Aktuality‎ > ‎

Ragbyový víkend

přidáno: 22. 4. 2013 12:13, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 22. 4. 2013 13:07 ]

V sobotu 20.4.  naši muži odehráli další turnaj Oblastní soutěže Čech v Rakovníku. Bohužel nebyli jsme v takovém počtu jako v předcházejícím turnaji v Kralupech, aby byl zajištěn dostatečný počet hráčů na střídání. V prvním utkání s RC Kralupy se nepodařilo zopakovat úspěch a prohráli 5:25. V souboji s domácím týmem opět se hrálo vyrovnané téměř nervy rvoucí utkání, kde se na poslední chvíli za stavu 10:10 přiklonilo štěstí k domácím a po naší chybě zvítězili 17:10 za mohutné podpory rakovnického publika. Z duelu RC Rakovník a RC Kralupy vyšel lépe domácí tým Rakovníka vítězstvím 31:5. Tentokráte nepřijeli ragbisté Karlových Varů.

Ragbyový víkend pokračoval turnajem II. ligy žen v neděli 21.4. na hřišti SK Vysoký Chlumec. Nehrálo se v Počepicích pro kolizi termínů. Počepičtí měli utkání doma, tak se to řešilo tímto způsobem. Zde se poprvé vybíralo vstupné a to dobrovolné. Ovšem zisk z tohoto vstupného nezůstal v naší kase ani fotbalistů SK Vysoký Chlumec, ale oba kluby se dohodly, že toto vstupné věnují DD Přestavlky na volnočasové aktivity dětského domova. Tady je na místě vyjádřit poděkování divákům, kteří přispěli na dobrou věc.

K samotnému turnaji nepřijely hráčky SR Mariánské Hory (Ostrava) pro potíže s dopravou. Ani našim hráčkám se nevyhnuly potíže. Před turnajem několik hráček oznámilo, že končí se sportovní kariérou. Na zbytek týmu nepadl splín, ale bojovaly jako lvice a to i Markéta Kovářová, která si zde odbývala svoji hráčskou premiéru tu ještě podporovaly z domácího týmu: Klára Caltová, Eva Zdeňková, Lucka Oupicová, Bětka Sůsová.  Sice sedlčanské ženy utkání prohrála, ale i v oslabení dokázaly sedlčanské hráčky bodovat. Z výsledků: RC České Budějovice x RC Sedlčany 22:5; RC Havířov x RC Sedlčany 21:5; RCM Říčany x RC Sedlčany 38:0. 

Comments