Aktuality‎ > ‎

Sedmičkové ragby 1. série žen hostily o víkendu Počepice

přidáno: 23. 5. 2016 5:52, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 23. 5. 2016 9:07 ]
V sobotu 21. května 2016 bylo možné shlédnout na travnatém hřišti fotbalového klubu Počepických Čápů zajímavou podívanou. Hřiště bylo nevšedně „nalajnováno“ a fotbalové branky byly nahrazeny kovovou konstrukcí, která tvarem připomíná velké písmeno H. Konal se zde totiž předposlední jarní ragbyový turnaj 1. série sedmiček žen a rozhodně bylo o co bojovat.

Počasí vyšlo na jedničku a k dobré náladě přispěl i skvěle udržovaný trávník na hřišti, který si týmy před prvním výkopem pochvalovaly. Celkem pět týmů žen bojovalo o lepší umístění v tabulce před závěrečným turnajem jarní části a od první chvíle muselo být všem jasné, že žádný tým nedaruje nikomu své body zadarmo. Týmů má být celkem šest, ovšem tým RC Havířov dopředu avizoval svou neúčast pro velkou marodku v týmu a kontumačně tak prohrál všechny zápasy, do kterých měl nastoupit a zároveň je po tomto turnaji jasné, že Havířovské ženy sestoupí po této části do 2. série.  

Domácím týmem v tomto turnaji byly ženy z RC Sedlčany, které si poeticky nechávají říkat Krasoňky. Ty v základní části nastoupily proti dvěma týmům. Prvním soupeřem byla Plzeň, která také bojuje o záchranu v 1. sérii. Nutno poznamenat, že těsně před nimi byly v tabulce právě hráčky ze Sedlčan. Zápas byl z obou stran velmi vyhecovaný a nervózní a šťastnějšími hráčkami byly nakonec právě hráčky Plzně, když se jim v posilněné sestavě podařilo položit více pětek.

Druhými soupeřkami Krasoněk byl tým z Přelouče, který minulý turnaj v Plzni celkově vyhrál a nutno podotknout, že ani v tomto turnaji nenechaly Přeloučské ženy nic náhodě a od první chvíle byly pro hráčky Sedlčan těžkým oříškem. V tomto zápase Přelouč jasně dominovala a Sedlčany prakticky nepustila během dvou sedmiminutových poločasů do větší protiakce. Výsledek tak na konci zápasu hovořil jasně pro Přelouč.

Tým Sedlčan v tomto turnaji skončil na pátém místě díky kontumaci zápasu s Havířovem, což se ale samozřejmě nedá počítat stejně jako případná výhra v reálném souboji. Plzeň po výhře nad Sedlčany poté již nestačila na žádného soupeře a skončila na čtvrtém místě, třetí místo pak bral tým RK Petrovice B. V urputném zápase o první místo v turnaji bojovali až do poslední minuty naplno týmy Přelouče a Slavie, která měla tentokrát pověstné štěstí více nakloněna na svou stranu a před závěrečným hvizdem dokázala položit pětku završenou dvěma body za dobře kopnutou konverzi do „háčka“. Slavii tak toto vítězství v Počepickém turnaji předčasně katapultovalo do vyšší soutěže Elite, což hráčky na hřišti hlasitě oslavili se svými trenéry. Postupové a sestupové karty v 1. sérii jsou tak jeden turnaj před koncem již rozdány. Sedlčany si do další části udržely příslušnost v 1. sérii, což je skvělá zpráva pro všechny, které těmto nezlomným ženám drží palce. Úsměv na rtech se projevil i u trenéra Lukáše Hrmy. Ten po turnaji uvedl, že má velkou radost, ve hře je ale rozhodně co zlepšovat.  

Poslední turnaj 1. série sedmiček žen v ragby se uskuteční v sobotu 4. června 2016 na hřišti vítězek ze Slavie. Sedlčanské Krasoňky budou v  turnaji bojovat o konečné čtvrté místo, které nyní drží o bod před hráčkami z Plzně. Podle trenéra Krasoněk Lukáše Hrmy by to neměl být nereálný cíl. 

Autor: Karel Bárta

Comments