Aktuality‎ > ‎

Turnaj ve Chtelnici

přidáno: 29. 6. 2011 1:15, autor: Mirek Kaše
Závěrečný přátelský turnaj na mezinárodní úrovni ve Chtelnici na Slovensku pořádaný jako v loni RC Spartakem Trnava. Tento druhý ročník byl opět dobře připraven. Letos přeci jenom byla změna. Hrály zde i ženy a to nejenom sedmičky, ale premiérově i zápas v desítkách. Původně jsme měli dívčí tým celý, ale nastaly komplikace, tak když jsme už byli přihlášený a nechtěli jsme zklamat hostitele, museli jsme doplnit tým hráčkami z jiných klubů. To se taky podařilo. Největší účast krom našich děvčat byly ženy ze Slavie, Slovanu Bratislava a RS Mariánské Hory. Jen škoda, že nakonec nedorazil přihlášený tým žen z RK Petrovice. Na našem týmu byla vidět únava po cestě a nesehranost ( jeli jsme v noci, na místo dorazili v devět hodin  a hrálo se od deseti hodin. To ovšem nic neměnilo na bojovnosti a odhodláním dát soupeřkám něco zadarmo. Naše ženy skončily na třetím místě.

Muži byli rozděleni do dvou skupin. My jsme měli silné soupeře z Olomouce (pod názvem Homoděj), brněnské Bystrce (KOKO team 7´s) a Old Boys Ostrava. Bylo nám jasné, že proti těmto zkušeným hráčům nemáme šanci, jako tým nováčků,  vyhrát, ale chtěli jsme uhrát co nejlepší výsledek. Nejlepší výsledek jsme uhráli proti druhému Olomouci. Prohráli jsme jen 25:0. Školu ragby nám ukázali borci z Ostravy. Předvedli, že ragby se hraje hlavně hlavou. Náš mladým tým běhal nechci urazit, když řeknu, že staří pánové vždy běželi nám „jenom“ položit ale jinak všichni naši hráči uznali, že právě toto byla obrovská zkušenost. Muži skončili na předposledním místě před Ravens Košice.

Předběžně je domluvený přátelské utkání s RC Spartak Trnava, které by se odehrálo ke konci července na hřišti v Počepicích. Hned na to bychom se s tímto týmem měli utkat na plážovém ragby v Praze.

Comments