AktualityVstupenky na ples a zadarmo!!!

přidáno: 19. 1. 2018 4:29, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 19. 1. 2018 4:30 ]

Ano, můžete získat TYTO dvě vstupenky na náš ples 3.2.2018 a to úplně zdarma!!! A jak? Více se dozvíte na FB stránkách našeho partnera BIOPEKÁRNA ZEMANKA!!!

Nábor hráčů a hráček - OTEVŘENÝ TRÉNINK

přidáno: 9. 1. 2018 11:36, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 9. 1. 2018 11:37 ]

Letos první otevřený trénink i pro zájemce, ať už mužského nebo ženského rodu je v sobotu 13. 1. v tělocvičně  sedlčanské "Zemědělky" od deseti hodin. Vezmi si cvičební úbor a tenisky do tělocvičny a chuť poznat něco nového. I když ještě budou další nábory,a to 27.1., 10.2., 24.2. a 10.3. na stejném místě a stejnou dobu tak neváhejte, určitě znáte to přísloví!

Turnaj sedmiček v Brně

přidáno: 6. 10. 2017 6:50, autor: Milos Vodrazka

Jak to viděl Robert Trefný

Dle mého názoru vidím v našich holkách veliký potenciál, zlepšují se každým turnajem a vždy v pátek pro ně dělám extra trénink, kde se zaměřujeme na herní situace, myslím, že jim to jen a jen prozpívá. Myslím, že pokud s nimi budeme do budoucna a hlavně přes zimu dobře pracovat je reálné za rok postoupit do Elitní série!  A  záleží a na nich jak budou přistupovat k tréninkům, ale sami vidí, že když se sejdou, tak že to přináší ovoce, viz výsledky v Brně. Některá pozitiva jejich hry - velmi pěkná obrana v celku, přebírání a posunování, 110 procentní nasazení v každém zápase, vyhrané všechny mlýny naše a 50 procent soupeřových, dobrá práce v autovém seřazení. Avšak je na čem stále pracovat, tady jsou některé z chyb, které bych chtěl na nejbližším tréninku s holkami probrat - příjem (občas necháváme zbytečně spadnout na zem), mnohem více napadat obranou lajnu (útočíme občas až moc na autovou lajnu), u některých hráček fyzická příprava, dávat pozor na zavřenou stranu u rucku u autu (občas tam nikoho nestaví a lehce pak probíhají a je vždy pětka)

 

Ke klukům, kluci mají také mnoho šikovnosti a hlavně rychlosti, které musíme začít více využívat. Hrají velmi dobré zápasy proti menším klubům, které bez problémů porážejí, ale musíme více pracovat a scházet se, protože proti zkušenějším klubům vydržíme hrát maximálně poločas (není dostatečná fyzička). Co u kluků hodnotím velmi kladně je, že za žádného stavu se nevzdávají, velmi dobré napadaní po chybě soupeře (všichni okamžitě vystřelí dopředu). Ovšem je tu mnohem více věcí, na kterých se musí pracovat. A to nejvíce na fyzičce (zaměříme se přes zimu na to dohlédnu), dalším velmi krutým vlivem na naši hru je to že neznáme pravidla (spousta kluků neví co mají dělat, když rozhodčí zapíská), z toho plyne velmi pomalá organizace po trestných kopech proti nám (lehké pětky, protože nejsme schopni rychle restrukturalizovat obranu), zlepšit skládky proti silovým hráčům (snažíme se skládat za vršek).

Sedlčanské ženy excelovaly v závěrečném turnaji ragby a udržely 1. sérii!

přidáno: 3. 7. 2017 4:42, autor: Neznámý uživatel

Sobota 17. června byla pro celý tým „Krasoněk“ ze Sedlčan asi nejvíce náročnou zkouškou sezony. Na domácím turnaji v Počepicích, který byl zároveň posledním turnajem sezony ženské „sedmičkové“ soutěže 1. série žen, se totiž rozhodovalo o osudu jejich týmu. V případě nezdaru totiž hrozil propad o soutěž níže a to si žádná z hráček ani realizační tým v čele s trenérem samozřejmě nepřál. Děvčata se ale do turnaje vhrla s neuvěřitelným nasazením a jejich výkony spíše připomínaly tým, který v tabulce hájí jednu z předních pozic, než tým z chvostu tabulky bojující o záchranu. Svým výkonem dokázaly hned v úvodním zápase porazit první tým v tabulce RC Tatru Smíchov B poměrně jasným výsledkem 17:7 a ve druhém zápase kontrolovaly Sedlčany vítězství nad hráčkami RC České Budějovice v poměru 22:5, které v případě nezdaru čekal jako Sedlčany sestup o soutěž níže. České Budějovice ale ke svému osudovému turnaji přijely pouze s 5 hráčkami v poli a to pro ně znamenalo citelný problém. To se také potvrdilo hned v prvním zápase, kdy nestačily právě na domácí Sedlčany a do zbylých zápasů turnaje už hráčky z Českých Budějovic nenastoupily. Naopak Sedlčany mohly bojovat z prvního místa ve skupině o finále a i tento důležitý krok jim vyšel, když porazily tentokrát druhý tým tabulky RK Petrovice B poměrem 24:12. Tímto vítězstvím si tak „Krasoňky“ pojistily udržení v 1. sérii žen bez ohledu na výsledek finálového zápasu. V tom již podruhé nestačily na béčko smíchovské Tatry a prohrály 5:21, nicméně s druhým místem v turnaji se v tabulce posunuly na konečné 5. místo a sestup tak přešel na bedra žen z Českých Budějovic. Blahopřejeme tak hlavně samotným hráčkám Sedlčan, které v turnaji předvedli, že do 1. série rozhodně patří a svými výkony potěšily i jejich trenéra Lukáše Hrmu, který měl z jejich hry upřímnou radost: „Dnešní turnaj byl velkým zadostiučiněním za celou sezónu, kdy nám vůbec nic nehrálo do karet. Stálá zranění, nepříliš lichotivé výsledky a i pověstné sportovní štěstíčko se nám snad záměrně a obloukem vyhýbalo, takže to, že jsme udržely první sérii, je pro mě a hlavně pro holky konečně po delší době skvělým pocitem. Jsem rád, že se to povedlo i vzhledem ke hře, kterou holky v domácím turnaji předvedly, propad do nižší soutěže by nás nikam neposunul. Takže děkuju holkám za super výkon, celému realizačnímu týmu a fanouškům za podporu v sezoně a věřím, že ta další už nebude jen hrou o to, jestli spadneme, nebo se udržíme, máme totiž rozhodně na víc!“ K tomu asi není co dodat, samozřejmě gratulujeme a přejeme do další sezony jen to nejlepší, snad si i štěstíčko „drsné Krasoňky“ ze Sedlčan tentokrát najde.        

Autor: Mgr. Karel Bárta J

Ragby v Příbrami

přidáno: 21. 6. 2017 0:29, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 21. 6. 2017 0:59 ]

10.6. probíhal v Příbrami Den sportu a díky Marianovi jsme byli přizvaní i my. Stánek nám poskytl Městský úřad a ostatní již bylo v naší režii. Naším stánkem prošlo něco mezi 200 až 250 dětmi. Proběhli si překážkovou dráhu se šiškou a narazili do narážeče. Některé děti tuto dráhu probíhali i s rodiči. Kromě jiného Janča, Bětka a Lucka (foto) byly vyzpovídány na pódiu a oceněny malou upomínkou. Z těch mladších patří dík Mirce, Bohoušovi a Honzovi za vydatnou pomoc v průběhu dne.
Sledujte čas 3:59                                 

Video YouTube

                                                          


Ragbistkám ze Sedlčan se o víkendu zkomplikovala cesta k udržení v 1. sérii žen

přidáno: 19. 6. 2017 5:28, autor: Neznámý uživatel

Předposlední turnaj 1. série žen v sedmičkách se odehrál v sobotu 3. června na hřišti pražského RK Petrovice. A opět bylo na hřišti velice živo. Domácí diváci vytvořili slušnou kulisu a hlavně domácím Petrovicím se z tribuny mocně fandilo. Překvapení turnaje, co se týče obsazení na prvních místech, se ale nekonalo. V horkém prosluněném dni si pro první místo došly dívky z nedaleké RC Tatry Smíchov B, které vyhrály druhý turnaj po sobě, kdy celkově se jednalo o jejich pátou turnajovou výhru v sezoně z odehraných jedenácti turnajů. Již nyní je tedy jasné, že béčko žen Tatry si pohodlně zajistilo prvenství i v celkové tabulce 1. série před závěrečným turnajem. RK Petrovice B obsadilo na domácím turnaji druhé místo a toto s přehledem udrží i v celkovém pořadí.

V Petrovicích nečekaně překvapily hráčky RC Dragonu Brno, když vůbec prvně v sezoně skončily na posledním šestém místě, za které si připsaly jediný bod a značně si tak zkomplikovaly možnost postoupit ze třetího místa do nejvyšší soutěže Elite. Vzhledem k tomu, že hráčky RC Bejkovnice Přelouč porazily v zápase o 3. místo v turnaji hráčky z RC České Budějovice, patří jim průběžně o 7 bodů třetí, tedy postupové místo v tabulce právě před RC Dragonem Brno. Poslední turnaj tedy rozhodne o postupujícím, jelikož již známé první dva pražské celky nemohou vzhledem k jejich „ačkovým“ týmům postoupit do stejné, tedy nejvyšší soutěže Elite.

Komu se však ještě více zkomplikovala turnajem v Petrovicích cesta za záchranou, jsou hráčky z RC Sedlčany. Ty sice na úvod dokázaly remizovat s béčkem Tatry Smíchov a vypadalo to nadějně, nicméně další překvapení se již nekonalo a Sedlčany si tak na turnaji měli možnost znovu zahrát „pouze“ o konečné páté místo. Doslova infarktový zápas s Dragonem Brno rozhodlo až prodloužení, kdy v normálním hracím čase skončil zápas remízou. Po položené pětce Sedlčan v nastavení si mohly hráčky Sedlčan v čele s trenérem Lukášem Hrmou sice oddychnout, o to více ale trápí Sedlčany turnajové 4. místo hráček Českých Budějovic, které tak dokázaly Sedlčanům v tabulce „poskočit“ o 4 body.

Závěrečný turnaj, který se koná u Sedlčan na hřišti v Počepicích, tak bude buď pro hráčky Sedlčan, nebo Českých Budějovic posledním v 1. sérii, kdy hlavně domácí hráčky se budou muset důkladně připravit na své soupeřky a dát do všech zápasů opravdu všechno. 17. června tak přijďte od 10 hodin podpořit děvčata z RC Sedlčany, protože s hlasitou podporou se vždy hraje lépe a tentokrát ji budou potřebovat více, než kdy jindy.

Autor: Karel Bárta

Ženský turnaj 1. série „sedmiček“ v ragby přivítala Tatra Smíchov

přidáno: 31. 5. 2017 5:11, autor: Neznámý uživatel

V sobotu 27. května se na ragbyovém hřišti Smíchovské Tatry konal již pátý turnaj žen 1. série, která je druhou nejvyšší soutěží ženského ragby „sedmiček“ u nás.

Domácí tým RC Tatra Smíchov B nenechal nic náhodě a v turnaji si hráčky Tatry došly pro plný počet bodů za jasné vítězství nad všemi soupeřkami. Druhým pražským týmem, který je zároveň průběžně druhý i v tabulce, jsou hráčky z klubu RK Petrovice B. Tento tým možná i díky absenci klíčových hráček, které čekali povinnosti v reprezentaci, obsadil na turnaji na Tatře konečné 4. místo.

Velký boj se svádí o konečné třetí místo v tabulce, jelikož hráčky, které skončí třetí, mohou slavit postup do nejvyšší soutěže Elite, jelikož „béčka“ obou pražských týmů nemohou postoupit do stejné soutěže, jako jejich A týmy. Tentokrát si už potřetí za sebou došly pro druhé místo v turnaji hráčky RC Bejkovnice Přelouč a zůstávají tak o 2 body před třetím RC Dragon Brno, jejichž hráčky si po třech výhrách a jedné prohře odváží z turnaje pěkné třetí místo.

Další neméně velké souboje se svádí o páté místo v tabulce. Jednoduše proto, že klub na pátém místě zůstává v 1. sérii, zatímco poslední, šestý tým, sestupuje do nižší 2. série žen. Poslední 3 turnaje jsou tak ve znamení velkých bojů průběžně pátých hráček z RC České Budějovice a rovněž průběžně šestých hráček z RC Sedlčany. Vzhledem k tomu, že i na Tatře dokázaly hráčky Sedlčan skutečně perfektně zabojovat v zápase o páté místo právě s hráčkami Českých Budějovic, dokázaly doslova „urvat“ konečné vítězství o jeden jediný bod 20:19! Ve druhé půli navíc musely Sedlčany bojovat kvůli zranění pouze se šesti hráčkami v poli, což značně ztížilo jejich situaci. Páté místo Sedlčan v tomto turnaji je opět velice důležité, protože se dokázaly přiblížit svým soupeřkám z Českých Budějovic na „pouhé“ tři body. Trenér Sedlčanských hráček Lukáš Hrma boj se svěřenkyněmi nevzdává: „Dneska to bylo skutečně jen tak tak, ale holky se dokázaly skvěle obětovat pro celý tým. Vyzdvihl bych práci kapitánky týmu, která dokázala i přes velkou bolest kotníku nejen hrát, ale i položit Budějovicím pětku těsně před poločasem a po skládce od soupeřky v pětkovišti odjela na ošetření s kotníkem do nemocnice. O tom je ragby! Věřím, že poslední dva turnaje už nepustíme a udržíme Sedlčanům 1. sérii!“

Nám nezbývá, než hráčkám Sedlčan držet do zbývajících dvou turnajů palce, ten předposlední se koná již v sobotu 3. června opět v Praze, tentokrát na hřišti RK Petrovice.  Diváci se tak mohou opět těšit na velké souboje těchto houževnatých děvčat.

Autor: Karel Bárta     

Ženský turnaj „sedmičkového“ ragby přivítala o víkendu Přelouč.

přidáno: 31. 5. 2017 5:08, autor: Neznámý uživatel

Jarní část 1. série žen ragby, ve které se představuje celkem 6 týmů a na hřišti proti sobě zápolí vždy 7 hráček v poli z každého týmu, se v sobotu 20. května přehoupla do své druhé poloviny. Celkově čtvrtý turnaj z celkem sedmi v jarní části 1. série tentokrát zavítal do města Přelouč, kde má ragbyový sport dlouhou tradici. Urputné boje se odehrávají na chvostu tabulky. Případný sestup totiž aktuálně nejvíce hrozí „Krasoňkám“ z RC Sedlčany.

V Přelouči se od počátku bojovalo s vysokým nasazením všech týmů. Sedlčanské ženy i přes pěknou hru, kterou ve dvou zápasech základní části předvedli, nestačili na týmy žen RC Tatra Smíchov a RC Dragon Brno a trenér „Krasoněk“ Lukáš Hrma věděl, že i v Přelouči z toho nebude lepší, než 5. místo. Ženy z RC České Budějovice si pro turnaj v Přelouči vybrali svůj smolný den, když na turnaj dorazili „pouze“ se 6 hráčkami, což sice nebrání startu na turnaji, ovšem mít na hřišti o jednu hráčku méně je vždy problém. To se potvrdilo a ženy z Českých Budějovic se spolu s „Krasoňkami“ utkali v boji o 5. místo. Sedlčanské ženy, dorazivší tentokrát v silné sestavě nenechali nic náhodě a znovu se přiblížili v tabulce svým soupeřkám z Českých Budějovic, když své rivalky poměrně snadno dokázaly přehrát a ztenčili tak náskok Českých Budějovic na „pouhých“ 5 bodů. I tak je třeba ženy z Budějovic pochválit za houževnatost a nasazení, kdy dokázali všechny své zápasy se ctí dohrát až do konce.

Pro Sedlčanské hráčky platí do nadcházejících třech turnajů to samé, co pro ty předchozí: Nebýt pokud možno na posledním, tedy šestém místě, které je hodnoceno pouze jedním bodem do tabulky a to by už bohužel na udržení v soutěži nestačilo. Trenér „Krasoněk“ Lukáš Hrma to vidí podobně: „Jsou to nervy. Celý tým samozřejmě ví, co hrozí. Asi se budu opakovat, ale teď nám jde do konce sezony skutečně o všechno. Poslední turnaj hrajeme na domácí půdě a nechtěl bych se zrovna doma loučit se soutěží, to už by bylo i na mě moc. Zamakáme, zadarmo to nedáme, holkám věřím!“   

Pátý turnaj se uskuteční už v sobotu 27. května v Praze na domácí půdě klubu RC Tatra Smíchov. Nám nezbývá, než Sedlčanským hráčkám držet palce a doufat, že v nadcházejícím turnaji se bodově dotáhnou na své soupeřky z Českých Budějovic.    

 Autor: Karel Bárta

Nuda v Brně? Rozhodně ne! Ženy z Rugby clubu Sedlčany živí naději na udržení v 1. sérii.

přidáno: 8. 5. 2017 15:06, autor: Neznámý uživatel

V sobotu 6. května 2017 se hráčky RC Sedlčany vydali spolu s trenérem Lukášem Hrmou a realizačním týmem vlakem z Prahy do jihomoravské metropole. Některé hráčky kvůli tomu musely vstávat hodně brzy ráno, ale cesta vlakem je nyní vůči situaci na dálnici D1 jedním z nejlepších řešení.

  Před zahájením zápasů třetího turnaje 1. série tzv. „sedmičkového“ ragby žen přinesl do kabiny trenér Lukáš Hrma dívkám málo povzbudivou zprávu – v tomto turnaji, stejně jako tak i v dalších do konce sezony (po turnaji v Brně zbývá odehrát ještě čtyři turnaje), musí Sedlčany bezpodmínečně brát body za lepší umístění, než jen bod za poslední šesté místo, jinak je téměř jistý sestup do nižší soutěže.

  Sedlčany se tentokrát nepotýkaly s marodkou a zraněními hráček, takže na turnaj dorazily v plné sestavě a dvě hráčky byly k dispozici na střídání, což se v zápasech vždy hodí. Rozlosování určilo v základní části Sedlčanům dva silné soupeře, jednak domácí tým RC Dragon Brno a sestavou „nadupaný“ tým RC Tatra Smíchov B. Děvčata ze Sedlčan šla do obou utkání naplno, skvělou hrou nedovolila soupeřům příliš vyniknout, bohužel s Brnem chyběla koncovka a domácí hráčky po dvou položených pětkách Sedlčany dokázaly uhrát. Ve druhém zápase s béčkem žen z Tatry Smíchov, rozhodně neudělaly hráčky Sedlčan žádnou ostudu, bojovaly velice přesvědčivě, ale Tatra přesto jako první položila dvě pětky a jednou se jim podařilo také prokopnout za dva body přesně mířenou konverzí do „háčka“, takže situace nevypadala pro Sedlčany vůbec dobře. Chybami hráček Tatry se ale dokázaly prosadit i Sedlčany a rovněž položily soupeřkám dvě pětky. Prokopnout „háčko“ se ale bohužel ani jednou nezdařilo a na položení vítězné pětky už Sedlčanskému výběru nezbýval čas. Prohra o dva body s velice kvalitním týmem Tatry tak mrzela o to víc.

  Závěrečný boj o konečné páté místo v turnaji přineslo Sedlčanům soupeřky z RC České Budějovice, což je zároveň klub, který se, stejně jako Sedlčany, rve o každý bod kvůli možnému sestupu. Trenér Sedlčan Lukáš Hrma svoje svěřenkyně před tímto důležitým zápasem hodně nabudil a byla na něm znát nervozita. Hráčky Sedlčan si samozřejmě uvědomovaly vážnost situace, kdy perfektním výkonem dokázaly porazit své soupeřky z Českých Budějovic v poměru 26:14. Sedlčany si tak z Brna odvezly důležité 3 body do tabulky a o pár bodů stáhli náskok na své soupeřky z Českých Budějovic. K turnaji v Brně se vyjádřil trenér děvčat Lukáš Hrma: „Hrozně mě mrzí ta prohra s Tatrou o dva body, ale nedá se nic dělat, takový je sport. Nakonec dobré body za páté místo, bez toho už mohlo dojít na loučení s 1. sérií, což by nebyla dobrá motivace pro zbývající turnaje. Máme rozhodně o co hrát, po dnešním výkonu je jasné, že holky dokážou potrápit i silné soupeře a byla by myslím škoda, kdyby se spadlo o soutěž níže, zápasy jsou teď dost vyrovnané, není tam propastný výkonnostní rozdíl. Věřím holkám, že se o udržení porvou s maximálním nasazením jako dnes v Brně. Skutečně jsem i přes dvě prohry naprosto spokojen s herním výkonem celého týmu, příště se určitě i na nás usměje v koncovkách více štěstí, holky makají skvěle a zaslouží si výhry.“  Nám nezbývá, než do dalších turnajů držet palce a věřit, že se tyto stále usměvavé a zároveň drsné ženy ze Sedlčanského ragby klubu porvou o udržení v 1. sérii žen s hrdostí a perfektními výkony v nadcházejících turnajích.

 

Autor: Karel Bárta      

Jarní část soutěžní sezony už přivítala na trávnících ragbisty ze Sedlčan

přidáno: 23. 4. 2017 14:31, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 24. 4. 2017 7:10 ]


Tedy přesněji řečeno, nejen ragbisty, ale také jejich „něžnější“ protějšky z ženského týmu Rugby Clubu Sedlčany. Oba týmy v této sezoně opět nastupují ve svých klasických zelenočerných dresech s pětilistou růží na rukávu, která je nejen znakem města Sedlčany, ale také součástí klubového loga.

Muži i ženy obou týmů se v zimě poctivě připravovali na jarní část sezony a to především v tělocvičně a v posilovně. V Sedlčanech se ragbisté věnují tzv. „sedmičkové olympijské verzi“ tohoto sportu. Jednoduše proto, že jich je na hřišti sedm stejně jako jejich soupeřů. Oproti známější „patnáctkové verzi“ se utkání hraje pouze 2x 7 minut a stihne se tak za jeden turnajový den odehrát více zápasů.

Ženy z RC Sedlčany pro tuto sezonu nastupují stejně jako v té předešlé v 1. sérii žen, což je druhá nejvyšší ženská sedmičková soutěž u nás. Spolu s nimi jsou v této soutěži dva pražské týmy RC Tatra Smíchov B a RK Petrovice B, dále RC Dragon Brno, RC Bejkovnice Přelouč a RC České Budějovice. Ještě před samotným startem jarní části turnajů se na hřišti RC Tatra Smíchov konal přípravný turnaj žen. Zde Sedlčanská děvčata dokázala porazit hráčky z RC Šelmy Hradec Králové, které ovšem hrají nižší soutěž. Nestačila pak na týmy žen RC Tatra Smíchov a RC Slavia Praha hrající naopak soutěž vyšší.  Navíc se v těchto přípravných zápasech Sedlčanům nešťastně zranily dvě klíčové hráčky, z nichž u jedné si zranění vyžádá bohužel delší dobu léčení.Po přípravných zápasech vyjela děvčata na svůj první z celkem sedmi jarních turnajů, kdy na konci jarní části bude jasné, který z týmů postoupí do nejvyšší soutěže Elite a který naopak sestoupí do nižší 2. série žen. První turnaj se konal na hřišti RC Přelouč a tým Sedlčan neměl vůbec jednoduchou výchozí pozici, jelikož se musel díky zraněním spokojit na hřišti s pouze 6 hráčkami. Na hře je to samozřejmě znát a v prvním turnaji se tak dívky ze Sedlčan musely třikrát srovnat s prohrou a z turnaje tak odjížděli s konečným 6. místem. Ve druhém turnaji sázel trenér hráček RC Sedlčany Lukáš Hrma na lepší účast a mohl tak na hřišti RC České Budějovice počítat s plnou sestavou. Děvčata na hříšti nechala vše, ale ani tentokrát to nestačilo. I přes vysilující nasazení dívek v jednotlivých zápasech a neustálé rady trenéra Hrmy, odjížděl tým i z tohoto turnaje po třech prohrách v řadě na šestém, tedy posledním místě, které jim tak při pohledu do průběžné tabulky patří i celkově. O vyjádření k této ne příliš lichotivé bilanci jsme požádali trenéra hráček RC Sedlčany Lukáše Hrmu: „Asi se budu opakovat, ale v této části sezony nám opět nepřeje štěstí. Máme zranění, děláme ale co můžeme. Přípravu vůbec nepodceňujeme, naopak naše hra se hodně líbí. Zbývá ještě pět turnajů, ale byl bych velice zklamaný, pokud bychom se museli s touto soutěží rozloučit, bohužel čísla hovoří jasně a i tahle otázka se už musí po těchto dvou turnajích řešit. Budeme se ale rvát, co to půjde!“ Třetí turnaj se bude hrát na domácí půdě týmu RC Dragon Brno dne 6. května 2017, budeme tedy držet palce!Tým mužů RC Sedlčany nastupuje na jaře v turnajích tzv. „Národního Českého poháru“. Jde o soutěž, kde se na každý turnaj může přihlásit jakýkoliv tým napříč výkonností a úrovní. Na konci léta 2017 se pak mužský tým Sedlčan zúčastní podniku mistrovství České republiky. Muži již mají za sebou odehrané rovněž dva turnaje NČP. První turnaj se odehrál v Praze na hřišti Olympu Praha na Markétě.  Muži ze Sedlčan byli v tomto turnaji nasazeni v nejsilnější skupině, kdy se hrálo výkonnostním systémem a týmy tak byly rozděleny do 3 skupin. I přes to, že ve všech zápasech hráči Sedlčan nedokázali vyhrát, skončili díky nastavenému systému na konečném 4. místě z celkem 9. týmů i díky silným soupeřům Sedlčan, jejichž hráči již mají zkušenosti i z reprezentace. Druhý turnaj na hřišti RC Plzeň už byl nastaven lépe a z celkem 6 účastníků turnaje si hráči Sedlčan odvážejí dělené 3. – 4. místo, kdy dvakrát prohráli a jednou vyhráli nad domácím týmem RC Plzeň.

I přes některé komplikace se oba týmy RC Sedlčany pustili s vervou do jarních bojů o lepší výsledky a nutno podotknout, že od roku 2006, kdy byl ragbyový tým ze Sedlčan založen, se stále rozvíjí a přitahuje k sobě jak více fandů, tak i tolik potřebných hráčů a hráček, kdy už prckové od 5 let mají možnost se po hřišti prohánět se šišatým míčem. autor: Karel Bárta

1-10 of 158