Aktuality‎ > ‎

Příprava za náma

přidáno: 1. 4. 2012 20:06, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 2. 4. 2012 11:22 ]
Přípravná utkání muži  již mají za sebou. K prvnímu jsme si do Počepic pozvali RC České Budějovice. V jejich týmu byla posila ze Strakonic, kteří pochází z Budějovic. Naším záměrem bylo hlavně vyzkoušet nováčky, kteží ještě nikdy nehráli žádné utkání a někteří měli za sebou jen několik tréninků. Nervozita byla na našem týmu  vidět, plodila jednu chybu za druhou, čehož soupeř dokázal využít. Utkání skončilo vítězstvím jihočechů 36:12.

Druhé utkání bylo s Iuridikou B a hrálo se v Chrášťanech (nedaleko Zličína). Je to tým složený z nováčků jako u nás a doplněný bývalými hráči, kteří už nechtějí hrát za áčko, ale s ragby ještě nechtějí skončit. Naše hra se oproti předcházejícímu utkání podstatně zlepšila. To se projevilo hned v prvním poločase, kdy stav byl nerozhodný 0:0. Druhý poločas se týmy do sebe pustili s ještě větší vervou. Za vysokého tempa a vyrovnaného utkání jsme si z Chrášťan odvezli vítězství 12:7. Je potěšující, že se tato obě utkání hrála čistě. Pro nás to byl úspěch, protože náš útok byl složen jen ze samých nováčků, kteří se teprve učí po hřišti pohybovat.

V ten samý den co muži hráli  s Iuridikou naše dívky odehrály další utkání ve Vršovicích na pražské Slavii s RCM Říčany. S tímto týmem máme vyrovnaná utkání a to nezměnilo ani zde. Tentokrát  z něj vyšly vítězně ženy z Říčan vítězstvím 10:5.Tím nám vrátily jednu z podzimních porážek.