Aktuality‎ > ‎

Krasoňky zahájily sezonu

přidáno: 17. 4. 2018 4:30, autor: Mirek Kaše
První turnaj ženského sedmičkového ragby 1. série žen se odehrál za pěkného počasí v neděli 15. dubna na hlavním hřišti RC Tatra Smíchov. Na turnaj dorazily „Krasoňky“ ze Sedlčan ve slušném počtu jedenácti hráček, takže trenéři Lukáš Hrma a Robert Trefný mohli během zápasů v klidu střídat a dát prostor zkušeným i začínajícím hráčkám.

V 1. sérii žen je přihlášeno celkem 7 týmů, kdy původně mělo být těchto týmů 8, ale RC Zlín se na poslední chvíli odhlásil ze soutěže. Zbylé týmy, kterými jsou RC Tatra Smíchov B, RC Sparta Praha B, RC Sedlčany, RC Hradec Králové, RC Vyškov, RC Dragon Brno a Společenství Severní Morava, za které hrají hráčky převážně z Mariánských hor a Olomouce, se spolu utkají v turnajích o postup do nejvyšší soutěže Elite, kdy 2. série žen byla zrušena.

Vzhledem k počtu 7 týmů se na začátku turnaje budou hrát rozřazovací zápasy a na základě výsledků těchto zápasů se poté týmy rozdělí na skupiny do bojů o 1. - 4. místo a dále o 5. - 7. místo v turnaji.

RC Sedlčany ve svém prvním rozřazovacím zápase změřily síly s týmem RC Dragon Brno. Jak nám potvrdil asistent trenéra Robert Trefný, byl to zápas plný nervů a rozhodovalo se v pověstné poslední minutě zápasu. „Krasoňky“ prohrávali 5:10 a svou poslední akcí zápasu se jim podařilo položit pětku a následně i prokopnout za dva body konverzí do háčka a nakonec tak zvítězit 12:10! Toto vítězství je tak zařadilo do zápasů o 1. - 4. místo turnaje společně s týmy RC Sparta Praha B, Společenství Severní Morava a domácí RC Tatrou Smíchov B.

Právě v zápase s domácími hráčkami Tatry, které „Krasoňky“ dobře znají již z předešlých ročníků, přišla první prohra v turnaji, kdy i přes urputné nasazení všech hráček týmu nakonec Sedlčany podlehly béčku Tatry v poměru 12:19. V dalším zápase proti Společenství Severní Moravy se trenéři i hráčky nemohli zaměřit na konkrétní taktiku, protože se jedná o nového soupeře a nikdy v minulosti se s ním nehrálo. V tomto zápase se nicméně projevila zimní příprava a naprosto uvolněnou hrou dokázala děvčata ze Sedlčan celkem bez potíží nové soupeřky porazit jednoznačně 20:5. Poslední zápas proti pražské Spartě B byl pro hráčky ze Sedlčan velkou výzvou, protože s tímto týmem měly možnost se několikrát utkat už na podzim, ale nikdy z toho nebyla výhra. Ve velmi vyrovnaném zápase předvedly „Krasoňky“ také skvělou hru v obraně a několik velmi tvrdých skládek soupeřek a nakonec i tento zápas vyšel vítězně pro RC Sedlčany s konečným výsledkem 12:7.

V konečném součtu tak ženy v dresech RC Sedlčany brali v prvním turnaji sezony krásné 2. místo hned za domácími hráčkami RC Tatra Smíchov B, což je skvělí vstup do sezony. Na třetím místě skončil nováček soutěže Společenství Severní Morava, čtvrtou příčku obsadila RC Sparta Praha B, páté místo bral RC Dragon Brno, šesté místo patří RC Hradec Králové a poslední v turnaji zůstaly hráčky RC Vyškov.

Na závěr turnaje připravily hráčky a realizační tým Tatry Smíchov pro všechny účastníky občerstvení, které bylo příjemným ukončením úvodního turnaje a tímto putuje do Smíchova poděkování ze Sedlčan nejen za uspořádání celého turnaje, ale právě také za příjemný raut a přátelskou atmosféru.

Příští turnaj se bude konat na hřišti RC Vyškov v neděli 29. dubna 2018. Držte tedy palce našim hráčkám, ať se jim opět daří!  

Comments