Aktuality‎ > ‎

Turnaj 1. série ženského sedmičkového ragby na hřišti v Počepicích

přidáno: 9. 10. 2016 13:48, autor: Neznámý uživatel


Sobota 8. října byla dalším hracím dnem ženského sedmičkového ragby. Turnaj 1. série se tentokrát přesunul po dvoutýdenní pauze na zelený pažit Počepického fotbalového hřiště, které se specifickým „nalajnováním“ a lehčí úpravou stalo rázem hřištěm uzpůsobeným pro krásný a tvrdý ragbyový sport.  Podzim se již v tento den přihlásil nekompromisně o slovo, proměnlivé počasí s občasným deštěm a teplotami nepřesahujícími hranici 10 stupňů nad nulou toho byly důkazem. Šest ženských ragbyových týmů se ale počasím nedalo nijak rozhodit a všechny hráčky tak odhodlaně bojovaly o další body do tabulky v soutěži 1. série.  

Týmy se před turnajem rozlosují na dvě skupiny po třech týmech, které následně podle výsledků dvou zápasů ve své základní skupině hrají buď závěrečný zápas o konečné 5. místo v turnaji, pokud jsou na 3. místě ve skupině, nebo hrají play-off o finále a to vždy první a druhý tým základní části. Podle umístění v turnaji pak týmy získávají body do konečné tabulky.

 Na turnaji v Počepicích se tak ve své základní skupině utkali v první skupině kluby RC České Budějovice, RC Petrovice B a RC Sedlčany a ve druhé skupině týmy RC Tatra Smíchov B, RC Přelouč a RC Dragon Brno. Nutno podotknout, že do turnaje většina týmů nastupovala v pozměněných sestavách, neboť některé hráčky byly před tímto turnajem vybrány do reprezentace žen na právě probíhající turnaj mistrovství Evropy v patnáctkovém ragby žen v Madridu. Přitom například domácí tým žen z RC Sedlčany takto „přišel“ o hned dvě klíčové hráčky a to Alžbětu Sůsovou a Janu Nedvídkovou, což je na jednu stranu obrovský úspěch, na stranu druhou způsobil takový zásah do sestavy nemalé vrásky na čele trenérovi Sedlčanských žen Lukáši Hrmovi, který i díky marodce v týmu složitě „lepil“ sestavu pro domácí turnaj.

V první skupině jasně bodoval tým žen z RC Petrovice B, který přehrál jak tým žen z RC České Budějovice, tak domácí „Krasoňky“ ze Sedlčan. Sedlčanské ženy bohužel nezvládly ani svůj úvodní zápas s Českými Budějovicemi, kdy ženy z Budějovic nakonec položily o tři pětky navíc. „Krasoňkám“ tak nezbylo, než se na domácím turnaji pokusit vybojovat alespoň konečné páté místo.

Ve druhé skupině překvapily hráčky z RC Dragon Brno. Dokázaly porazit Přelouč i béčko Tatry Smíchov a zahrály si tak play-off o finále s hráčkami Českých Budějovic. V zápase Přelouče se Smíchovským béčkem byly úspěšnější ženy ze Smíchova a mohly se tak těšit na souboj o finále s dalším pražským týmem, rovněž béčkem z Petrovic, který vyhrál svou základní skupinu. Na Přelouč tak „zbyla“ hra o konečné 5. - 6. místo v turnaji.

Zápas o 5. místo byl velice vyrovnaným soubojem domácích „Krasoněk“ a „Bejkovnic“ z Přelouče. Přeloučské ženy tentokráte dostály svému druhému neoficiálnímu názvu a dokázaly domácím hráčkám položit 4 pětky a proměnit jednu konverzi do „háčka“, zatímco „Krasoňky“ položily pouze jednu pětku a to v tomto zápase bohužel nestačilo. „Bejkovnice“ z RC Přelouč si tak z tohoto turnaje odváží body za konečné 5. místo.   

Ve vyřazovacích bojích o finále dokázaly Petrovice B porazit jednoznačně Tatru Smíchov B poměrem 31:5 a ve finále se utkali se ženami z Brna, které ve druhém zápase o postup do finále uspěly nad hráčkami Českých Budějovic, které nakonec přehrály v poměru 22:5. Ženy z Budějovic pak v zápase o 3. místo nestačily na béčko Tatry Smíchov, která Budějovice přehrála 24:0 a Tatra Smíchov B tak skončila na turnaji na třetím místě. Ani ve finále béčko Petrovických žen nenechalo nic náhodě a dokázalo si poradit i s hráčkami Dragonu Brno jednoznačně 17:0.

Podzimní část 1. série žen se chýlí ke svému konci. Závěrečným turnajem a „poločasem“ sezony bude pro tyto nezdolné ženy turnaj v Praze, tentokráte na hřišti RC Tatra Smíchov, který se uskuteční dne 15. října 2016 od 12:30. Všichni fandové nejen ženského ragby jsou samozřejmě srdečně zváni.     

 

Karel Bárta

Comments