Aktuality
Pozvánka na VALNOU HROMADU

přidáno: 24. 2. 2021 1:56, autor: Mirek Kaše

POZVÁNKA  NA VALNOU  HROMADU

 

Valná hromada členů RC Sedlčany se bude konat

v neděli dne 28.února 2021 ve 12:00 hod.

salonek U Floriána na náměstí TGM v Sedlčanech.

V případě omezení kvůli Covid 19, bude v tento den VH on line od 13:00 přes Meet

 

             Program:         

 

1.     Prezentace

2.     Zahájení a schválení programu schůze

3.     Volba komisí.

4.     Zhodnocení činnosti za rok 2020

5.     Hospodaření v roce 2020

6.     Plán činnosti na rok 2021, stav členské základny

7.     Rozpočet na rok 2021

8.     Různé

9.     Diskuse

10. Schválení usnesení

11. Závěr

 

za Výkonný výbor

                                                                                                          Miloš Vodrážka, v. r.

                                                                                                       předseda RC Sedlčany

PF 2021

přidáno: 1. 1. 2021 1:45, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 1. 1. 2021 1:46 ]


Zahájení tréninků

přidáno: 10. 5. 2020 8:06, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 10. 5. 2020 8:06 ]

Dobrá zpráva, od úterý 12.5.zahajujeme tréninky dětí v Sedlčanech od 17:00 na hřišti v Luční ulici na "Mrskošovně". Tréninky budou zase pravidelně v úterý a čtvrtek. Pochopitelně budeme dodržovat veškerá pravidla co se týká hygieny.

Medailonek našeho klubu

přidáno: 8. 4. 2020 10:00, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 8. 4. 2020 10:15 ]


Důležité upozornění

přidáno: 14. 3. 2020 10:16, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 14. 3. 2020 10:17 ]

VV RC Sedlčany ne 13.3.2020 rozhodl v souladu s vyhlášeným nouzovým stavem v ČR o zrušení veškerých tréninků, zápasů a společných aktivit klubu, a to až do odvolání.
doufáme, že vše dobře dopadne a sportovní činnost bude zase moci pokračovat.
VV RC Sedlčany

Náš trénink s Václavem a Robertem

přidáno: 24. 2. 2020 11:30, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 24. 2. 2020 12:30 ]

Komu se podaří zatrénovat si rugby přímo s reprezentanty ČR? 
Nám ano!!! 

20.02. proběhl náš pravidelný trénink za účasti speciálních hostů - rugbyových reprezentantů Václava Calty a Roberta Trefného. Pro naše mladé hráče (i pro rodiče) byla přítomnost reprezentantů inspirující a motivující.

Díky za účast a budeme se těšit na další společné setkání.

4. RUGBYOVÝ PLES

přidáno: 8. 1. 2020 23:51, autor: Mirek Kaše


Halový turnaj Zbuzany 30.11.2019

přidáno: 11. 12. 2019 2:22, autor: Mirek Kaše

V sobotu 30/11/2019. se konal v tomto roce poslední halový turnaj ve Zbuzanech. Náš klub zastupovaly kategorie U6, U8 a U10.

KATEGORIE U6 – skupina C

 Chceme především poděkovat za účast na turnaji a za skvělý výkon, který podaly. Naše šestky vyhrály všechny zápasy a naši trenéři je posunují do vyšší skupiny B. Chtěl bych bychom především podoktnout  radost ze hry jako takovou, ale i snahu dosáhnout vítězství se soustředěním na hru, kterou na tomto turnaji předvedly.

KATEGORIE U8 – skupina B
Naše osmičky zahrály velmi kvalitní a vyrovnaný turnaj s velkým nasazením. Aktivní přístup k hráčům v obraně a to zejména při zakládání útoků, nám dovolil časté získávání míčů a rychlý přechod do protiútoku. 

Turnaj se jim povedl a pochvalu zaslouží celý náš mladý tým.

KATEGORIE U10 – skupina C
Rychlé protiútoky a defenzivní napádání přispělo k velmi vyrovnaným hrám s malým bodovým rozlišením. I přes to, že náš tým je velmi mladý dokázali naši hráči hrát velmi vyrovnanou hru a také získat převahu rychlým protiútokem.

Turnaj odehrály naše desítky na jedničku.

Gratulujeme všem našim hráčům a děkujeme trenérům za skvěle odvedenou práci.   


Zbuzany 16/11/2019 – U6, U8 a U10

přidáno: 24. 11. 2019 22:50, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 24. 11. 2019 23:11 ]

Dne 16.11 se uskutečnil turnaj ve Zbuzanech. Naše velmi početná základna se zúčastnila v kategorii U6, U8 a U10. V kategoriích U6 a U10 jsme propůjčili naše hráče ostatním týmům.

Kategorii U8 máme plně obsáhlou díky stále se rozšiřující hráčské základně.

Naši hráči s přehledem vyhráli všechny zápasy v kategorii C a proto na turnaji 30.11 opět ve Zbuzanech nastoupí v kategorii B - U8.

Děkuji všem, kteří se zůčastnili tohoto turnaje a hlavně našim trenérům Milošovi a Tomášovi za perfektní přípravu našich úžasných hráčů, kteří reprezentovali náš Sedlčanský rugby klub se stoprocentním nasazením.

Tuto sobotu 30/11 ve Zbuzanech to vidím opět na skvělý výsledek. 

   

  

Celkovým vítězem Českého poháru mužů v olympijském sedmičkovém ragby se stalo mužstvo RC Sedlčany

přidáno: 20. 11. 2019 9:45, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 20. 11. 2019 9:46 ]


V neděli 20. října se na novém hřišti ve sportovním areálu Sladovka v Benešově u Prahy odehrál závěrečný turnaj Českého poháru mužů v tzv. sedmičkovém olympijském ragby. Představitelé RC Sedlčany coby organizátoři turnaje se domluvili s vedením města Benešov na spolupráci v oblasti rozvoje ragby v Benešově, kdy za tímto účelem bylo na novém hřišti ve sportovním volnočasovém areálu Sladovka u zimního stadionu připraveno vše potřebné pro tento sport. RC Sedlčany chtějí tímto poděkovat především místostarostovi města Benešov panu Mgr. Zdeňku Zahradníčkovi, se kterým je dlouhodobě skvělá spolupráce a velké poděkování míří také panu Ondřeji Lukáčovi, sportovnímu managerovi Městských sportovních zařízení Benešov, s. r. o. Nové hřiště přijelo „vyzkoušet“ hned dvanáct ragbyových týmů prakticky z celé republiky. Týmy se rozdělily do celkem čtyř základních skupin po třech týmech, kdy týmy na prvních místech postoupily do semifinále, týmy na druhém místě si zahrály o 5. místo a poslední týmy v tabulce pak o konečné 7. místo v turnaji.  RC Sedlčany před tímto závěrečným turnajem byli v tabulce na prvním místě a v případě úspěchu se tak mohli radovat prakticky na domácí půdě z celkového vítězství v celé soutěži. Není tajemstvím, že několik hráčů v týmu má bydliště právě v Benešově.

Turnaj začal v 11 hodin dopoledne a vzhledem k počtu účastníků se závěrečný finálový zápas hrál až v 17 hodin odpoledne. Fanoušci si tak přišli na své, týmy ovšem musely mezi jednotlivými zápasy čekat na svá utkání i více jak dvě hodiny. Naštěstí byla možnost posedět v nedaleké restauraci na zimním stadionu a kromě občerstvení rovněž sledovat v televizi probíhající mistrovství světa ragby v Japonsku. 

 

Ve skupině A změřily síly týmy RC Liberec, Rugby Babice a SC Velké Popovice. Právě tým z Liberce před tímto turnajem dýchal s tříbodovou ztrátou na první RC Sedlčany a v Benešově nenechal nic náhodě, kdy hned v základní skupině porazil oba své soupeře přesvědčivými výsledky (RC Liberec vs. Rugby Babice 31:12 a RC Liberec vs. SC Velké Popovice 43:0), připsal si šest bodů a čekal na svého soupeře v semifinále, kterým byl vítěz skupiny D. Na druhém místě skupiny A skončil tým Rugby Babice, kterým putovaly čtyři body a třetí místo a dva body si připsal tým SC Velké Popovice.

Skupina B nabídla zápasy týmů RA Olymp Praha, Omni-x a RC Plzeň. Zde dominoval tým Omni-x, který vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, druhý byl RA Olymp Praha a třetí RC Plzeň. Na vítěze základní části čekal v semifinále vítěz skupiny C.

Ve skupině C odehrály své zápasy týmy RC Poděbrady, RC České Budějovice a RC Kralupy nad Vltavou. Zde dominoval tým RC České Budějovice, který vyhrál oba zápasy a v semifinále se utkal s týmem Omni-x, druhé místo bral tým RC Poděbrady a třetí místo pak RC Kralupy nad Vltavou.

Domácí tým, respektive organizátor turnaje v Benešově RC Sedlčany narazil ve skupině D na týmy RA Brno FNZ a RC Nové Město na Moravě, který byl před tímto turnajem spolu s RC Liberec druhým týmem, který v tabulce zaostával za vedoucím týmem RC Sedlčany o pouhé tři body. RC Sedlčany v prvním zápase sice porazily tým RA Brno FNZ poměrem 19:0, se soupeřem z Nového Města na Moravě ale měli hráči v zelenočerných dresech problém, a nakonec prohráli poměrem 19:35 a skončili tak ve skupině na druhém místě. RC Nové Město na Moravě s přehledem vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, kde na něj čekal vítěz skupiny A, tým RC Liberec.

Obě semifinálová utkání nabídla zajímavé okamžiky a souboje, kdy především zápas mezi týmy Omni-x a RC České Budějovice byl velice vyrovnaný. Nakonec do finále postoupil tým Omni-x, který porazil RC České Budějovice v poměru 33:24. Ve druhém semifinále jasně dominoval RC Liberec, jež nenechal nic náhodě a poměrně jasně přehrál tým RC Nové Město na Moravě poměrem 46:14.

Zápasy o sedmé místo v turnaji vypadaly následovně: SC Velké Popovice vs. RA Brno FNZ 0:26 a RC Plzeň vs. RC Kralupy nad Vltavou 5:14. V zápasu o páté místo v turnaji zabraly domácí RC Sedlčany a vybojovaly důležité vítězství nad týmem Rugby Babice v poměru 28:12. Ve druhém utkání o páté místo zvítězil RA Olymp Praha nad RC Poděbrady poměrem 26:19. RC Sedlčany tak v turnaji obsadily konečné páté místo a celý tým netrpělivě čekal na výsledek finálového zápasu, kdy o vítězi soutěžerozhodoval konečný stav, kdy skóre bylo sice výrazně na straně Sedlčan, ovšem Liberec mohl za jistých okolností nakonec celý pohár díky lepšímu skóre vyhrát.

V zápase o třetí místo turnaje nestačily týmu RC České Budějovice síly na skvěle hrající RC Nové Město na Moravě, kdy výsledek zápasu hovořil jasně pro tým z Moravy v poměru 38:17.

Tolik očekávaný finálový zápas přinesl nakonec vítězství v turnaji pro v podzimní části skvěle hrající RC Liberec, který si poradil se soupeřem z týmu Omni-x v poměru 31:19, ovšem zároveň toto skóre přihrálo konečné vítězství třetího ročníku soutěže Českého poháru mužů týmu RC Sedlčany a ty tak mohou slavit skutečně velké vítězství, protože tento ročník soutěže přivedl do turnajů rekordní počet výše uvedených dvanácti týmů. Pohár převzal od vítěze minulého ročníku kapitán RC Sedlčany Radek Mandík a pak už v týmu vypukla vítězná euforie naplno.

Všem týmům patří velký dík a respekt za celou odehranou sezonu v této soutěži a věříme, že bude soutěž sedmiček mužů pokračovat i v další sezoně. 

1-10 of 177