Aktuality
Důležité upozornění

přidáno: 14. 3. 2020 10:16, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 14. 3. 2020 10:17 ]

VV RC Sedlčany ne 13.3.2020 rozhodl v souladu s vyhlášeným nouzovým stavem v ČR o zrušení veškerých tréninků, zápasů a společných aktivit klubu, a to až do odvolání.
doufáme, že vše dobře dopadne a sportovní činnost bude zase moci pokračovat.
VV RC Sedlčany

Náš trénink s Václavem a Robertem

přidáno: 24. 2. 2020 11:30, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 24. 2. 2020 12:30 ]

Komu se podaří zatrénovat si rugby přímo s reprezentanty ČR? 
Nám ano!!! 

20.02. proběhl náš pravidelný trénink za účasti speciálních hostů - rugbyových reprezentantů Václava Calty a Roberta Trefného. Pro naše mladé hráče (i pro rodiče) byla přítomnost reprezentantů inspirující a motivující.

Díky za účast a budeme se těšit na další společné setkání.

4. RUGBYOVÝ PLES

přidáno: 8. 1. 2020 23:51, autor: Mirek Kaše


Halový turnaj Zbuzany 30.11.2019

přidáno: 11. 12. 2019 2:22, autor: Mirek Kaše

V sobotu 30/11/2019. se konal v tomto roce poslední halový turnaj ve Zbuzanech. Náš klub zastupovaly kategorie U6, U8 a U10.

KATEGORIE U6 – skupina C

 Chceme především poděkovat za účast na turnaji a za skvělý výkon, který podaly. Naše šestky vyhrály všechny zápasy a naši trenéři je posunují do vyšší skupiny B. Chtěl bych bychom především podoktnout  radost ze hry jako takovou, ale i snahu dosáhnout vítězství se soustředěním na hru, kterou na tomto turnaji předvedly.

KATEGORIE U8 – skupina B
Naše osmičky zahrály velmi kvalitní a vyrovnaný turnaj s velkým nasazením. Aktivní přístup k hráčům v obraně a to zejména při zakládání útoků, nám dovolil časté získávání míčů a rychlý přechod do protiútoku. 

Turnaj se jim povedl a pochvalu zaslouží celý náš mladý tým.

KATEGORIE U10 – skupina C
Rychlé protiútoky a defenzivní napádání přispělo k velmi vyrovnaným hrám s malým bodovým rozlišením. I přes to, že náš tým je velmi mladý dokázali naši hráči hrát velmi vyrovnanou hru a také získat převahu rychlým protiútokem.

Turnaj odehrály naše desítky na jedničku.

Gratulujeme všem našim hráčům a děkujeme trenérům za skvěle odvedenou práci.   


Zbuzany 16/11/2019 – U6, U8 a U10

přidáno: 24. 11. 2019 22:50, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 24. 11. 2019 23:11 ]

Dne 16.11 se uskutečnil turnaj ve Zbuzanech. Naše velmi početná základna se zúčastnila v kategorii U6, U8 a U10. V kategoriích U6 a U10 jsme propůjčili naše hráče ostatním týmům.

Kategorii U8 máme plně obsáhlou díky stále se rozšiřující hráčské základně.

Naši hráči s přehledem vyhráli všechny zápasy v kategorii C a proto na turnaji 30.11 opět ve Zbuzanech nastoupí v kategorii B - U8.

Děkuji všem, kteří se zůčastnili tohoto turnaje a hlavně našim trenérům Milošovi a Tomášovi za perfektní přípravu našich úžasných hráčů, kteří reprezentovali náš Sedlčanský rugby klub se stoprocentním nasazením.

Tuto sobotu 30/11 ve Zbuzanech to vidím opět na skvělý výsledek. 

   

  

Celkovým vítězem Českého poháru mužů v olympijském sedmičkovém ragby se stalo mužstvo RC Sedlčany

přidáno: 20. 11. 2019 9:45, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 20. 11. 2019 9:46 ]


V neděli 20. října se na novém hřišti ve sportovním areálu Sladovka v Benešově u Prahy odehrál závěrečný turnaj Českého poháru mužů v tzv. sedmičkovém olympijském ragby. Představitelé RC Sedlčany coby organizátoři turnaje se domluvili s vedením města Benešov na spolupráci v oblasti rozvoje ragby v Benešově, kdy za tímto účelem bylo na novém hřišti ve sportovním volnočasovém areálu Sladovka u zimního stadionu připraveno vše potřebné pro tento sport. RC Sedlčany chtějí tímto poděkovat především místostarostovi města Benešov panu Mgr. Zdeňku Zahradníčkovi, se kterým je dlouhodobě skvělá spolupráce a velké poděkování míří také panu Ondřeji Lukáčovi, sportovnímu managerovi Městských sportovních zařízení Benešov, s. r. o. Nové hřiště přijelo „vyzkoušet“ hned dvanáct ragbyových týmů prakticky z celé republiky. Týmy se rozdělily do celkem čtyř základních skupin po třech týmech, kdy týmy na prvních místech postoupily do semifinále, týmy na druhém místě si zahrály o 5. místo a poslední týmy v tabulce pak o konečné 7. místo v turnaji.  RC Sedlčany před tímto závěrečným turnajem byli v tabulce na prvním místě a v případě úspěchu se tak mohli radovat prakticky na domácí půdě z celkového vítězství v celé soutěži. Není tajemstvím, že několik hráčů v týmu má bydliště právě v Benešově.

Turnaj začal v 11 hodin dopoledne a vzhledem k počtu účastníků se závěrečný finálový zápas hrál až v 17 hodin odpoledne. Fanoušci si tak přišli na své, týmy ovšem musely mezi jednotlivými zápasy čekat na svá utkání i více jak dvě hodiny. Naštěstí byla možnost posedět v nedaleké restauraci na zimním stadionu a kromě občerstvení rovněž sledovat v televizi probíhající mistrovství světa ragby v Japonsku. 

 

Ve skupině A změřily síly týmy RC Liberec, Rugby Babice a SC Velké Popovice. Právě tým z Liberce před tímto turnajem dýchal s tříbodovou ztrátou na první RC Sedlčany a v Benešově nenechal nic náhodě, kdy hned v základní skupině porazil oba své soupeře přesvědčivými výsledky (RC Liberec vs. Rugby Babice 31:12 a RC Liberec vs. SC Velké Popovice 43:0), připsal si šest bodů a čekal na svého soupeře v semifinále, kterým byl vítěz skupiny D. Na druhém místě skupiny A skončil tým Rugby Babice, kterým putovaly čtyři body a třetí místo a dva body si připsal tým SC Velké Popovice.

Skupina B nabídla zápasy týmů RA Olymp Praha, Omni-x a RC Plzeň. Zde dominoval tým Omni-x, který vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, druhý byl RA Olymp Praha a třetí RC Plzeň. Na vítěze základní části čekal v semifinále vítěz skupiny C.

Ve skupině C odehrály své zápasy týmy RC Poděbrady, RC České Budějovice a RC Kralupy nad Vltavou. Zde dominoval tým RC České Budějovice, který vyhrál oba zápasy a v semifinále se utkal s týmem Omni-x, druhé místo bral tým RC Poděbrady a třetí místo pak RC Kralupy nad Vltavou.

Domácí tým, respektive organizátor turnaje v Benešově RC Sedlčany narazil ve skupině D na týmy RA Brno FNZ a RC Nové Město na Moravě, který byl před tímto turnajem spolu s RC Liberec druhým týmem, který v tabulce zaostával za vedoucím týmem RC Sedlčany o pouhé tři body. RC Sedlčany v prvním zápase sice porazily tým RA Brno FNZ poměrem 19:0, se soupeřem z Nového Města na Moravě ale měli hráči v zelenočerných dresech problém, a nakonec prohráli poměrem 19:35 a skončili tak ve skupině na druhém místě. RC Nové Město na Moravě s přehledem vyhrál oba zápasy a postoupil tak do semifinále, kde na něj čekal vítěz skupiny A, tým RC Liberec.

Obě semifinálová utkání nabídla zajímavé okamžiky a souboje, kdy především zápas mezi týmy Omni-x a RC České Budějovice byl velice vyrovnaný. Nakonec do finále postoupil tým Omni-x, který porazil RC České Budějovice v poměru 33:24. Ve druhém semifinále jasně dominoval RC Liberec, jež nenechal nic náhodě a poměrně jasně přehrál tým RC Nové Město na Moravě poměrem 46:14.

Zápasy o sedmé místo v turnaji vypadaly následovně: SC Velké Popovice vs. RA Brno FNZ 0:26 a RC Plzeň vs. RC Kralupy nad Vltavou 5:14. V zápasu o páté místo v turnaji zabraly domácí RC Sedlčany a vybojovaly důležité vítězství nad týmem Rugby Babice v poměru 28:12. Ve druhém utkání o páté místo zvítězil RA Olymp Praha nad RC Poděbrady poměrem 26:19. RC Sedlčany tak v turnaji obsadily konečné páté místo a celý tým netrpělivě čekal na výsledek finálového zápasu, kdy o vítězi soutěžerozhodoval konečný stav, kdy skóre bylo sice výrazně na straně Sedlčan, ovšem Liberec mohl za jistých okolností nakonec celý pohár díky lepšímu skóre vyhrát.

V zápase o třetí místo turnaje nestačily týmu RC České Budějovice síly na skvěle hrající RC Nové Město na Moravě, kdy výsledek zápasu hovořil jasně pro tým z Moravy v poměru 38:17.

Tolik očekávaný finálový zápas přinesl nakonec vítězství v turnaji pro v podzimní části skvěle hrající RC Liberec, který si poradil se soupeřem z týmu Omni-x v poměru 31:19, ovšem zároveň toto skóre přihrálo konečné vítězství třetího ročníku soutěže Českého poháru mužů týmu RC Sedlčany a ty tak mohou slavit skutečně velké vítězství, protože tento ročník soutěže přivedl do turnajů rekordní počet výše uvedených dvanácti týmů. Pohár převzal od vítěze minulého ročníku kapitán RC Sedlčany Radek Mandík a pak už v týmu vypukla vítězná euforie naplno.

Všem týmům patří velký dík a respekt za celou odehranou sezonu v této soutěži a věříme, že bude soutěž sedmiček mužů pokračovat i v další sezoně. 

Turnaj mužů v Kralupech

přidáno: 18. 6. 2018 6:55, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 18. 6. 2018 6:56 ]

V sobotu 9. června 2018 se uskutečnil 3. turnaj jarní části v sedmičkovém ragby. Také tentokrát čekalo na hráče v Kralupech nad Vltavou rozpálené slunce, což se projevilo také na výkonech. Sedlčanským takové počasí evidentně moc nespěje. Ze 4 odehraných zápasů ve skupině C (CUP), která je výkonnostně vyšší, než skupina TROPHY, dokázaly ve vítězství proměnit pouze jediný zápas a odvážejí si tak 4. místo z celkových pěti týmů ve skupině C.

Sedlčany přijely do Kralup celkem s osmi hráči, což není v sedmičkovém ragby moc velká výhoda. To se také později ukázalo. První zápas proti extraligovému týmu RC Tatra Smíchov byl plně v režii pražského klubu. Ten bez velkého zaváhání dokázal zvítězit poměrně jasným výsledkem v poměru 31:0. Druhý zápas proti Bystrci vypadal velice nadějně. Sedlčanští se dokázali přes první porážku rychle vzpamatovat a předvedli několik velice slušných akcí, kdy po převaze nad soupeřem i chvíli vedli. Bystrc nicméně zápas nevypustila a několika rychlými protiakcemi nakonec dokázala vybojovat zasloužené vítězství v poměru 29:17.

V jednom z odehraných zápasů se zranil klíčový hráč Sedlčan Radek Mandík a zbylé dva zápasy tak musely Sedlčany odehrát v „pouhých“ sedmi lidech, kdy nově nastoupivší hráč byl úplným nováčkem na hřišti. Třetí zápas proti dalšímu týmu z hlavního města – RA Olympu Praha, nebyl sice ze strany Sedlčan zvládnutý úplně špatně, ale nedařilo se hlavně v koncovkách a hodně akcí se podařilo Olympu odvrátit už v jejich začátku, na což nestačila rychle reagovat obrana a Olymp si tak došel v tomto zápase pro vítězství v poměru 29:12.

Alespoň částečnou satisfakcí za předešlé nevydařené zápasy se tak stal závěrečný zápas proti týmu RC Titáni Nové Město na Moravě. Naštěstí se do konce turnaje žádný další hráč Sedlčan nezranil a se sedmi hráči na hřišti, kteří se za den stačili dostatečně sehrát během předešlých zápasů, se „Krasoni“ do posledního zápasu turnaje pořádně opřeli. Tentokrát fungovala obrana i útok a Sedlčany po skvělé práci na hřišti braly body alespoň z tohoto zápasu, kdy vyhrály v poměru 22:7.

Celkové pořadí CUP Kralupy nad Vltavou: 1. RC Tatra Smíchov, 2. RC Brno Bystrc, 3. RA Olymp Praha, 4. RC Sedlčany a 5. RC Titáni Nové Město na Moravě.

Celý tým Sedlčan tímto děkuje Kralupským za výbornou organizaci turnaje v nelehkých podmínkách skutečně horkého dne a těšíme se na závěrečný turnaj jarní části Českého poháru, který se odehraje dne 23. 6. 2018, který opět hostí slovutní Titáni z Nového Města na Moravě.  

Petrovice hostily 5. ženský turnaj I.série

přidáno: 6. 6. 2018 21:18, autor: Mirek Kaše

V neděli 3. 6. 2018 se na hřišti RK Petrovice odehrál předposlední turnaj sezóny v sedmičkovém ragby žen. Hráčky i trenéři si už začínají pomalu zvykat na parné dny, které naší zemi zužují od začátku jara a tím i po celou dobu trvání ragbyových soutěží. Sedlčanský tým žen přijel do Petrovic v nelichotivé sestavě sedmi hráček v poli, takže o to bylo pro děvčata horší si v zápasech alespoň na chvilku oddechnout, protože střídání nepřicházelo v úvahu. V takové chvíli se jistě nemálo zapotí i trenéři, kteří se jen modlí, aby celá sestava takto vydržela odehrát celý turnajový den bez zranění.

Na turnaji se předvedlo všech 8 registrovaných týmů rozdělených tradičně do dvou skupin po čtyřech a po odehrání zápasů ve skupinách se hrály zápasy o konečné umístění. Skupina A sestávala z týmů RC Dragon Brno, Společenství Severní Morava, RK Petrovice B a RC Sparta Praha B. Sedlčanské ženy byly tedy logicky zařazeny do skupiny B a spolu s nimi zde byly týmy RC JIMI Vyškov, RC Šelmy Hradec Králové a RC Tatra Smíchov B.

V prvním zápase proti Vyškovu nastoupila obě „mužstva“ děvčat v šesti hráčkách v poli. Důvod byl jednoduchý. Na turnaj do Petrovic přijely hráčky Vyškova se šesti hráčkami. No a jelikož se stejná situace stala na posledním turnaji i „Krasoňkám“ ze Sedlčan a Vyškov v duchu fair play nastoupil v minulém zápase v šesti, oplatilo se tak Vyškovu ze strany Sedlčan dorovnání hráček v poli. To je určitě pěkné gesto svědčící o férovosti a skvělému duchu této hry. Respekt si samozřejmě zaslouží všechny týmy, které nepletichaří a dávají nejen hráčům, ale i fanouškům najevo, že ragby je sportem gentlemanů, v tomto případě samozřejmě půvabných dam. Zápas s Vyškovem nabral od začátku rychlé tempo a obě strany předváděly velice pěkný výkon. „Krasoňkám“ se konečně podařilo prolomit smůlu z minulých zápasů a tentokrát zvítězily v poměru 26:10.

Druhý zápas proti béčku Tatry Smíchov už tak pěkný výsledek Sedlčanským hráčkám nepřinesl. Tatra jednoznačně potvrdila roli favorita této sezóny a vítězí suverénně v poměru 26:0. I přes utrženou prohru v tomto zápase, byl trenér „Krasoněk“ Robert Trefný s hrou spokojený a vypíchnul zejména fakt, že holky bojovaly v plném nasazení do poslední chvíle. To je určitě skvělá zpráva a je vidět, že zelenočerné barvy žádný výsledek jen tak nerozhodí.

Třetí zápas ve skupině proti Šelmám z Hradce Králové byl plně v režii Sedlčan, ačkoliv i Šelmy předvedly několik velice pěkných akcí. „Krasoňky“ nicméně nenechaly zápas náhodě a zaslouženě zvítězili vysoko 34:5.

V posledním zápase nastoupily ženy ze Sedlčan proti ženám z Petrovického béčka. Jak už bylo napsáno minule, tým RK Petrovice B jsou nesoutěžním týmem a doplňují turnaje, aby mohly být skupiny rozděleny po čtyřech týmech. I přesto dokázal Sedlčanský tým předvést skvělý výkon i v tomto závěrečném zápase a zvítězit v poměru 27:5. Ženy RC Sedlčany si tak z turnaje odvážejí zasloužené a skvělé 3. místo!

Konečné pořadí turnaje: 1. RC Tatra Smíchov B, 2. RC Dragon Brno, 3. RC Sedlčany, 4. RC JIMI Vyškov, 5. Společenství Severní Morava, 6. RC Sparta Praha B, 7. RC Šelmy Hradec Králové.

Nám nezbývá, než poděkovat Petrovicím za organizačně zvládnutý pěkný turnaj a tímto zveme všechny týmy dne 16. 6. 2018 na náš domácí turnaj v Sedlčanech, který se odehraje na hřišti TJ Sokol Počepice a který je zároveň posledním turnajem sedmičkové sezóny, kdy na podzim se můžeme těšit na ženské patnáctkové ragby, kdy zápasy se budou hrát ve společenství více týmů.4. turnaj žen 1. série hostilo Brno

přidáno: 21. 5. 2018 13:47, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 21. 5. 2018 13:49 ]

Moravská metropole se stala svědkem dalšího turnajového klání v ženském sedmičkovém ragby. Na hřišti domácího RC Dragonu Brno se v neděli 20. května sešlo celkem sedm týmů, kdy hráčky Sedlčan nevynechaly ani tento turnaj, byť v oslabené sestavě. Trenérům „Krasoněk“ nebylo před turnajem co závidět. Sešlo se jim totiž na stole hodně omluvenek z důvodu zranění a nemocí, takže na jih Moravy vyrazil tým pouze se šesti hráčkami, což je v sedmičkovém ragby určitý hendikep. I tak byly hráčky Sedlčan připraveny vrhnout se do turnajových klání s plným nasazením. Zbylé týmy tvořily hráčky z RC Sparta Praha B, RC Tatra Smíchov B, RK Petrovice B, Společenství Severní Morava, RC JIMI Vyškov a samozřejmě domácí hráčky RC Dragon Brno.

Systém zápasů se nijak nezměnil a nejprve tak týmy hrály rozřazovací utkání, aby bylo jasné, kdo se utká o první čtyři místa a kdo naopak bude ve skupině o boje na pátém až sedmém místě. První rozřazovací zápas proti Vyškovu vypadal zpočátku pro Sedlčany nadějně. První polovina byla velice vyrovnaná a Sedlčany držely krok, kdy po hvizdu rozhodčího byl stav „pouze“ 12:0 pro Vyškov. Druhá půle se ale nevyvedla úplně podle představ, kdy Sedlčanská děvčata minula několik skládek ve středu hřiště, a i tyto momenty rozhodly o navýšení skóre pro Vyškov na konečných 31:0. Tento zápas rozhodl o tom, že Sedlčany si nezahrají na turnaji o lepší, než 5. – 7. místo.

Druhý zápas odehrála děvčata proti soupeřkám z pražských Petrovic, konkrétně jejich záložnímu béčku. Byl to pěkný zápas z obou stran, kdy se Sedlčany se soupeřkami doslova přetahovaly o každou pětku. Trenéři „Krasoněk“ si v zápase pochvalovali dobrou organizaci hry a plno pěkných akcí, které s hráčkami nacvičují při trénincích. Nakonec tak celý tým mrzela konečná prohra s Petrovickým béčkem v poměru 17:24. Vzhledem k tomu, že RK Petrovice B byly v turnaji nesoutěžním týmem, tak Sedlčany nakonec v celkovém bodování turnaje skončily před nimi.

V závěrečném zápase změřily Sedlčany síly se slavnějším soupeřem z hlavního města. Béčko Sparty nastupující v klasických rudých dresech dokazuje v každém dalším turnaji svoji sílu a zlepšení hráček. Opět jsme byli svědky pěkného utkání z obou stran a po dobrém výkonu tým mrzela prohra s konečným výsledkem 26:10 pro béčko Sparty.

Sedlčany se tak stejně jako na předchozím turnaji musí spokojit s konečným 6. místem. Turnaj vyhrál domácí RC Dragon Brno, na druhém místě skončila RC Tatra Smíchov B, třetí RC JIMI Vyškov, čtvrté Společenství Severní Moravy, pátá Sparta Praha B, na šestém místě již avizovaný tým RC Sedlčany a sedmé místo nesoutěžní RK Petrovice B.

Obrovský dík patří všem týmům, proti kterým Sedlčany v turnaji nastoupily, kdy vzhledem k šesti hráčkám v poli na straně Sedlčan nastupovaly soupeřky také se šesti hráčkami, i když nemusely. Naplno tak byl naplněn duch fair play, který se v ragby hodně ctí a týmům, které se tak rozhodly, patří velký respekt.

Rovněž tak hráčky a trenéři děkují Brnu za uspořádání turnaje a raut po jeho skončení, což je vždy příjemná tečka za celým dnem. Další turnaj se odehraje dne 3. června na hřišti Petrovic. Budeme se těšit!  

„Krasoňky“ a „Krasoni“ další turnaje ragby 7´s

přidáno: 17. 5. 2018 9:46, autor: Mirek Kaše

Druhý víkend v květnu měly muži i ženy hrající sedmičkové ragby za RC Sedlčany napilno. V sobotu 12. května se totiž konal 2. turnaj mužů na domácím hřišti sedlčanského týmu v Počepicích a v neděli 13. května vyrazily ženy na svůj 3. turnaj na hřiště TJ Sokol Mariánské Hory, kdy turnaj tentokrát připravil domácí tým žen Společenství Severní Morava.

Muži se na svůj domácí turnaj sešli v pěkném počtu 11 hráčů a oproti prvnímu turnaji tak mohli konečně vyzkoušet i střídání. Turnaj v Počepicích v této sezoně nebyl poslední, kdy se na tomto hřišti odehraje ještě jeden turnaj. Celkem se zde sešlo 10 týmů. Kromě domácích hráčů ze Sedlčan se přihlásily týmy z Plzně, Babic, Ústí nad Labem, Liberce, Nového Města na Moravě, Olympu Praha, Bystrce, Poděbrad a Rumburku. Hrálo se systémem tří skupin obsazených podle pořadí úvodního turnaje v Novém Městě Na Moravě. Skupina A sestávala z týmů Bystrce, Sedlčan a Poděbrad, skupina B pak z týmů Nového Města na Moravě, Olympu Praha a Liberce a skupina C zbyla na Plzeň, Babice, Ústí nad Labem a Rumburk, přičemž týmy ve skupině C hrály v turnaji rovnou o umístění na 7. - 10. místě. Skupiny A a B hrály nejprve systémem každý s každým a poté první dva týmy hrály systémem kříže semifinále a třetí ve skupinách hrály o konečné 5. místo.

První zápas domácích proti Bystrci nedopadl radostně. Po prvním poločase, kdy Sedlčany ještě dokázaly držet krok, se bohužel druhý poločas zdaleka tak dobře nepodařil. Soupeř dokázal potvrdit roli favorita turnaje a poté, co se hráčům Bystrce podařilo několikrát proběhnout obranou tvořenou zelenočerným betonem, byl konečný výsledek poměrně jasný v poměru 35:7 pro Bystrc.

Druhý zápas proti soupeři z Poděbrad se vyvíjel pro domácí velice slibně, ovšem soupeř dokázal překvapit zvyšující se výkonností celého týmu v průběhu zápasu. Naštěstí po dobrém výkonu v obraně v úplném závěru utkání dokázaly Sedlčany udržet konečnou výhru v poměru 19:14.

Výsledky z dvou předchozích zápasů znamenaly, že v semifinále se Sedlčany utkaly s vítězem skupiny B se slovutným názvem RC Titáni Nové Město na Moravě. Do tohoto zápasu šli hráči Sedlčan s vědomím, že musí vyhrát a dokázali nad soupeřem rychle vést 14:0. Zbytek zápasu už byl plně v režii Sedlčan a soupeř dokázal pouze korigovat na konečných 21:7 pro Sedlčany.

Do finálového zápasu nastoupili hráči ze Sedlčan opět proti Bystrci. Soupeř tentokrát ani na chvilku nezaváhal a do zápasu hráči Bystrce „vlétli“ doslova jako uragán a Sedlčany nestíhali vůbec reagovat. Tomu odpovídal i závěrečný účet v poměru 42:0, kdy Bystrc opět nenechala nikoho na pochybách o tom, kdo bude vládnout tabulce rozjeté soutěže. Sedlčany tak braly pěkné druhé místo v domácím turnaji. Třetí pak skončil Olymp Praha, čtvrtí byli Titáni z Nového Města na Moravě, pátý Liberec, šesté Poděbrady, sedmé Ústí nad Labem, osmá Plzeň, devátý Rumburk a desátí skončili hráči z Babic.

RC Sedlčany děkuje všem zúčastněným týmům za podařený turnaj a hráči už netrpělivě vyhlížejí blížící se třetí turnaj, který se uskuteční dne 9. června 2018 a pořadatelem bude tentokrát RC Lions Rumburk.

Sedlčanské ženy se i v počtu pouhých sedmi hráček v důsledku zranění a omluvenek přihlásily do 3. turnaje v Mariánských Horách, který se, jak je již uvedeno výše, konal v neděli 13. května v Mariánských Horách. Celkem se zde potkalo sedm týmů a to Sparta Praha B, Tatra Smíchov B, Společenství Severní Morava, Dragon Brno, Vyškov, Hradec Králové a samozřejmě Sedlčany.

Hrálo se systémem rozřazovacích zápasů o horní a spodní skupinu. První rozřazovací zápas hrály ženy ze Sedlčan proti Dragonu Brno. Zápas byl dlouho vyrovnaný, kdy za stavu 10:0 pro Dragon se podařilo „Krasoňkám“ položit pětku, ale rozhodčí nakonec tyto body neuznal, kdy jeho rozhodnutí musí tým respektovat. Hráčkám Dragonu se poté podařilo znovu prolomit obranu a konečný stav tak byl 17:0 pro Brno.

Ve druhém zápase přišla ještě možnost pro Sedlčany dostat se do vyšší skupiny proti domácím soupeřkám ze Společenství Severní Moravy. Diváci domácím hráčkám připravili perfektní atmosféru a jejich tým dokázal možná i díky této podpoře zaskočit „Krasoňky“ ihned od začátku zápasu. Severní Morava nenechala nic náhodě, Sedlčany takřka k ničemu nepustila a konečný výsledek tak byl 31:5 pro domácí. Po tomto zápasu tak bylo jasné, že Sedlčany si zahrají „pouze“ spodní skupinu o konečné 5. - 7. místo v turnaji. Spolu se Sedlčany byla ve skupině Sparta Praha B a Hradec Králové.

První zápas proti Spartě B byl podle vyjádření trenérů „Krasoněk“ nejlepším zápasem turnaje, ačkoli to podle výsledku tak nevypadá. I přes dobré skládky, dobré podpory hráčky s míčem, snahy tvořit zajímavé akce a přečíslení nakonec přišla prohra s konečným výsledkem 27:0 pro Spartu Praha B.

Poslední zápas odehrály Sedlčanské ženy proti Hradci Králové. Z důvodu žádosti Hradce Králové, který přijel na turnaj rovněž se sedmi hráčkami, kdy v týmu došlo v průběhu turnaje ke zranění, se hrál zápas 6 na 6. Alespoň v tomto závěrečném zápase se Sedlčanům podařilo zvítězit a hra na hřišti se ustálila, kdy byla k vidění spousta hezkých týmových útočných akcí a konečný výsledek tak byl 32:5 pro Sedlčany, které si tak z turnaje odváží konečné šesté místo. Konečné pořadí 3. turnaje: První místo Dragon Brno, druhé místo Vyškov, třetí místo Tatra Smíchov B, čtvrté domácí Společenství Severní Moravy, pátá Sparta Praha B, šesté Sedlčany, sedmý Hradec Králové.

Hráčky a trenéři RC Sedlčany děkují za uspořádání turnaje. Další turnaj se odehraje již tuto neděli 20. května 2018 na hřišti Dragonu Brno. Budeme se těšit!  
1-10 of 173