Aktuality‎ > ‎

Turnaj sedmičkového ragby žen hostila o víkendu Jihomoravská metropole

přidáno: 18. 9. 2016 14:16, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 18. 9. 2016 14:40 ]
Tuto sobotu 17. září měli všichni fanoušci ragby v Brně o zábavu postaráno. Na hřišti domácího RC Dragon Brno se totiž konal velký svátek tohoto sportu. Od rána patřilo hřiště mužům, které poté ve tři hodiny odpoledne nahradily mnohem krásnější ženy, aby zde odehrály další turnaj 1. série sedmičkového ragby.

  V Brně nechyběly Krasoňky z RC Sedlčany, kterých bylo i na tomto turnaji dostatečný počet na to, aby si jich hru v poli mohlo zkusit víc, než základní počet – tedy sedm. Trenér těchto krásných „křehkých“ dívek Lukáš Hrma avizoval po posledním turnaji, který Sedlčanským hráčkám moc nesedl, že bude muset do turnaje v Brně pozměnit některé hrací prvky a dodat děvčatům více psychické podpory. A to se podle všeho povedlo, protože Krasoňky působily od prvního do posledního zápasu na hřišti neuvěřitelnou dravostí, nasazením a odhodláním, což se projevilo jak na celkovém zlepšení hry, tak i v konečných výsledcích, které nebyly vůbec špatné.

  Do turnaje v Brně bohužel nedorazil tým dívek z RC Přelouč, takže se odehrál systém každý s každým. Krasoňky se po převlečení do jejich černo-zeleného dresu rázem proměnily v perfektně fungující tým, ze kterého sálal na jednu stranu klid a pohoda a na druhou stranu již avizované, skoro až neuvěřitelné odhodlání a „bojová“ nálada. Tu do týmu vnesl před prvním zápasem jak samotný trenér, tak i kapitánka Krasoněk Alžběta Sůsová, jejíž slova k ostatním hráčkám by se klidně dala použít i před důležitou bitvou při velkém válečném tažení.

  První zápas s dívkami z RC Tatra Smíchov B byl důkazem, že Krasoňky to se svou bojovností myslí vážně a ani chvilku nenechaly Tatru, aby je výrazně herně převýšila. I přes to, že po závěrečném hvizdu rozhodčího byl konečný stav 26:7 pro RC Tatru Smíchov B, Krasoňky odcházely ze hřiště se vztyčenou hlavou, protože na hřišti nechaly skutečně všechno a žádná z dívek nepochybovala o tom, že byla jejich hra výrazně lepší, než na posledním turnaji. Zápas si pochvaloval i trenér Krasoněk, který děvčata zaslouženě pochválil za perfektní výkon.

  Další zápas, další výzva. Tentokrát se na hřišti proti Krasoňkám postavily ženy z RC České Budějovice. Opět skvělé nasazení a perfektní hra přinesla Krasoňkám také zasloužené a konečné vítězství 28:17. Krasoňky si za toto vítězství určitě zasloužily potlesk, který vycházel jak od domácích diváků, tak i fanoušků Krasoněk, jež se za nimi vydali i do takto vzdálené destinace.

  Pražský tým RC Petrovice B přijel do Brna opět v silné sestavě a od jejich prvního zápasu bylo jasné, že to Krasoňky nebudou mít vůbec jednoduché. To se také potvrdilo, i přes další perfektní nasazení a bojovnost dívek ze Sedlčan byl konečný výsledek poměrně jasný. Petrovické ženy neponechaly nic náhodě a zvítězily v poměru 33:0. I tak ale Krasoňky předvedly opět slušný výkon a nikdo jim tak tuto prohru nemohl mít za zlé.

  K poslednímu zápasu nastupovaly Krasoňky proti domácímu Dragonu Brno až před sedmou hodinou večer a i přes celkovou únavu z minulých zápasů do toho holky daly opět všechno. Nicméně domácí Brno svůj poslední zápas rozhodně také nechtělo ztratit a oba týmy tak předvedly velice pěkný a vyrovnaný souboj, který nakonec lépe vyzněl pro domácí Dragon, který porazil Krasoňky v poměru 17:7. Na konečném výsledku je ale vidět, že zápas byl skutečně velice vyrovnaný a Brnu se podařilo položit o „pouhé“ dvě pětky navíc, což při ostatních výsledcích zápasů není žádný dramatický rozdíl.

  Krasoňky z RC Sedlčany tak odjížděly z Brna na konečném čtvrtém místě v turnaji, který vyhrály ženy z RC Petrovice B, jež vyhrály všechny zápasy, druhé skončily hráčky z RC Tatra Smíchov B, které prohrály pouze s Petrovickým béčkem. Třetí místo bral domácí tým RC Dragon Brno. Českým Budějovicím zůstalo v tomto turnaji páté místo, protože nedorazivší tým RC Přelouč byl automaticky zařazen na místo šesté.

  Všichni fandové ragby a hlavně Sedlčanských Krasoněk jsou celým týmem srdečně zváni na příští, tentokrát domácí turnaj Sedlčan, který se uskuteční v sobotu dne 8. října již tradičně na fotbalovém hřišti v Počepicích. První zápas turnaje startuje v 10 hodin dopoledne. Přijďte tedy v hojném počtu podpořit domácí tým žen RC Sedlčany, který je po výkonu na turnaji v Brně připraven předvést na domácím hřišti opět skvělou hru a dodat další body do tabulky v 1. sérii žen.     


Karel Bárta

Comments