Aktuality‎ > ‎

7´s v Plzni

přidáno: 15. 5. 2016 16:18, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 23. 5. 2016 9:07 ]
V sobotu 14.5.2016 se ve městě Touškov nedaleko Plzně společně utkaly hráčky sedmičkového ragby 1. série žen. Mezi týmy nechyběly i přes značnou absenci hráčky Sedlčan, které zároveň bojují o 5. místo celkově a tedy o udržení v 1. sérii sedmiček žen. I přes nepříliš příznivou předpověď počasí bylo nakonec po celou dobu turnaje slunečno bez deště, což ocenili nejen hráčky, ale jistě i diváci.

Tým Sedlčan nastoupil do turnaje v plném počtu sedmi hráček a jedné hráčky na střídání, ovšem nutno říci, že dvě hráčky hostují z RC Slavia a několik hráček začalo hrát ragby teprve nedávno, takže sehranost týmu nebyla před tímto turnajem nijak růžová. V prvním zápase narazily Sedlčany na Slavii, která nastupovala do tohoto turnaje z prvního průběžného místa v tabulce. I přes velké úsilí Sedlčanských Krasoněk, jak si tyto dívky v zelenočerných dresech přezdívají, se jim tým Slavie nepodařilo udolat. Tým Havířova dorazil na tento turnaj skoro přes celou republiku z důvodu vleklých zranění v týmu pouze se 4 hráčkami a před začátkem turnaje byl tým RC Havířov nekompromisním rozhodnutím rozhodčího z turnaje vyškrtnut. Díky tomuto rozhodnutí tak Krasoňky bez boje kontumačně zápas s Havířovem vyhrály, ale taková výhra žádnou z nich nijak zvlášť nepotěšila.

Krasoňky poté nastoupily ještě ke dvěma zápasům, nejprve se utkaly s týmem Přelouče, který nakonec celý turnaj vyhrál, což bylo na jejich hře velmi znát. Sedlčanské hráčky celou dobu prakticky jen bránily a korigovaly výsledek, ale i tak nedokázaly zabránit poměrně vysoké prohře. V posledním zápase turnaje změřili Sedlčany síly s Petrovickým B týmem. Petrovické béčko bylo před tímto turnajem dva body za první Slávií, avšak v tomto zápase neměly hráčky Petrovic tak výraznou převahu nad Krasoňkami, jako tomu bylo u předešlých zápasů. I díky tomu dokázal Sedlčanský tým i přes závěrečnou prohru po celou dobu držet s Petrovicemi krok a navíc položit i pětku završenou ještě dvěma body za přesný kop mezi tyče.

Celkově skončil tým Sedlčan v tomto turnaji na 4. místě a udržuje čtvrté a tedy nesestupové místo, avšak bodový rozdíl mezi týmy na 4. - 6. místě je doslova vražedný. I proto Krasoňky uvítají, pokud co nejvíce fandů tohoto krásného sportu zamíří v sobotu 21.5.2016 na domácí turnaj Sedlčan, který se odehraje od 11:00 hodin na hřišti v Počepicích. Jedná se o předposlední turnaj 1. série žen a hráčky Sedlčan potřebují co nejsilnější podporu diváků k udržení nesestupového místa! Trenér Sedlčanských hráček Lukáš Hrma k tomu dodává: „V Počepicích by náš tým měl nastupovat už skoro v plné síle, dost zkušených hráček se vrací po zraněních a nemocech, takže čekám od celého týmu lepší výkon, ale musíme se spolehnout i na podporu fandů a výhodu domácího prostředí, snad to klapne a budeme se o body v 1. sérii bít i nadále.“ 

Autor: Karel Bárta

ą
Neznámý uživatel,
15. 5. 2016 16:19
Comments