Aktuality‎ > ‎

Muži začali sedmičkovou sezonu

přidáno: 23. 4. 2018 9:32, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 23. 4. 2018 9:32 ]
Sezona ragby už naplno začala také pro muže, konkrétně také její sedmičková varianta, kdy muži z Rugby clubu Sedlčany jsou přihlášeni právě do turnajů sedmiček v rámci Českého poháru. První turnaj se odehrál za parného počasí v neděli 22. dubna 2018 v Novém Městě na Moravě na hřišti místního klubu RC Titáni.

Sedlčanský mužský tým trápí hned v úvodu sezony marodka, kdy se celkem 6 hráčů zotavuje z různých zranění a tým tak přijel hájit na Moravu zelenočerné barvy v „pouhých“ 8 mužích. Celkem se na úvodním turnaji představilo 8 týmů, které byly následně rozděleny do dvou skupin a hrálo se stylem každý s každým, tedy tři zápasy o umístění ve skupině a poté proběhly samotné zápasy o konečné umístění v turnaji. RC Sedlčany byly ve skupině A společně s týmy RC Bystrc, RC Kralupy nad Vltavou a RC Poděbrady. Ve skupině B pak měly zastoupení týmy RA Olymp Praha, RC Traitors Ústí nad Labem, RC Liberec a domácí RC Titáni Nové Město na Moravě.

Sedlčany v prvním zápase narazily na tým z Poděbrad a nutno říci, že ač přes známost tohoto soupeře se opět potvrdilo, že první zápasy mužům ze Sedlčan moc nevycházejí. To potvrdil hned první poločas, kdy Sedlčany prohrávali už 0:17. Druhá půle už byla o poznání lepší, ale i přes velké nasazení to na výhru v konečném součtu nestačilo. Konečný stav RC Sedlčany vs. RC Poděbrady tedy byl 17:21. Druhý zápas proti Kralupům nad Vltavou tentokrát nenechaly sedlčanští náhodě a svého druhého soupeře porazili přesvědčivě 19:5. Poslední zápas ve skupině proti Bystrci byl velkou výzvou. S Bystrcí Sedlčanům hra moc nevychází a doposud nebyl tento soupeř našimi borci poražen. V prvním poločase vyšla Sedlčanům důsledná hra v obraně a díky perfektnímu nasazení všech hráčů byl stav po poločase 5:7 pro Bystrc. Ve druhém poločase se ale Sedlčanům již nepovedlo proniknout rovněž dobrou obranou soupeře, a nakonec tak z toho byla konečná prohra se stavem 5:21, což je zatím nejlepší výsledek Sedlčan vůči týmu z Bystrce.

Vývoj ve skupině nakonec vyšel pro Sedlčany dobře, a to díky vlivu skóre. I přes dvě prohry tak mohli naši borci hrát o konečné třetí místo díky lepšímu umístění ve skupině. Soupeřem z druhé skupiny byl tradiční a dobře známí tým z Liberce. Poslední zápas byl pro všechny hráče velice vysilující vlivem velkého horka a nedostatkem hráčů na střídání. Hráči na hřišti ale nechali všechno a skutečně si sáhli na pověstné a zlověstné dno. I díky obrovskému nasazení celého týmu z toho bylo konečné vítězství v poměru 12:5 a doslova vydřené také konečné 3. místo v turnaji.

Hráči Sedlčan by tímto chtěli poděkovat Titánům z Nového Města na Moravě za uspořádání prvního turnaje sezóny a tímto zvou srdečně všechny týmy na své domácí hřiště do Počepic u Sedlčan, kde se dne 12. května uskuteční 2. turnaj Českého poháru mužů. Přijďte fandit a podpořit naše ragbisty!