Aktuality‎ > ‎

Petrovice hostily 5. ženský turnaj I.série

přidáno: 6. 6. 2018 21:18, autor: Mirek Kaše
V neděli 3. 6. 2018 se na hřišti RK Petrovice odehrál předposlední turnaj sezóny v sedmičkovém ragby žen. Hráčky i trenéři si už začínají pomalu zvykat na parné dny, které naší zemi zužují od začátku jara a tím i po celou dobu trvání ragbyových soutěží. Sedlčanský tým žen přijel do Petrovic v nelichotivé sestavě sedmi hráček v poli, takže o to bylo pro děvčata horší si v zápasech alespoň na chvilku oddechnout, protože střídání nepřicházelo v úvahu. V takové chvíli se jistě nemálo zapotí i trenéři, kteří se jen modlí, aby celá sestava takto vydržela odehrát celý turnajový den bez zranění.

Na turnaji se předvedlo všech 8 registrovaných týmů rozdělených tradičně do dvou skupin po čtyřech a po odehrání zápasů ve skupinách se hrály zápasy o konečné umístění. Skupina A sestávala z týmů RC Dragon Brno, Společenství Severní Morava, RK Petrovice B a RC Sparta Praha B. Sedlčanské ženy byly tedy logicky zařazeny do skupiny B a spolu s nimi zde byly týmy RC JIMI Vyškov, RC Šelmy Hradec Králové a RC Tatra Smíchov B.

V prvním zápase proti Vyškovu nastoupila obě „mužstva“ děvčat v šesti hráčkách v poli. Důvod byl jednoduchý. Na turnaj do Petrovic přijely hráčky Vyškova se šesti hráčkami. No a jelikož se stejná situace stala na posledním turnaji i „Krasoňkám“ ze Sedlčan a Vyškov v duchu fair play nastoupil v minulém zápase v šesti, oplatilo se tak Vyškovu ze strany Sedlčan dorovnání hráček v poli. To je určitě pěkné gesto svědčící o férovosti a skvělému duchu této hry. Respekt si samozřejmě zaslouží všechny týmy, které nepletichaří a dávají nejen hráčům, ale i fanouškům najevo, že ragby je sportem gentlemanů, v tomto případě samozřejmě půvabných dam. Zápas s Vyškovem nabral od začátku rychlé tempo a obě strany předváděly velice pěkný výkon. „Krasoňkám“ se konečně podařilo prolomit smůlu z minulých zápasů a tentokrát zvítězily v poměru 26:10.

Druhý zápas proti béčku Tatry Smíchov už tak pěkný výsledek Sedlčanským hráčkám nepřinesl. Tatra jednoznačně potvrdila roli favorita této sezóny a vítězí suverénně v poměru 26:0. I přes utrženou prohru v tomto zápase, byl trenér „Krasoněk“ Robert Trefný s hrou spokojený a vypíchnul zejména fakt, že holky bojovaly v plném nasazení do poslední chvíle. To je určitě skvělá zpráva a je vidět, že zelenočerné barvy žádný výsledek jen tak nerozhodí.

Třetí zápas ve skupině proti Šelmám z Hradce Králové byl plně v režii Sedlčan, ačkoliv i Šelmy předvedly několik velice pěkných akcí. „Krasoňky“ nicméně nenechaly zápas náhodě a zaslouženě zvítězili vysoko 34:5.

V posledním zápase nastoupily ženy ze Sedlčan proti ženám z Petrovického béčka. Jak už bylo napsáno minule, tým RK Petrovice B jsou nesoutěžním týmem a doplňují turnaje, aby mohly být skupiny rozděleny po čtyřech týmech. I přesto dokázal Sedlčanský tým předvést skvělý výkon i v tomto závěrečném zápase a zvítězit v poměru 27:5. Ženy RC Sedlčany si tak z turnaje odvážejí zasloužené a skvělé 3. místo!

Konečné pořadí turnaje: 1. RC Tatra Smíchov B, 2. RC Dragon Brno, 3. RC Sedlčany, 4. RC JIMI Vyškov, 5. Společenství Severní Morava, 6. RC Sparta Praha B, 7. RC Šelmy Hradec Králové.

Nám nezbývá, než poděkovat Petrovicím za organizačně zvládnutý pěkný turnaj a tímto zveme všechny týmy dne 16. 6. 2018 na náš domácí turnaj v Sedlčanech, který se odehraje na hřišti TJ Sokol Počepice a který je zároveň posledním turnajem sedmičkové sezóny, kdy na podzim se můžeme těšit na ženské patnáctkové ragby, kdy zápasy se budou hrát ve společenství více týmů.Comments