Aktuality‎ > ‎

Poslední turnaj žen

přidáno: 6. 10. 2013 3:49, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 6. 10. 2013 4:57 ]
Začátek utkání posledního kola v Havířově byl trochu hektický, některé týmy přijely později, a tak musely naše ženy odehrát první zápas proti silnému domácímu týmu bez většího rozcvičení. Havířovští tak obhájili svou vedoucí pozici v tabulce a porazili již všechny týmy turnaje, až na porážku od nováčka RC Plzeň (se kterými v minulém zápase remizoval). My jsme s ním utrpěly porážku 5:27. V dalším zápase jsme se však již nenechaly zaskočit a zdolaly jsme Zlín 49:0.

Nejdrsnějším a zároveň nejvyrovnanějším zápasem možná celého turnaje se stal střet RCM Říčany a RC Sedlčany. Říčanští se ze svých 14 hráček snažili vytvořit proti našim hráčkám co možná nejlepší sestavu, protože jim šlo o postup do Top 5 jarní sezony. Poslední minuty a vteřiny provázelo neskutečné drama, přesto jsme si  nakonec dokázaly udržet vedení 14:7 a zvítězit. Říčany se přesto do postupující pětky dostaly a to rozhodujícím utkáním s Bratislavou, kterou doslova smetly vítězstvím 41:0.

Kralupy nad Vltavou byly nejprve poněkud rozpačité, nováčci zpočátku chovali přehnaný respekt, což sedlčanským ženám pomohlo nahnat další body a po bojovnější druhé půli ukončit poslední zápas sezony vítězstvím 42:0.

Konečné pořadí: Top 5 týmů jarního klání, které se utkají o postup do I. ligy: 1. RC Havířov 51bodů, 2. RC Sedlčany 48 b., 3. RC Slavia Praha 44 b., 4. RC Plzeň 43b., 5. RC Říčany 40 b. Tímto ovšem sezona pro ženy nekončí. Opět se skládají týmy hráček z různých klubů a budou zkoušet klasické ragby o patnácti hráčkách.
Autor: Markéta Kovářová