Aktuality‎ > ‎

Závěrečný turnaj sedmičkového ragby 1. série žen na hřišti postupující Slavie Praha

přidáno: 5. 6. 2016 15:16, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 5. 6. 2016 15:17 ]
Během sobotního parného dne 4. června 2016, se na ragbyovém hřišti domácí Slavie Praha ve Vršovicích konal závěrečný turnaj 1. série žen v olympijském sedmičkovém ragby. I přesto, že o postupu i sestupu v 1. sérii bylo rozhodnuto již před tímto turnajem z Počepic, byla i zde znát jistá nervozita před turnajem, zejména u dvou týmů a to u hráček Plzně a Sedlčanských Krasoněk, kdy se mělo rozhodnout o jejich konečném umístění v celkové tabulce právě při vzájemném utkání na Slavii.

Krasoňky nastoupily v plném počtu, nicméně opět zraněními a nemocemi poznamenané sestavě. I tak byla již před prvním výkopem na jejich straně znát odhodlanost a bojová nálada, kterou si ještě před prvním zápasem s domácí Slavií „naladily“ pomocí nového bojového pokřiku, který podobně jako u hráčů slavnějšího ragbyového týmu Nového Zélandu má přinést do řad soupeře respekt a úctu k černo-zelenému dresu Sedlčanských žen.

Ženy ze Slavie, které byly již před tímto turnajem jasným postupujícím do nejvyšší soutěže Elite, nenechaly Krasoňkám nic zadarmo a jasným vítězstvím potvrdily roli nejlepšího týmu soutěže. Sedlčany se ale více soustředily na svůj druhý a nejdůležitější zápas turnaje s RC Plzeň. Ten měl rozhodnout o tom, zda si v konečném pořadí udrží v tabulce čtvrté místo, nebo po případné prohře poputují celkově na místo páté, byť nesestupové.

Plně odhodlané a trenérem Lukášem Hrmou nabuzené Krasoňky se konečně mohly pustit do boje o konečné umístění s Plzní. Oboustranně opět vyhecovaný a hodně nervózní zápas byl po prvním poločase naprosto nejistý. Oba týmy nastupovaly do druhé půle za nerozhodného stavu, kdy se oběma týmům podařilo položit jednu pětku. Ve druhém poločase se ale obrovská vůle a snaha Krasoněk o výhru projevila naplno a po jejich druhé a následně třetí položené pětce bylo na jejich hře znát, že si již vítězství vzít nenechají. K absolutní radosti celého týmu přispěla ještě jedna závěrečná pětka zakončená perfektně kopnutou konverzí do „háčka“ a Krasoňky tak v potu tváře „vydřeli“ nakonec pro ně jasné vítězství a potvrzení krásného čtvrtého místa, které vzhledem ke zraněním a nemocem v týmu nebylo v průběhu jarní části vůbec jisté.

V dalších dvou zápasech byla na týmu Sedlčan vidět určitá odlehčená nálada a pohoda v týmu, a ačkoliv Krasoňky nedokázaly zbývající dva zápasy s týmy Přelouče a Petrovicemi vyhrát, bylo na týmu vidět celkové zlepšení hry a rovněž se podařilo položit i pár pětek. Výrazně lepší hru si tak po tomto turnaji pochvaloval i trenér Lukáš Hrma, který měl obrovskou radost z konečného čtvrtého místa v soutěži.

Po turnaji následoval ještě závěrečný ceremoniál s vyhlášením konečného pořadí, předání medailí hráčkám Slavie a z každého týmu byla vybrána také nejlepší hráčka sezóny. Za Krasoňky toto ocenění získala zaslouženě Alžběta Sůsová, která patří k velkým pilířům sestavy Krasoněk, jež sbírá cenné zkušenosti také v České reprezentaci sedmičkového ragby do 18 let.

Nová sezona začne hráčkám Sedlčan už na podzim. Tabulka jejich soutěže se vlivem postupu Slavie a sestupu Havířova trochu pozmění. Ze série Elite spadl do 1. série žen tým RC Dragon Brno a naopak z 2. série se o soutěž výše katapultoval tým RC Tatra Smíchov B.

Trenér Krasoněk Lukáš Hrma celou sezonu na závěr okomentoval: „Mám opravdu velkou radost za konečné čtvrté místo, holky si to za všechny ty špeky v průběhu sezony zasloužily. S Plzní se dokázaly ohromně vyhecovat a výhra byla naprosto zasloužená a fantastická. Teď nás čeká letní soustředění, kde budeme pracovat na zlepšení celkové hry a fyzičce, protože nás na podzim čekají nové týmy a nové výzvy. Musíme makat, abychom si své působení v 1. sérii opravdu zasloužili a nemuseli se bát o sestup. Je před námi hodně práce, ale holky jsou bojovnice. Když se nám zase v průběhu sezony výrazně nesesype sestava kvůli zraněním a dlouhodobým nemocem, tak jsem přesvědčený o tom, že ten tým má před sebou dobrou sezonu. Tady na Slavii už bylo v těch zápasech znát, že holky vědí co hrát a přemýšlí nad tím, než něco provedou. Držte nám tedy palce i do našeho dalšího působení v soutěži a fanděte nám hlavně při zápasech, je to pro nás hodně důležité! Závěrem bych chtěl poděkovat všem lidem a sponzorům za podporu a pomoc během sezony. Díky moc za celý tým!“   

Autor: Karel Bárta                   

Comments