen hlavně prvoligovými hráčkami. Lze předpokládat, že v tomto seskupení se bude opět hrát rychlé útočné ragby.
Autor. Markéta Kovářová
Comments