Aktuality‎ > ‎

Ragbistkám ze Sedlčan se o víkendu zkomplikovala cesta k udržení v 1. sérii žen

přidáno: 19. 6. 2017 5:28, autor: Neznámý uživatel
Předposlední turnaj 1. série žen v sedmičkách se odehrál v sobotu 3. června na hřišti pražského RK Petrovice. A opět bylo na hřišti velice živo. Domácí diváci vytvořili slušnou kulisu a hlavně domácím Petrovicím se z tribuny mocně fandilo. Překvapení turnaje, co se týče obsazení na prvních místech, se ale nekonalo. V horkém prosluněném dni si pro první místo došly dívky z nedaleké RC Tatry Smíchov B, které vyhrály druhý turnaj po sobě, kdy celkově se jednalo o jejich pátou turnajovou výhru v sezoně z odehraných jedenácti turnajů. Již nyní je tedy jasné, že béčko žen Tatry si pohodlně zajistilo prvenství i v celkové tabulce 1. série před závěrečným turnajem. RK Petrovice B obsadilo na domácím turnaji druhé místo a toto s přehledem udrží i v celkovém pořadí.

V Petrovicích nečekaně překvapily hráčky RC Dragonu Brno, když vůbec prvně v sezoně skončily na posledním šestém místě, za které si připsaly jediný bod a značně si tak zkomplikovaly možnost postoupit ze třetího místa do nejvyšší soutěže Elite. Vzhledem k tomu, že hráčky RC Bejkovnice Přelouč porazily v zápase o 3. místo v turnaji hráčky z RC České Budějovice, patří jim průběžně o 7 bodů třetí, tedy postupové místo v tabulce právě před RC Dragonem Brno. Poslední turnaj tedy rozhodne o postupujícím, jelikož již známé první dva pražské celky nemohou vzhledem k jejich „ačkovým“ týmům postoupit do stejné, tedy nejvyšší soutěže Elite.

Komu se však ještě více zkomplikovala turnajem v Petrovicích cesta za záchranou, jsou hráčky z RC Sedlčany. Ty sice na úvod dokázaly remizovat s béčkem Tatry Smíchov a vypadalo to nadějně, nicméně další překvapení se již nekonalo a Sedlčany si tak na turnaji měli možnost znovu zahrát „pouze“ o konečné páté místo. Doslova infarktový zápas s Dragonem Brno rozhodlo až prodloužení, kdy v normálním hracím čase skončil zápas remízou. Po položené pětce Sedlčan v nastavení si mohly hráčky Sedlčan v čele s trenérem Lukášem Hrmou sice oddychnout, o to více ale trápí Sedlčany turnajové 4. místo hráček Českých Budějovic, které tak dokázaly Sedlčanům v tabulce „poskočit“ o 4 body.

Závěrečný turnaj, který se koná u Sedlčan na hřišti v Počepicích, tak bude buď pro hráčky Sedlčan, nebo Českých Budějovic posledním v 1. sérii, kdy hlavně domácí hráčky se budou muset důkladně připravit na své soupeřky a dát do všech zápasů opravdu všechno. 17. června tak přijďte od 10 hodin podpořit děvčata z RC Sedlčany, protože s hlasitou podporou se vždy hraje lépe a tentokrát ji budou potřebovat více, než kdy jindy.

Autor: Karel Bárta

Comments