Aktuality‎ > ‎

Nezahálíme

přidáno: 10. 4. 2018 23:02, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 10. 4. 2018 23:03 ]
O tom, že je třeba mít v ragby fyzičku, asi nepochybuje nikdo. Kromě síly je třeba pilovat také běh jak na krátké, tak dlouhé vzdálenosti a samozřejmostí je i samotná technika hry. V Sedlčanech o tom samozřejmě vědí své a těsně před vypuknutím samotné jarní části soutěží se hoši i dívky hrající za tento tým rozhodně nenudili. To ostatně potvrdil i hráč a asistent trenéra v jedné osobě, který sbírá zkušenosti hned v několika českých ragbyových týmech a české reprezentaci Robert Trefný: „Bylo toho dost, snažili jsme se nastavit tréninky tak, aby všichni hráči rozvíjeli svou fyzickou kondici po všech stránkách a samozřejmostí byla i taktika a technika samotné hry. Tréninky byly třikrát týdně, plus každý čtvrtek byl zaměřený pouze na běhání. Kromě sobotní tělocvičny v Sedlčanech, kde se trénovala hra spojená s technikou a taktikou, se chodilo v týdnu v Benešově do fitness centra PULSE, kde nám vycházejí hodně vstříc a máme tak k dispozici jako tým prakticky celé fitko. Využívali jsme hlavně prostory určené pro cross-fit, kde se dá cvičit s vlastní vahou, ale pozadu nezůstaly ani činky a další nářadí, takže tohle je rozhodně pro tým velké plus a doufám, že i v této sezoně bude spolupráce s Pulsem pokračovat.“

Ženský sedmičkový tým Sedlčan prošel určitou obměnou a kromě hráček především ze Sedlčanska a Benešovska, se v barvách RC Sedlčany objeví také hostující hráčky z Českých Budějovic a Liberce. Ty i přes značnou vzdálenost dojížděli na zimní přípravu do Sedlčan na každý druhý trénink, což je samozřejmě dobré k sehrání s ostatními spoluhráčkami a natrénovaní samotných herních situací.

Celá tříměsíční příprava byla zakončena troj-zápasy na domácím hřišti RC Sedlčany v Počepicích, kdy muži změřily své síly s Libercem a ženy s pražskou Slávií. Poctivá příprava se jistě vyplatila, protože muži i ženy dokázaly své soupeře třikrát porazit, což je určitě potěšující zpráva před startem samotných soutěží. Kromě toho se oba týmy Sedlčan zúčastnily také sedmičkového turnaje v Liberci, kde kluci obsadili konečné třetí místo a děvčata místo druhé. V zápasech se ukázaly herní nedostatky, na které se trenéři zaměří ještě před vypuknutím samotné sezony.

Nezahálí ani nejmenší, kdy trenér malých ragbistů Miloš Vodrážka stále hledá nové tváře bez rozdílu věku i pohlaví. „Děti u nás mohou hrát ragby už od 4 let věku, kdy to rozhodně není o nějaké tvrdé hře a zraněních. Mohou samozřejmě docházet i starší děti, s ragby se dá začít v jakémkoliv věku. Děti se nejprve učí samotné základy hry a pravidla, stačí koupit kopačky a přijít se přesvědčit na některý z tréninků, které se pro děti konají vždy v úterý a ve čtvrtek od 16:30 do 18:00 hodin v Sedlčanech na hřišti, které je známé jako „Mrskošovna“. Děti se kromě hry učí také respektu k soupeři, férovosti tohoto sportu a samozřejmě spolupráci v kolektivu. Ideální je tento sport pro děti, které si při fotbale berou míč do ruky a běží s ním přes celé hřiště“, dodává se smíchem pan Vodrážka. Kdo není místní a neví, kde se hřiště nachází, ať se ozve na kterýkoliv kontakt uvedený na webu rugbysedlcany.com.

Na závěr nezbývá, než popřát celému týmu RC Sedlčany ty nejlepší výsledky v sezoně, hodně úspěchů, štěstí a zdraví všem hráčům, hráčkám i realizačnímu týmu. Poctivá zimní příprava se jistě projeví i na hřišti při sbírání důležitých bodů.