Aktuality‎ > ‎

4. turnaj žen 1. série hostilo Brno

přidáno: 21. 5. 2018 13:47, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 21. 5. 2018 13:49 ]
Moravská metropole se stala svědkem dalšího turnajového klání v ženském sedmičkovém ragby. Na hřišti domácího RC Dragonu Brno se v neděli 20. května sešlo celkem sedm týmů, kdy hráčky Sedlčan nevynechaly ani tento turnaj, byť v oslabené sestavě. Trenérům „Krasoněk“ nebylo před turnajem co závidět. Sešlo se jim totiž na stole hodně omluvenek z důvodu zranění a nemocí, takže na jih Moravy vyrazil tým pouze se šesti hráčkami, což je v sedmičkovém ragby určitý hendikep. I tak byly hráčky Sedlčan připraveny vrhnout se do turnajových klání s plným nasazením. Zbylé týmy tvořily hráčky z RC Sparta Praha B, RC Tatra Smíchov B, RK Petrovice B, Společenství Severní Morava, RC JIMI Vyškov a samozřejmě domácí hráčky RC Dragon Brno.

Systém zápasů se nijak nezměnil a nejprve tak týmy hrály rozřazovací utkání, aby bylo jasné, kdo se utká o první čtyři místa a kdo naopak bude ve skupině o boje na pátém až sedmém místě. První rozřazovací zápas proti Vyškovu vypadal zpočátku pro Sedlčany nadějně. První polovina byla velice vyrovnaná a Sedlčany držely krok, kdy po hvizdu rozhodčího byl stav „pouze“ 12:0 pro Vyškov. Druhá půle se ale nevyvedla úplně podle představ, kdy Sedlčanská děvčata minula několik skládek ve středu hřiště, a i tyto momenty rozhodly o navýšení skóre pro Vyškov na konečných 31:0. Tento zápas rozhodl o tom, že Sedlčany si nezahrají na turnaji o lepší, než 5. – 7. místo.

Druhý zápas odehrála děvčata proti soupeřkám z pražských Petrovic, konkrétně jejich záložnímu béčku. Byl to pěkný zápas z obou stran, kdy se Sedlčany se soupeřkami doslova přetahovaly o každou pětku. Trenéři „Krasoněk“ si v zápase pochvalovali dobrou organizaci hry a plno pěkných akcí, které s hráčkami nacvičují při trénincích. Nakonec tak celý tým mrzela konečná prohra s Petrovickým béčkem v poměru 17:24. Vzhledem k tomu, že RK Petrovice B byly v turnaji nesoutěžním týmem, tak Sedlčany nakonec v celkovém bodování turnaje skončily před nimi.

V závěrečném zápase změřily Sedlčany síly se slavnějším soupeřem z hlavního města. Béčko Sparty nastupující v klasických rudých dresech dokazuje v každém dalším turnaji svoji sílu a zlepšení hráček. Opět jsme byli svědky pěkného utkání z obou stran a po dobrém výkonu tým mrzela prohra s konečným výsledkem 26:10 pro béčko Sparty.

Sedlčany se tak stejně jako na předchozím turnaji musí spokojit s konečným 6. místem. Turnaj vyhrál domácí RC Dragon Brno, na druhém místě skončila RC Tatra Smíchov B, třetí RC JIMI Vyškov, čtvrté Společenství Severní Moravy, pátá Sparta Praha B, na šestém místě již avizovaný tým RC Sedlčany a sedmé místo nesoutěžní RK Petrovice B.

Obrovský dík patří všem týmům, proti kterým Sedlčany v turnaji nastoupily, kdy vzhledem k šesti hráčkám v poli na straně Sedlčan nastupovaly soupeřky také se šesti hráčkami, i když nemusely. Naplno tak byl naplněn duch fair play, který se v ragby hodně ctí a týmům, které se tak rozhodly, patří velký respekt.

Rovněž tak hráčky a trenéři děkují Brnu za uspořádání turnaje a raut po jeho skončení, což je vždy příjemná tečka za celým dnem. Další turnaj se odehraje dne 3. června na hřišti Petrovic. Budeme se těšit!