Aktuality
PF 2021

přidáno: 1. 1. 2021 1:45, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 1. 1. 2021 1:46 ]


Zahájení tréninků

přidáno: 10. 5. 2020 8:06, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 10. 5. 2020 8:06 ]

Dobrá zpráva, od úterý 12.5.zahajujeme tréninky dětí v Sedlčanech od 17:00 na hřišti v Luční ulici na "Mrskošovně". Tréninky budou zase pravidelně v úterý a čtvrtek. Pochopitelně budeme dodržovat veškerá pravidla co se týká hygieny.

Medailonek našeho klubu

přidáno: 8. 4. 2020 10:00, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 8. 4. 2020 10:15 ]


Důležité upozornění

přidáno: 14. 3. 2020 10:16, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 14. 3. 2020 10:17 ]

VV RC Sedlčany ne 13.3.2020 rozhodl v souladu s vyhlášeným nouzovým stavem v ČR o zrušení veškerých tréninků, zápasů a společných aktivit klubu, a to až do odvolání.
doufáme, že vše dobře dopadne a sportovní činnost bude zase moci pokračovat.
VV RC Sedlčany

Náš trénink s Václavem a Robertem

přidáno: 24. 2. 2020 11:30, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 24. 2. 2020 12:30 ]

Komu se podaří zatrénovat si rugby přímo s reprezentanty ČR? 
Nám ano!!! 

20.02. proběhl náš pravidelný trénink za účasti speciálních hostů - rugbyových reprezentantů Václava Calty a Roberta Trefného. Pro naše mladé hráče (i pro rodiče) byla přítomnost reprezentantů inspirující a motivující.

Díky za účast a budeme se těšit na další společné setkání.

4. RUGBYOVÝ PLES

přidáno: 8. 1. 2020 23:51, autor: Mirek Kaše


Halový turnaj Zbuzany 30.11.2019

přidáno: 11. 12. 2019 2:22, autor: Mirek Kaše

V sobotu 30/11/2019. se konal v tomto roce poslední halový turnaj ve Zbuzanech. Náš klub zastupovaly kategorie U6, U8 a U10.

KATEGORIE U6 – skupina C

 Chceme především poděkovat za účast na turnaji a za skvělý výkon, který podaly. Naše šestky vyhrály všechny zápasy a naši trenéři je posunují do vyšší skupiny B. Chtěl bych bychom především podoktnout  radost ze hry jako takovou, ale i snahu dosáhnout vítězství se soustředěním na hru, kterou na tomto turnaji předvedly.

KATEGORIE U8 – skupina B
Naše osmičky zahrály velmi kvalitní a vyrovnaný turnaj s velkým nasazením. Aktivní přístup k hráčům v obraně a to zejména při zakládání útoků, nám dovolil časté získávání míčů a rychlý přechod do protiútoku. 

Turnaj se jim povedl a pochvalu zaslouží celý náš mladý tým.

KATEGORIE U10 – skupina C
Rychlé protiútoky a defenzivní napádání přispělo k velmi vyrovnaným hrám s malým bodovým rozlišením. I přes to, že náš tým je velmi mladý dokázali naši hráči hrát velmi vyrovnanou hru a také získat převahu rychlým protiútokem.

Turnaj odehrály naše desítky na jedničku.

Gratulujeme všem našim hráčům a děkujeme trenérům za skvěle odvedenou práci.   


Zbuzany 16/11/2019 – U6, U8 a U10

přidáno: 24. 11. 2019 22:50, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 24. 11. 2019 23:11 ]

Dne 16.11 se uskutečnil turnaj ve Zbuzanech. Naše velmi početná základna se zúčastnila v kategorii U6, U8 a U10. V kategoriích U6 a U10 jsme propůjčili naše hráče ostatním týmům.

Kategorii U8 máme plně obsáhlou díky stále se rozšiřující hráčské základně.

Naši hráči s přehledem vyhráli všechny zápasy v kategorii C a proto na turnaji 30.11 opět ve Zbuzanech nastoupí v kategorii B - U8.

Děkuji všem, kteří se zůčastnili tohoto turnaje a hlavně našim trenérům Milošovi a Tomášovi za perfektní přípravu našich úžasných hráčů, kteří reprezentovali náš Sedlčanský rugby klub se stoprocentním nasazením.

Tuto sobotu 30/11 ve Zbuzanech to vidím opět na skvělý výsledek. 

   

  

Celkovým vítězem Českého poháru mužů v olympijském sedmičkovém ragby se stalo mužstvo RC Sedlčany

přidáno: 20. 11. 2019 9:45, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 20. 11. 2019 9:46 ]


V neděli 20. října se na novém hřišti ve sportovním areálu Sladovka v Benešově u Prahy odehrál závěrečný turnaj Českého poháru mužů v tzv. sedmičkovém olympijském ragby. Představitelé RC Sedlčany coby organizátoři turnaje se domluvili s vedením města Benešov na spolupráci v oblasti rozvoje ragby v Benešově, kdy za tímto účelem bylo na novém hřišti ve sportovním volnočasovém areálu Sladovka u zimního stadionu připraveno vše potřebné pro tento sport. RC Sedlčany chtějí tímto poděkovat především místostarostovi města Benešov panu Mgr. Zdeňku Zahradníčkovi, se kterým je dlouhodobě skvělá spolupráce a velké poděkování míří také panu Ondřeji Lukáčovi, sportovnímu managerovi Městských sportovních zařízení Benešov, s. r. o. Nové hřiště přijelo „vyzkoušet“ hned dvanáct ragbyových týmů prakticky z celé republiky. Týmy se rozdělily do celkem čtyř základních skupin po třech týmech, kdy týmy na prvních místech postoupily do semifinále, týmy na druhém místě si zahrály o 5. místo a poslední týmy v tabulce pak o konečné 7. místo v turnaji.  RC Sedlčany před tímto závěrečným turnajem byli v tabulce na prvním místě a v případě úspěchu se tak mohli radovat prakticky na domácí půdě z celkového vítězství v celé soutěži. Není tajemstvím, že několik hráčů v týmu má bydliště právě v Benešově.

Turnaj začal v 11 hodin dopoledne a vzhledem k počtu účastníků se závěrečný finálový zápas hrál až v 17 hodin odpoledne. Fanoušci si tak přišli na své, týmy ovšem musely mezi jednotlivými zápasy čekat na svá utkání i více jak dvě hodiny. Naštěstí byla možnost posedět v nedaleké restauraci na zimním stadionu a kromě občerstvení rovněž sledovat v televizi probíhající mistrovství světa ragby v Japonsku. 

 

Ve skupině A změřily síly týmy RC Liberec, Rugby Babice a SC Velké Popovice. Právě tým z Liberce před tímto turnajem dýchal s tříbodovou ztrátou na první RC Sedlčany a v Benešově nenechal nic náhodě, kdy hned v základní skupině porazil oba své soupeře přesvědčivými výsledky (RC Liberec vs. Rugby Babice 31:12 a RC Liberec vs. SC Velké Popovice 43:0), připsal si šest bodů a čekal na svého soupeře v semifinále, kterým byl vítěz skupiny D. Na druhém místě skupiny A skončil tým Rugby Babice, kterým putovaly čtyři body a třetí místo a dva body si připsal tým SC Velké Popovice.

Skupina B nabídla zápasy týmů RA Olymp Praha, Omni-x a RC Plzeň. Zde dominoval tým Omni-x, který vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, druhý byl RA Olymp Praha a třetí RC Plzeň. Na vítěze základní části čekal v semifinále vítěz skupiny C.

Ve skupině C odehrály své zápasy týmy RC Poděbrady, RC České Budějovice a RC Kralupy nad Vltavou. Zde dominoval tým RC České Budějovice, který vyhrál oba zápasy a v semifinále se utkal s týmem Omni-x, druhé místo bral tým RC Poděbrady a třetí místo pak RC Kralupy nad Vltavou.

Domácí tým, respektive organizátor turnaje v Benešově RC Sedlčany narazil ve skupině D na týmy RA Brno FNZ a RC Nové Město na Moravě, který byl před tímto turnajem spolu s RC Liberec druhým týmem, který v tabulce zaostával za vedoucím týmem RC Sedlčany o pouhé tři body. RC Sedlčany v prvním zápase sice porazily tým RA Brno FNZ poměrem 19:0, se soupeřem z Nového Města na Moravě ale měli hráči v zelenočerných dresech problém, a nakonec prohráli poměrem 19:35 a skončili tak ve skupině na druhém místě. RC Nové Město na Moravě s přehledem vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, kde na něj čekal vítěz skupiny A, tým RC Liberec.

Obě semifinálová utkání nabídla zajímavé okamžiky a souboje, kdy především zápas mezi týmy Omni-x a RC České Budějovice byl velice vyrovnaný. Nakonec do finále postoupil tým Omni-x, který porazil RC České Budějovice v poměru 33:24. Ve druhém semifinále jasně dominoval RC Liberec, jež nenechal nic náhodě a poměrně jasně přehrál tým RC Nové Město na Moravě poměrem 46:14.

Zápasy o sedmé místo v turnaji vypadaly následovně: SC Velké Popovice vs. RA Brno FNZ 0:26 a RC Plzeň vs. RC Kralupy nad Vltavou 5:14. V zápasu o páté místo v turnaji zabraly domácí RC Sedlčany a vybojovaly důležité vítězství nad týmem Rugby Babice v poměru 28:12. Ve druhém utkání o páté místo zvítězil RA Olymp Praha nad RC Poděbrady poměrem 26:19. RC Sedlčany tak v turnaji obsadily konečné páté místo a celý tým netrpělivě čekal na výsledek finálového zápasu, kdy o vítězi soutěžerozhodoval konečný stav, kdy skóre bylo sice výrazně na straně Sedlčan, ovšem Liberec mohl za jistých okolností nakonec celý pohár díky lepšímu skóre vyhrát.

V zápase o třetí místo turnaje nestačily týmu RC České Budějovice síly na skvěle hrající RC Nové Město na Moravě, kdy výsledek zápasu hovořil jasně pro tým z Moravy v poměru 38:17.

Tolik očekávaný finálový zápas přinesl nakonec vítězství v turnaji pro v podzimní části skvěle hrající RC Liberec, který si poradil se soupeřem z týmu Omni-x v poměru 31:19, ovšem zároveň toto skóre přihrálo konečné vítězství třetího ročníku soutěže Českého poháru mužů týmu RC Sedlčany a ty tak mohou slavit skutečně velké vítězství, protože tento ročník soutěže přivedl do turnajů rekordní počet výše uvedených dvanácti týmů. Pohár převzal od vítěze minulého ročníku kapitán RC Sedlčany Radek Mandík a pak už v týmu vypukla vítězná euforie naplno.

Všem týmům patří velký dík a respekt za celou odehranou sezonu v této soutěži a věříme, že bude soutěž sedmiček mužů pokračovat i v další sezoně. 

Turnaj mužů v Kralupech

přidáno: 18. 6. 2018 6:55, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 18. 6. 2018 6:56 ]

V sobotu 9. června 2018 se uskutečnil 3. turnaj jarní části v sedmičkovém ragby. Také tentokrát čekalo na hráče v Kralupech nad Vltavou rozpálené slunce, což se projevilo také na výkonech. Sedlčanským takové počasí evidentně moc nespěje. Ze 4 odehraných zápasů ve skupině C (CUP), která je výkonnostně vyšší, než skupina TROPHY, dokázaly ve vítězství proměnit pouze jediný zápas a odvážejí si tak 4. místo z celkových pěti týmů ve skupině C.

Sedlčany přijely do Kralup celkem s osmi hráči, což není v sedmičkovém ragby moc velká výhoda. To se také později ukázalo. První zápas proti extraligovému týmu RC Tatra Smíchov byl plně v režii pražského klubu. Ten bez velkého zaváhání dokázal zvítězit poměrně jasným výsledkem v poměru 31:0. Druhý zápas proti Bystrci vypadal velice nadějně. Sedlčanští se dokázali přes první porážku rychle vzpamatovat a předvedli několik velice slušných akcí, kdy po převaze nad soupeřem i chvíli vedli. Bystrc nicméně zápas nevypustila a několika rychlými protiakcemi nakonec dokázala vybojovat zasloužené vítězství v poměru 29:17.

V jednom z odehraných zápasů se zranil klíčový hráč Sedlčan Radek Mandík a zbylé dva zápasy tak musely Sedlčany odehrát v „pouhých“ sedmi lidech, kdy nově nastoupivší hráč byl úplným nováčkem na hřišti. Třetí zápas proti dalšímu týmu z hlavního města – RA Olympu Praha, nebyl sice ze strany Sedlčan zvládnutý úplně špatně, ale nedařilo se hlavně v koncovkách a hodně akcí se podařilo Olympu odvrátit už v jejich začátku, na což nestačila rychle reagovat obrana a Olymp si tak došel v tomto zápase pro vítězství v poměru 29:12.

Alespoň částečnou satisfakcí za předešlé nevydařené zápasy se tak stal závěrečný zápas proti týmu RC Titáni Nové Město na Moravě. Naštěstí se do konce turnaje žádný další hráč Sedlčan nezranil a se sedmi hráči na hřišti, kteří se za den stačili dostatečně sehrát během předešlých zápasů, se „Krasoni“ do posledního zápasu turnaje pořádně opřeli. Tentokrát fungovala obrana i útok a Sedlčany po skvělé práci na hřišti braly body alespoň z tohoto zápasu, kdy vyhrály v poměru 22:7.

Celkové pořadí CUP Kralupy nad Vltavou: 1. RC Tatra Smíchov, 2. RC Brno Bystrc, 3. RA Olymp Praha, 4. RC Sedlčany a 5. RC Titáni Nové Město na Moravě.

Celý tým Sedlčan tímto děkuje Kralupským za výbornou organizaci turnaje v nelehkých podmínkách skutečně horkého dne a těšíme se na závěrečný turnaj jarní části Českého poháru, který se odehraje dne 23. 6. 2018, který opět hostí slovutní Titáni z Nového Města na Moravě.  

1-10 of 176