Aktuality‎ > ‎

Turnaj mužů v Kralupech

přidáno: 18. 6. 2018 6:55, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 18. 6. 2018 6:56 ]

V sobotu 9. června 2018 se uskutečnil 3. turnaj jarní části v sedmičkovém ragby. Také tentokrát čekalo na hráče v Kralupech nad Vltavou rozpálené slunce, což se projevilo také na výkonech. Sedlčanským takové počasí evidentně moc nespěje. Ze 4 odehraných zápasů ve skupině C (CUP), která je výkonnostně vyšší, než skupina TROPHY, dokázaly ve vítězství proměnit pouze jediný zápas a odvážejí si tak 4. místo z celkových pěti týmů ve skupině C.

Sedlčany přijely do Kralup celkem s osmi hráči, což není v sedmičkovém ragby moc velká výhoda. To se také později ukázalo. První zápas proti extraligovému týmu RC Tatra Smíchov byl plně v režii pražského klubu. Ten bez velkého zaváhání dokázal zvítězit poměrně jasným výsledkem v poměru 31:0. Druhý zápas proti Bystrci vypadal velice nadějně. Sedlčanští se dokázali přes první porážku rychle vzpamatovat a předvedli několik velice slušných akcí, kdy po převaze nad soupeřem i chvíli vedli. Bystrc nicméně zápas nevypustila a několika rychlými protiakcemi nakonec dokázala vybojovat zasloužené vítězství v poměru 29:17.

V jednom z odehraných zápasů se zranil klíčový hráč Sedlčan Radek Mandík a zbylé dva zápasy tak musely Sedlčany odehrát v „pouhých“ sedmi lidech, kdy nově nastoupivší hráč byl úplným nováčkem na hřišti. Třetí zápas proti dalšímu týmu z hlavního města – RA Olympu Praha, nebyl sice ze strany Sedlčan zvládnutý úplně špatně, ale nedařilo se hlavně v koncovkách a hodně akcí se podařilo Olympu odvrátit už v jejich začátku, na což nestačila rychle reagovat obrana a Olymp si tak došel v tomto zápase pro vítězství v poměru 29:12.

Alespoň částečnou satisfakcí za předešlé nevydařené zápasy se tak stal závěrečný zápas proti týmu RC Titáni Nové Město na Moravě. Naštěstí se do konce turnaje žádný další hráč Sedlčan nezranil a se sedmi hráči na hřišti, kteří se za den stačili dostatečně sehrát během předešlých zápasů, se „Krasoni“ do posledního zápasu turnaje pořádně opřeli. Tentokrát fungovala obrana i útok a Sedlčany po skvělé práci na hřišti braly body alespoň z tohoto zápasu, kdy vyhrály v poměru 22:7.

Celkové pořadí CUP Kralupy nad Vltavou: 1. RC Tatra Smíchov, 2. RC Brno Bystrc, 3. RA Olymp Praha, 4. RC Sedlčany a 5. RC Titáni Nové Město na Moravě.

Celý tým Sedlčan tímto děkuje Kralupským za výbornou organizaci turnaje v nelehkých podmínkách skutečně horkého dne a těšíme se na závěrečný turnaj jarní části Českého poháru, který se odehraje dne 23. 6. 2018, který opět hostí slovutní Titáni z Nového Města na Moravě.