Aktuality‎ > ‎

Jizerské sedmičky v podání Sedlčanských borců

přidáno: 30. 10. 2016 15:57, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 30. 10. 2016 16:15 ]

Sedlčanští muži se v sobotu 29.10.2016 zúčastnili přátelského turnaje „Jizerské sedmičky“, který se odehrál na hřišti v Lučanech nad Nisou. To, že jsme se ocitli právě v Jizerkách nám hned dalo vědět počasí. Déšť se sněhem a velmi nízké teploty byli nepříjemné, ale ne nepřekonatelné.

Turnaj pořádal tým RC Griffins Jablonec nad Nisou společně s RC Liberec. Turnaje se zúčastnili oba pořadatelské týmy, RC Lions Rumburk, RK Petrovice, Ragby Poděbrady a muži z RC Sedlčany.

Sedlčanští muži dorazili na místo v 15-ti hráčích, přičemž více jak polovina z tohoto počtu byli úplní nováčci. V základní skupině se utkali v prvním zápase s týmem z Poděbrad, se kterým už jeden přátelský turnaj nedávno odehráli. V nepříznivém počasí po boji jim však podlehli. Ve druhém zápase jsme hráli s týmem RC Liberec, který jsme po zlepšeném výkonu dokázali porazit. Po Liberecké výhře nad Poděbrady muselo o celkovém pořadí v naší skupině tedy rozhodnout skóre, které vyznělo nejlépe pro muže z RC Sedlčany, kteří se díky systému turnaje dostali do zápasu a do boje o prvenství.

Ve finále proti Sedlčanským mužům nastoupil tým ze zkušenějších Petrovic, což bylo znát nejen na výsledku zápasu, ale také na celkovém obrazu hry.

Trenér Sedlčanských mužů Lukáš Hrma hodnotil turnaj „ Pro mě je obrovsky důležité, že se do hry zapojili všichni nováčci a že zapojení to nebylo zdaleka jen do počtu. Na všech je vidět obrovská chuť se zlepšovat a hrát stále lepší ragby. Každý z nich mi na turnaji předvedl několik kvalitních ragbyových prvků na kterých se dá velmi dobře stavět. Navíc mě nejen jako trenéra baví fakt, že kluci mají opravdu skvělý kolektiv, který do ragby neodmyslitelně patří. A druhé místo v turnaji není vůbec špatná první vizitka tohoto nového týmu.“

Dalším testem pro Sedlčanské muže bude domácí turnaj „O Sedlčanskou růži“ v sobotu 12.11.2016 (kde budou hrát i Sedlčanské ženy) a další 17.11.2016 turnaj pořádaný Olympem Praha.

Lukáš Hrma


Comments