Aktuality‎ > ‎

„Krasoňky“ a „Krasoni“ další turnaje ragby 7´s

přidáno: 17. 5. 2018 9:46, autor: Mirek Kaše
Druhý víkend v květnu měly muži i ženy hrající sedmičkové ragby za RC Sedlčany napilno. V sobotu 12. května se totiž konal 2. turnaj mužů na domácím hřišti sedlčanského týmu v Počepicích a v neděli 13. května vyrazily ženy na svůj 3. turnaj na hřiště TJ Sokol Mariánské Hory, kdy turnaj tentokrát připravil domácí tým žen Společenství Severní Morava.

Muži se na svůj domácí turnaj sešli v pěkném počtu 11 hráčů a oproti prvnímu turnaji tak mohli konečně vyzkoušet i střídání. Turnaj v Počepicích v této sezoně nebyl poslední, kdy se na tomto hřišti odehraje ještě jeden turnaj. Celkem se zde sešlo 10 týmů. Kromě domácích hráčů ze Sedlčan se přihlásily týmy z Plzně, Babic, Ústí nad Labem, Liberce, Nového Města na Moravě, Olympu Praha, Bystrce, Poděbrad a Rumburku. Hrálo se systémem tří skupin obsazených podle pořadí úvodního turnaje v Novém Městě Na Moravě. Skupina A sestávala z týmů Bystrce, Sedlčan a Poděbrad, skupina B pak z týmů Nového Města na Moravě, Olympu Praha a Liberce a skupina C zbyla na Plzeň, Babice, Ústí nad Labem a Rumburk, přičemž týmy ve skupině C hrály v turnaji rovnou o umístění na 7. - 10. místě. Skupiny A a B hrály nejprve systémem každý s každým a poté první dva týmy hrály systémem kříže semifinále a třetí ve skupinách hrály o konečné 5. místo.

První zápas domácích proti Bystrci nedopadl radostně. Po prvním poločase, kdy Sedlčany ještě dokázaly držet krok, se bohužel druhý poločas zdaleka tak dobře nepodařil. Soupeř dokázal potvrdit roli favorita turnaje a poté, co se hráčům Bystrce podařilo několikrát proběhnout obranou tvořenou zelenočerným betonem, byl konečný výsledek poměrně jasný v poměru 35:7 pro Bystrc.

Druhý zápas proti soupeři z Poděbrad se vyvíjel pro domácí velice slibně, ovšem soupeř dokázal překvapit zvyšující se výkonností celého týmu v průběhu zápasu. Naštěstí po dobrém výkonu v obraně v úplném závěru utkání dokázaly Sedlčany udržet konečnou výhru v poměru 19:14.

Výsledky z dvou předchozích zápasů znamenaly, že v semifinále se Sedlčany utkaly s vítězem skupiny B se slovutným názvem RC Titáni Nové Město na Moravě. Do tohoto zápasu šli hráči Sedlčan s vědomím, že musí vyhrát a dokázali nad soupeřem rychle vést 14:0. Zbytek zápasu už byl plně v režii Sedlčan a soupeř dokázal pouze korigovat na konečných 21:7 pro Sedlčany.

Do finálového zápasu nastoupili hráči ze Sedlčan opět proti Bystrci. Soupeř tentokrát ani na chvilku nezaváhal a do zápasu hráči Bystrce „vlétli“ doslova jako uragán a Sedlčany nestíhali vůbec reagovat. Tomu odpovídal i závěrečný účet v poměru 42:0, kdy Bystrc opět nenechala nikoho na pochybách o tom, kdo bude vládnout tabulce rozjeté soutěže. Sedlčany tak braly pěkné druhé místo v domácím turnaji. Třetí pak skončil Olymp Praha, čtvrtí byli Titáni z Nového Města na Moravě, pátý Liberec, šesté Poděbrady, sedmé Ústí nad Labem, osmá Plzeň, devátý Rumburk a desátí skončili hráči z Babic.

RC Sedlčany děkuje všem zúčastněným týmům za podařený turnaj a hráči už netrpělivě vyhlížejí blížící se třetí turnaj, který se uskuteční dne 9. června 2018 a pořadatelem bude tentokrát RC Lions Rumburk.

Sedlčanské ženy se i v počtu pouhých sedmi hráček v důsledku zranění a omluvenek přihlásily do 3. turnaje v Mariánských Horách, který se, jak je již uvedeno výše, konal v neděli 13. května v Mariánských Horách. Celkem se zde potkalo sedm týmů a to Sparta Praha B, Tatra Smíchov B, Společenství Severní Morava, Dragon Brno, Vyškov, Hradec Králové a samozřejmě Sedlčany.

Hrálo se systémem rozřazovacích zápasů o horní a spodní skupinu. První rozřazovací zápas hrály ženy ze Sedlčan proti Dragonu Brno. Zápas byl dlouho vyrovnaný, kdy za stavu 10:0 pro Dragon se podařilo „Krasoňkám“ položit pětku, ale rozhodčí nakonec tyto body neuznal, kdy jeho rozhodnutí musí tým respektovat. Hráčkám Dragonu se poté podařilo znovu prolomit obranu a konečný stav tak byl 17:0 pro Brno.

Ve druhém zápase přišla ještě možnost pro Sedlčany dostat se do vyšší skupiny proti domácím soupeřkám ze Společenství Severní Moravy. Diváci domácím hráčkám připravili perfektní atmosféru a jejich tým dokázal možná i díky této podpoře zaskočit „Krasoňky“ ihned od začátku zápasu. Severní Morava nenechala nic náhodě, Sedlčany takřka k ničemu nepustila a konečný výsledek tak byl 31:5 pro domácí. Po tomto zápasu tak bylo jasné, že Sedlčany si zahrají „pouze“ spodní skupinu o konečné 5. - 7. místo v turnaji. Spolu se Sedlčany byla ve skupině Sparta Praha B a Hradec Králové.

První zápas proti Spartě B byl podle vyjádření trenérů „Krasoněk“ nejlepším zápasem turnaje, ačkoli to podle výsledku tak nevypadá. I přes dobré skládky, dobré podpory hráčky s míčem, snahy tvořit zajímavé akce a přečíslení nakonec přišla prohra s konečným výsledkem 27:0 pro Spartu Praha B.

Poslední zápas odehrály Sedlčanské ženy proti Hradci Králové. Z důvodu žádosti Hradce Králové, který přijel na turnaj rovněž se sedmi hráčkami, kdy v týmu došlo v průběhu turnaje ke zranění, se hrál zápas 6 na 6. Alespoň v tomto závěrečném zápase se Sedlčanům podařilo zvítězit a hra na hřišti se ustálila, kdy byla k vidění spousta hezkých týmových útočných akcí a konečný výsledek tak byl 32:5 pro Sedlčany, které si tak z turnaje odváží konečné šesté místo. Konečné pořadí 3. turnaje: První místo Dragon Brno, druhé místo Vyškov, třetí místo Tatra Smíchov B, čtvrté domácí Společenství Severní Moravy, pátá Sparta Praha B, šesté Sedlčany, sedmý Hradec Králové.

Hráčky a trenéři RC Sedlčany děkují za uspořádání turnaje. Další turnaj se odehraje již tuto neděli 20. května 2018 na hřišti Dragonu Brno. Budeme se těšit!  
Comments