Aktuality‎ > ‎

Podzimní část 1. série ženského ragby 7’s, zakončena na hřišti RC Tatra Smíchov

přidáno: 16. 10. 2016 14:57, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 17. 10. 2016 5:40 ]

15. října se všech 6 ženských týmů 1. série sedmičkového ragby sjelo ke svému poslednímu turnaji před zimní pauzou do Prahy na hřiště RC Tatry Smíchov a v 1. sérii žen tak soutěž zdárně došla do své úvodní odehrané poloviny. Znovu se tak všichni utkají v mistrovských zápasech o body až zase na jaře roku 2017, kdy celá sezona také vyvrcholí a bude jistě zajímavé sledovat, který tým postoupí do nejvyšší série Elite a který naopak z posledního místa poputuje do 2. série.

Na rozdíl od posledního turnaje v Počepicích se na hráčky tentokrát usmálo i sluníčko a příjemné odpolední teploty nabídly opět slušnou podívanou divákům. Za takového počasí byly i podmínky pro samotné hráčky mnohem příjemnější, než za deště a zimy, ačkoliv hřiště samotné bylo spíše bahnité a děvčatům při hře působilo nemalé problémy.

Hráčky RC Sedlčany v tomto turnaji potřebovali body jako sůl a do svého úvodního zápasu s RC Dragonem Brno dali naprosto vše. Vyrovnaný zápas nabídl spoustu zvratů, kdy hráčky Dragonu do poslední chvíle vedly o jednu pětku v poměru 10:5. Rozhodčí ohlásil poslední akci zápasu a Sedlčanské hráčky věděli, že musí získat míč a za každou cenu se pokusit dát pětku. To se skutečně povedlo a hráčka „Krasoněk“ středem hřiště proběhla soupeřkám z Brna a položila pětku přímo pod „háčko“. Po zvládnuté prokopnuté konverzi do „háčka“ tak zazněl závěrečný hvizd rozhodčího a „Krasoňky“ ve vypjatém utkání doslova „vydřeli“ vítězství nad Brnem v poměru 12:10.

V dalším zápase „Krasoňky“ nestačily na ženy domácí RC Tatry Smíchov B, kdy domácí hráčky si v tomto zápase se Sedlčany připsaly poměrně snadné vítězství v poměru 33:5. I přesto, že „Krasoňky“ po vydřeném vítězství nad Brnem očekávali play-off o postup do finále, stalo se to, co nikdo nepředpokládal. Hráčky Dragonu Brno dokázali i přes počáteční neúspěch vybojovat vítězství nad domácím Smíchovským béčkem v poměru 20:12 a vzhledem k lepšímu skóre tak nakonec přeskočili „Krasoňky“ v boji o finále. Sedlčanským ženám tak nezbylo, než vybojovat „alespoň“ 3 body za konečné 5. místo v turnaji, kdy do závěrečného zápasu nastoupily proti hráčkám z RC České Budějovic, nad jejichž síly byl tým žen z RC Přelouč a o jednu položenou pětku navíc utekla Budějovickým hráčkám také výhra nad ženami z RK Petrovice B.

Opět dosti vyhecovaný zápas o páté místo na turnaji tedy svedly „Krasoňky“ ze Sedlčan a hráčky Českých Budějovic. Zápas plný zvratů a nervů jak pro samotné hráčky, tak oba realizační týmy byl doslova napjatý až do samého konce. Tentokrát vedly o jednu položenou pětku navíc Sedlčany, ovšem těsně před závěrem dokázaly České Budějovice vyrovnat skóre a o vítězi tak musela rozhodnout tzv. „náhlá smrt“. „Krasoňky“ se ihned po rozehrání vrhly na své soupeřky a po necelých dvou minutách dokázaly položit pětku, čímž si zajistili vítězství v poměru 24:19 a také 3 body do tabulky za konečné 5. místo v turnaji.

Konečné čtvrté místo v turnaji obsadily hráčky z týmu RK Petrovice B, které o 3. místo připravily hráčky RC Dragonu Brno, kdy ženy z Petrovického béčka jednoznačně porazily v poměru 20:0. I v tomto turnaji se konalo jedno z velkých překvapení. Cenné celkové vítězství si totiž z turnaje odváží hráčky RC Přelouč, které dokázaly doslova nemožné, když ve finále porazily dosavadní leadery tabulky 1. série, ženy domácí RC Tatry Smíchov B a slavily tak své první velké vítězství v turnaji v této sezoně.

Tabulka 1. série žen po odehrané podzimní části tak po turnaji na Tatře Smíchov vypadá následovně: První zůstává i po druhém místě z domácího turnaje tým RC Tatra Smíchov B s 38 body. O dva body za ním na místě druhém, se těsně „drží“ tým RK Petrovice B. Třetí RC Dragon Brno má dobrou pozici před jarní částí s 28 body. Největší boje tak na jaře jednoznačně „vypuknou“ o pátou nesestupovou pozici. A boje to budou doslova o každý bod. Dosavadní čtvrté místo patří týmu RC České Budějovice s 16 body, páté nesestupové místo o bod za Budějovicemi hájí s 15 body díky vítězství na turnaji na Tatře Smíchov tým RC Přelouč. Tým RC Sedlčany, ač po podzimní části na sestupové pozici, zatím rozhodně nemusí „házet flintu do žita“. S vybojovanými 12 body mu chybí 3 body na páté místo a 4 body na místo čtvrté, takže diváci se mohou na jaře těšit opět na velké souboje a řadu jistě zajímavých zápasů zejména v bojích o umístění.

K vývoji sezony a celkové situaci ohledně Sedlčanského ragbyového týmu žen, se vyjádřil samotný trenér hráček, Lukáš Hrma: „Tabulka vypadá po podzimu tak, jak vypadá, není to ale nic tak vážného, je to všechno jak se říká o ten pověstný vous. Škoda, že na turnaji na Tatře, kde jsme dokázali vlastně dvakrát zvítězit, z toho nakonec bylo konečné páté místo, ale i to k tomu holt patří. Holky ale předvedly dobrou hru, dneska rozhodně měly na to hrát o výrazně lepší umístění. Není ale všem dnům konec, v zimě se budeme věnovat hodně fyzické přípravě, čekají nás kruhové tréninky a celkové zlepšení kondičky hráček. Na jaře se vrhneme na trénování herních situací a myslím, že máme na to se v 1. sérii udržet, protože ač jsme na Tatře museli různě prohazovat hráčky kvůli stále velké marodce a dvě opory týmu jsou s reprezentací na mistrovství Evropy, holky i přesto předvedly pěknou hru a dokázaly porazit momentálně třetí Brno, což je skvělé a myslím, že to svědčí o jejich odhodlanosti. Na jaře se jen tak nevzdáme a nenecháme nikomu body zadarmo. Holky teď budou mít čas dát se trochu do kupy a na jaře na to doufám vlítneme s plnou parádou a v kompletní sestavě. Bude to samozřejmě těžký, ale věřím tomu, že urveme co nejvíce a nebudeme si muset zvykat na nižší soutěž. Jsme ale hodně soudržný tým, zbytečně se nehádáme a holky jsou zároveň dobré kamarádky, což je také velká deviza do jarních bojů. Určitě se také přes zimu najde čas na nějaké neformální posezení, což ten tým rovněž dost tmelí a 7. ledna 2017 pořádáme jako klub ragbyový ples v Sedlčanech, takže jsou samozřejmě všichni zváni, bližší informace budou brzy na internetu na našich webových stránkách. Držte tedy holkám na jaře palce a snad to všechno zvládneme na jedničku.“    

V zimní pauze můžete dění okolo českého ragby sledovat na internetových stránkách České rugbyové unie na adrese www.rugbyunion.cz, dále na portálech www.ceskeragby.sportovnilisty.cz či www.ragby.cz a samozřejmě na internetových stránkách jednotlivých ragbyových klubů.        

     Karel Bárta

Comments