Aktuality

POZVÁNKA

na vysílání televizního medailonku o našem rugby klubu

Kdy: Sobota 05/10 /2019

Kde: ČT Sport  v poločase utkání Anglie – Argentina (utkání začíná v 9.45 )


POZVÁNKA

přidáno: 2. 10. 2019 9:03, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 2. 10. 2019 9:06 ]


na vysílání televizního medailonku o našem rugby klubu

Kdy: Sobota 05/10 /2019

Kde: ČT Sport  v poločase utkání Anglie – Argentina (utkání začíná v 9.45 )


Valná hromada

přidáno: 8. 2. 2019 23:06, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 8. 2. 2019 23:07 ]

POZVÁNKA  NA VALNOU  HROMADU

 

Valná hromada členů RC Sedlčany se bude konat

v sobotu dne 16.února 2019 v 11.00 hod.

salonek U Floriána na náměstí TGM v Sedlčanech.

 

             Program:         

 

1.     Prezentace

2.     Zahájení a schválení programu schůze

3.     Volba komisí.

4.     Zhodnocení činnosti za rok 2018

5.     Hospodaření v roce 2018

6.     Plán činnosti na rok 2019, stav členské základny

7.     Rozpočet na rok 2019

8.     Různé

9.     Diskuse

10. Schválení usnesení

11. Závěr

 

za Výkonný výbor

                                                                                                          Miloš Vodrážka, v. r.

Turnaj mužů v Kralupech

přidáno: 18. 6. 2018 6:55, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 18. 6. 2018 6:56 ]

V sobotu 9. června 2018 se uskutečnil 3. turnaj jarní části v sedmičkovém ragby. Také tentokrát čekalo na hráče v Kralupech nad Vltavou rozpálené slunce, což se projevilo také na výkonech. Sedlčanským takové počasí evidentně moc nespěje. Ze 4 odehraných zápasů ve skupině C (CUP), která je výkonnostně vyšší, než skupina TROPHY, dokázaly ve vítězství proměnit pouze jediný zápas a odvážejí si tak 4. místo z celkových pěti týmů ve skupině C.

Sedlčany přijely do Kralup celkem s osmi hráči, což není v sedmičkovém ragby moc velká výhoda. To se také později ukázalo. První zápas proti extraligovému týmu RC Tatra Smíchov byl plně v režii pražského klubu. Ten bez velkého zaváhání dokázal zvítězit poměrně jasným výsledkem v poměru 31:0. Druhý zápas proti Bystrci vypadal velice nadějně. Sedlčanští se dokázali přes první porážku rychle vzpamatovat a předvedli několik velice slušných akcí, kdy po převaze nad soupeřem i chvíli vedli. Bystrc nicméně zápas nevypustila a několika rychlými protiakcemi nakonec dokázala vybojovat zasloužené vítězství v poměru 29:17.

V jednom z odehraných zápasů se zranil klíčový hráč Sedlčan Radek Mandík a zbylé dva zápasy tak musely Sedlčany odehrát v „pouhých“ sedmi lidech, kdy nově nastoupivší hráč byl úplným nováčkem na hřišti. Třetí zápas proti dalšímu týmu z hlavního města – RA Olympu Praha, nebyl sice ze strany Sedlčan zvládnutý úplně špatně, ale nedařilo se hlavně v koncovkách a hodně akcí se podařilo Olympu odvrátit už v jejich začátku, na což nestačila rychle reagovat obrana a Olymp si tak došel v tomto zápase pro vítězství v poměru 29:12.

Alespoň částečnou satisfakcí za předešlé nevydařené zápasy se tak stal závěrečný zápas proti týmu RC Titáni Nové Město na Moravě. Naštěstí se do konce turnaje žádný další hráč Sedlčan nezranil a se sedmi hráči na hřišti, kteří se za den stačili dostatečně sehrát během předešlých zápasů, se „Krasoni“ do posledního zápasu turnaje pořádně opřeli. Tentokrát fungovala obrana i útok a Sedlčany po skvělé práci na hřišti braly body alespoň z tohoto zápasu, kdy vyhrály v poměru 22:7.

Celkové pořadí CUP Kralupy nad Vltavou: 1. RC Tatra Smíchov, 2. RC Brno Bystrc, 3. RA Olymp Praha, 4. RC Sedlčany a 5. RC Titáni Nové Město na Moravě.

Celý tým Sedlčan tímto děkuje Kralupským za výbornou organizaci turnaje v nelehkých podmínkách skutečně horkého dne a těšíme se na závěrečný turnaj jarní části Českého poháru, který se odehraje dne 23. 6. 2018, který opět hostí slovutní Titáni z Nového Města na Moravě.  

Petrovice hostily 5. ženský turnaj I.série

přidáno: 6. 6. 2018 21:18, autor: Mirek Kaše

V neděli 3. 6. 2018 se na hřišti RK Petrovice odehrál předposlední turnaj sezóny v sedmičkovém ragby žen. Hráčky i trenéři si už začínají pomalu zvykat na parné dny, které naší zemi zužují od začátku jara a tím i po celou dobu trvání ragbyových soutěží. Sedlčanský tým žen přijel do Petrovic v nelichotivé sestavě sedmi hráček v poli, takže o to bylo pro děvčata horší si v zápasech alespoň na chvilku oddechnout, protože střídání nepřicházelo v úvahu. V takové chvíli se jistě nemálo zapotí i trenéři, kteří se jen modlí, aby celá sestava takto vydržela odehrát celý turnajový den bez zranění.

Na turnaji se předvedlo všech 8 registrovaných týmů rozdělených tradičně do dvou skupin po čtyřech a po odehrání zápasů ve skupinách se hrály zápasy o konečné umístění. Skupina A sestávala z týmů RC Dragon Brno, Společenství Severní Morava, RK Petrovice B a RC Sparta Praha B. Sedlčanské ženy byly tedy logicky zařazeny do skupiny B a spolu s nimi zde byly týmy RC JIMI Vyškov, RC Šelmy Hradec Králové a RC Tatra Smíchov B.

V prvním zápase proti Vyškovu nastoupila obě „mužstva“ děvčat v šesti hráčkách v poli. Důvod byl jednoduchý. Na turnaj do Petrovic přijely hráčky Vyškova se šesti hráčkami. No a jelikož se stejná situace stala na posledním turnaji i „Krasoňkám“ ze Sedlčan a Vyškov v duchu fair play nastoupil v minulém zápase v šesti, oplatilo se tak Vyškovu ze strany Sedlčan dorovnání hráček v poli. To je určitě pěkné gesto svědčící o férovosti a skvělému duchu této hry. Respekt si samozřejmě zaslouží všechny týmy, které nepletichaří a dávají nejen hráčům, ale i fanouškům najevo, že ragby je sportem gentlemanů, v tomto případě samozřejmě půvabných dam. Zápas s Vyškovem nabral od začátku rychlé tempo a obě strany předváděly velice pěkný výkon. „Krasoňkám“ se konečně podařilo prolomit smůlu z minulých zápasů a tentokrát zvítězily v poměru 26:10.

Druhý zápas proti béčku Tatry Smíchov už tak pěkný výsledek Sedlčanským hráčkám nepřinesl. Tatra jednoznačně potvrdila roli favorita této sezóny a vítězí suverénně v poměru 26:0. I přes utrženou prohru v tomto zápase, byl trenér „Krasoněk“ Robert Trefný s hrou spokojený a vypíchnul zejména fakt, že holky bojovaly v plném nasazení do poslední chvíle. To je určitě skvělá zpráva a je vidět, že zelenočerné barvy žádný výsledek jen tak nerozhodí.

Třetí zápas ve skupině proti Šelmám z Hradce Králové byl plně v režii Sedlčan, ačkoliv i Šelmy předvedly několik velice pěkných akcí. „Krasoňky“ nicméně nenechaly zápas náhodě a zaslouženě zvítězili vysoko 34:5.

V posledním zápase nastoupily ženy ze Sedlčan proti ženám z Petrovického béčka. Jak už bylo napsáno minule, tým RK Petrovice B jsou nesoutěžním týmem a doplňují turnaje, aby mohly být skupiny rozděleny po čtyřech týmech. I přesto dokázal Sedlčanský tým předvést skvělý výkon i v tomto závěrečném zápase a zvítězit v poměru 27:5. Ženy RC Sedlčany si tak z turnaje odvážejí zasloužené a skvělé 3. místo!

Konečné pořadí turnaje: 1. RC Tatra Smíchov B, 2. RC Dragon Brno, 3. RC Sedlčany, 4. RC JIMI Vyškov, 5. Společenství Severní Morava, 6. RC Sparta Praha B, 7. RC Šelmy Hradec Králové.

Nám nezbývá, než poděkovat Petrovicím za organizačně zvládnutý pěkný turnaj a tímto zveme všechny týmy dne 16. 6. 2018 na náš domácí turnaj v Sedlčanech, který se odehraje na hřišti TJ Sokol Počepice a který je zároveň posledním turnajem sedmičkové sezóny, kdy na podzim se můžeme těšit na ženské patnáctkové ragby, kdy zápasy se budou hrát ve společenství více týmů.4. turnaj žen 1. série hostilo Brno

přidáno: 21. 5. 2018 13:47, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 21. 5. 2018 13:49 ]

Moravská metropole se stala svědkem dalšího turnajového klání v ženském sedmičkovém ragby. Na hřišti domácího RC Dragonu Brno se v neděli 20. května sešlo celkem sedm týmů, kdy hráčky Sedlčan nevynechaly ani tento turnaj, byť v oslabené sestavě. Trenérům „Krasoněk“ nebylo před turnajem co závidět. Sešlo se jim totiž na stole hodně omluvenek z důvodu zranění a nemocí, takže na jih Moravy vyrazil tým pouze se šesti hráčkami, což je v sedmičkovém ragby určitý hendikep. I tak byly hráčky Sedlčan připraveny vrhnout se do turnajových klání s plným nasazením. Zbylé týmy tvořily hráčky z RC Sparta Praha B, RC Tatra Smíchov B, RK Petrovice B, Společenství Severní Morava, RC JIMI Vyškov a samozřejmě domácí hráčky RC Dragon Brno.

Systém zápasů se nijak nezměnil a nejprve tak týmy hrály rozřazovací utkání, aby bylo jasné, kdo se utká o první čtyři místa a kdo naopak bude ve skupině o boje na pátém až sedmém místě. První rozřazovací zápas proti Vyškovu vypadal zpočátku pro Sedlčany nadějně. První polovina byla velice vyrovnaná a Sedlčany držely krok, kdy po hvizdu rozhodčího byl stav „pouze“ 12:0 pro Vyškov. Druhá půle se ale nevyvedla úplně podle představ, kdy Sedlčanská děvčata minula několik skládek ve středu hřiště, a i tyto momenty rozhodly o navýšení skóre pro Vyškov na konečných 31:0. Tento zápas rozhodl o tom, že Sedlčany si nezahrají na turnaji o lepší, než 5. – 7. místo.

Druhý zápas odehrála děvčata proti soupeřkám z pražských Petrovic, konkrétně jejich záložnímu béčku. Byl to pěkný zápas z obou stran, kdy se Sedlčany se soupeřkami doslova přetahovaly o každou pětku. Trenéři „Krasoněk“ si v zápase pochvalovali dobrou organizaci hry a plno pěkných akcí, které s hráčkami nacvičují při trénincích. Nakonec tak celý tým mrzela konečná prohra s Petrovickým béčkem v poměru 17:24. Vzhledem k tomu, že RK Petrovice B byly v turnaji nesoutěžním týmem, tak Sedlčany nakonec v celkovém bodování turnaje skončily před nimi.

V závěrečném zápase změřily Sedlčany síly se slavnějším soupeřem z hlavního města. Béčko Sparty nastupující v klasických rudých dresech dokazuje v každém dalším turnaji svoji sílu a zlepšení hráček. Opět jsme byli svědky pěkného utkání z obou stran a po dobrém výkonu tým mrzela prohra s konečným výsledkem 26:10 pro béčko Sparty.

Sedlčany se tak stejně jako na předchozím turnaji musí spokojit s konečným 6. místem. Turnaj vyhrál domácí RC Dragon Brno, na druhém místě skončila RC Tatra Smíchov B, třetí RC JIMI Vyškov, čtvrté Společenství Severní Moravy, pátá Sparta Praha B, na šestém místě již avizovaný tým RC Sedlčany a sedmé místo nesoutěžní RK Petrovice B.

Obrovský dík patří všem týmům, proti kterým Sedlčany v turnaji nastoupily, kdy vzhledem k šesti hráčkám v poli na straně Sedlčan nastupovaly soupeřky také se šesti hráčkami, i když nemusely. Naplno tak byl naplněn duch fair play, který se v ragby hodně ctí a týmům, které se tak rozhodly, patří velký respekt.

Rovněž tak hráčky a trenéři děkují Brnu za uspořádání turnaje a raut po jeho skončení, což je vždy příjemná tečka za celým dnem. Další turnaj se odehraje dne 3. června na hřišti Petrovic. Budeme se těšit!  

„Krasoňky“ a „Krasoni“ další turnaje ragby 7´s

přidáno: 17. 5. 2018 9:46, autor: Mirek Kaše

Druhý víkend v květnu měly muži i ženy hrající sedmičkové ragby za RC Sedlčany napilno. V sobotu 12. května se totiž konal 2. turnaj mužů na domácím hřišti sedlčanského týmu v Počepicích a v neděli 13. května vyrazily ženy na svůj 3. turnaj na hřiště TJ Sokol Mariánské Hory, kdy turnaj tentokrát připravil domácí tým žen Společenství Severní Morava.

Muži se na svůj domácí turnaj sešli v pěkném počtu 11 hráčů a oproti prvnímu turnaji tak mohli konečně vyzkoušet i střídání. Turnaj v Počepicích v této sezoně nebyl poslední, kdy se na tomto hřišti odehraje ještě jeden turnaj. Celkem se zde sešlo 10 týmů. Kromě domácích hráčů ze Sedlčan se přihlásily týmy z Plzně, Babic, Ústí nad Labem, Liberce, Nového Města na Moravě, Olympu Praha, Bystrce, Poděbrad a Rumburku. Hrálo se systémem tří skupin obsazených podle pořadí úvodního turnaje v Novém Městě Na Moravě. Skupina A sestávala z týmů Bystrce, Sedlčan a Poděbrad, skupina B pak z týmů Nového Města na Moravě, Olympu Praha a Liberce a skupina C zbyla na Plzeň, Babice, Ústí nad Labem a Rumburk, přičemž týmy ve skupině C hrály v turnaji rovnou o umístění na 7. - 10. místě. Skupiny A a B hrály nejprve systémem každý s každým a poté první dva týmy hrály systémem kříže semifinále a třetí ve skupinách hrály o konečné 5. místo.

První zápas domácích proti Bystrci nedopadl radostně. Po prvním poločase, kdy Sedlčany ještě dokázaly držet krok, se bohužel druhý poločas zdaleka tak dobře nepodařil. Soupeř dokázal potvrdit roli favorita turnaje a poté, co se hráčům Bystrce podařilo několikrát proběhnout obranou tvořenou zelenočerným betonem, byl konečný výsledek poměrně jasný v poměru 35:7 pro Bystrc.

Druhý zápas proti soupeři z Poděbrad se vyvíjel pro domácí velice slibně, ovšem soupeř dokázal překvapit zvyšující se výkonností celého týmu v průběhu zápasu. Naštěstí po dobrém výkonu v obraně v úplném závěru utkání dokázaly Sedlčany udržet konečnou výhru v poměru 19:14.

Výsledky z dvou předchozích zápasů znamenaly, že v semifinále se Sedlčany utkaly s vítězem skupiny B se slovutným názvem RC Titáni Nové Město na Moravě. Do tohoto zápasu šli hráči Sedlčan s vědomím, že musí vyhrát a dokázali nad soupeřem rychle vést 14:0. Zbytek zápasu už byl plně v režii Sedlčan a soupeř dokázal pouze korigovat na konečných 21:7 pro Sedlčany.

Do finálového zápasu nastoupili hráči ze Sedlčan opět proti Bystrci. Soupeř tentokrát ani na chvilku nezaváhal a do zápasu hráči Bystrce „vlétli“ doslova jako uragán a Sedlčany nestíhali vůbec reagovat. Tomu odpovídal i závěrečný účet v poměru 42:0, kdy Bystrc opět nenechala nikoho na pochybách o tom, kdo bude vládnout tabulce rozjeté soutěže. Sedlčany tak braly pěkné druhé místo v domácím turnaji. Třetí pak skončil Olymp Praha, čtvrtí byli Titáni z Nového Města na Moravě, pátý Liberec, šesté Poděbrady, sedmé Ústí nad Labem, osmá Plzeň, devátý Rumburk a desátí skončili hráči z Babic.

RC Sedlčany děkuje všem zúčastněným týmům za podařený turnaj a hráči už netrpělivě vyhlížejí blížící se třetí turnaj, který se uskuteční dne 9. června 2018 a pořadatelem bude tentokrát RC Lions Rumburk.

Sedlčanské ženy se i v počtu pouhých sedmi hráček v důsledku zranění a omluvenek přihlásily do 3. turnaje v Mariánských Horách, který se, jak je již uvedeno výše, konal v neděli 13. května v Mariánských Horách. Celkem se zde potkalo sedm týmů a to Sparta Praha B, Tatra Smíchov B, Společenství Severní Morava, Dragon Brno, Vyškov, Hradec Králové a samozřejmě Sedlčany.

Hrálo se systémem rozřazovacích zápasů o horní a spodní skupinu. První rozřazovací zápas hrály ženy ze Sedlčan proti Dragonu Brno. Zápas byl dlouho vyrovnaný, kdy za stavu 10:0 pro Dragon se podařilo „Krasoňkám“ položit pětku, ale rozhodčí nakonec tyto body neuznal, kdy jeho rozhodnutí musí tým respektovat. Hráčkám Dragonu se poté podařilo znovu prolomit obranu a konečný stav tak byl 17:0 pro Brno.

Ve druhém zápase přišla ještě možnost pro Sedlčany dostat se do vyšší skupiny proti domácím soupeřkám ze Společenství Severní Moravy. Diváci domácím hráčkám připravili perfektní atmosféru a jejich tým dokázal možná i díky této podpoře zaskočit „Krasoňky“ ihned od začátku zápasu. Severní Morava nenechala nic náhodě, Sedlčany takřka k ničemu nepustila a konečný výsledek tak byl 31:5 pro domácí. Po tomto zápasu tak bylo jasné, že Sedlčany si zahrají „pouze“ spodní skupinu o konečné 5. - 7. místo v turnaji. Spolu se Sedlčany byla ve skupině Sparta Praha B a Hradec Králové.

První zápas proti Spartě B byl podle vyjádření trenérů „Krasoněk“ nejlepším zápasem turnaje, ačkoli to podle výsledku tak nevypadá. I přes dobré skládky, dobré podpory hráčky s míčem, snahy tvořit zajímavé akce a přečíslení nakonec přišla prohra s konečným výsledkem 27:0 pro Spartu Praha B.

Poslední zápas odehrály Sedlčanské ženy proti Hradci Králové. Z důvodu žádosti Hradce Králové, který přijel na turnaj rovněž se sedmi hráčkami, kdy v týmu došlo v průběhu turnaje ke zranění, se hrál zápas 6 na 6. Alespoň v tomto závěrečném zápase se Sedlčanům podařilo zvítězit a hra na hřišti se ustálila, kdy byla k vidění spousta hezkých týmových útočných akcí a konečný výsledek tak byl 32:5 pro Sedlčany, které si tak z turnaje odváží konečné šesté místo. Konečné pořadí 3. turnaje: První místo Dragon Brno, druhé místo Vyškov, třetí místo Tatra Smíchov B, čtvrté domácí Společenství Severní Moravy, pátá Sparta Praha B, šesté Sedlčany, sedmý Hradec Králové.

Hráčky a trenéři RC Sedlčany děkují za uspořádání turnaje. Další turnaj se odehraje již tuto neděli 20. května 2018 na hřišti Dragonu Brno. Budeme se těšit!  
2. turnaj žen sedmičkové 1. série ve Vyškově

přidáno: 2. 5. 2018 0:03, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 2. 5. 2018 0:03 ]

Sedlčanské ženy o víkendu vyrazili na cestu do Vyškova, aby zde odehráli svůj druhý turnaj v rámci 1. série. Na poslední chvíli trenérům dorazilo několik omluvenek, a tak se hráčky na hřišti mohly spoléhat pouze na jednu střídající hráčku, což je u sedmičkového ragby celkem nemilá záležitost.

Nakonec se na domácí půdě RC JIMI Vyškov sešlo celkem 6 týmů, kdy RC Sparta Praha B na tento turnaj nedorazila. Zbylých 6 týmů se rozdělilo do dvou skupin a tým středočeských Sedlčan tak změřil síly ve skupině B s domácími hráčkami Vyškova a Společenstvím Severní Moravy. Skupina A pak byla složena z týmů RC Tatra Smíchov B, RC Hradec Králové a RC Dragon Brno.

První zápas Sedlčanským ženám proti domácímu Vyškovu moc nevyšel. Ačkoliv první poločas byl celkem vyrovnaný, ve druhém domácí hráčky výrazně zlepšily hru a pro Sedlčany připravily těžký vstup do turnaje, kdy zvítězily poměrně jasným výsledkem 33:10. Druhý zápas proti Společenství Severní Moravy naopak Sedlčanům vyšel mnohem lépe a zde děvčata brala vítězství v poměru 20:10.

Ve skupině B měly všechny týmy shodně jednu výhru a jednu prohru a na řadu tak přišlo sčítání skóre. První zápas tak byl pro Sedlčany bohužel rozhodující a díky tomu skončily na posledním místě a čekal je tak zápas o konečné 5. místo v turnaji.

Poslední zápas o konečné umístění odehrály ženy v zelenočerných dresech Sedlčan proti hráčkám RC Hradec Králové. V tomto zápase si Sedlčany pohlídaly dění celého utkání, a nakonec zvítězily v poměru 22:10. V turnaji tak RC Sedlčany braly celkové 5. místo. Turnaj ovládly domácí hráčky RC JIMI Vyškov a braly tak první místo. Na druhém místě skončil tým RC Tatra Smíchov B, třetí místo patřilo týmu RC Dragon Brno, čtvrtou příčku si domů vezlo Společenství Severní Moravy a na šestém místě skončil RC Hradec Králové.

I tentokrát posílá tým ze Sedlčan poděkování Vyškovu za uspořádání turnaje a všichni se již těší na další turnaj, který se odehraje na hřišti v Mariánských Horách dne 13.5.2018.  

Muži začali sedmičkovou sezonu

přidáno: 23. 4. 2018 9:32, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 23. 4. 2018 9:32 ]

Sezona ragby už naplno začala také pro muže, konkrétně také její sedmičková varianta, kdy muži z Rugby clubu Sedlčany jsou přihlášeni právě do turnajů sedmiček v rámci Českého poháru. První turnaj se odehrál za parného počasí v neděli 22. dubna 2018 v Novém Městě na Moravě na hřišti místního klubu RC Titáni.

Sedlčanský mužský tým trápí hned v úvodu sezony marodka, kdy se celkem 6 hráčů zotavuje z různých zranění a tým tak přijel hájit na Moravu zelenočerné barvy v „pouhých“ 8 mužích. Celkem se na úvodním turnaji představilo 8 týmů, které byly následně rozděleny do dvou skupin a hrálo se stylem každý s každým, tedy tři zápasy o umístění ve skupině a poté proběhly samotné zápasy o konečné umístění v turnaji. RC Sedlčany byly ve skupině A společně s týmy RC Bystrc, RC Kralupy nad Vltavou a RC Poděbrady. Ve skupině B pak měly zastoupení týmy RA Olymp Praha, RC Traitors Ústí nad Labem, RC Liberec a domácí RC Titáni Nové Město na Moravě.

Sedlčany v prvním zápase narazily na tým z Poděbrad a nutno říci, že ač přes známost tohoto soupeře se opět potvrdilo, že první zápasy mužům ze Sedlčan moc nevycházejí. To potvrdil hned první poločas, kdy Sedlčany prohrávali už 0:17. Druhá půle už byla o poznání lepší, ale i přes velké nasazení to na výhru v konečném součtu nestačilo. Konečný stav RC Sedlčany vs. RC Poděbrady tedy byl 17:21. Druhý zápas proti Kralupům nad Vltavou tentokrát nenechaly sedlčanští náhodě a svého druhého soupeře porazili přesvědčivě 19:5. Poslední zápas ve skupině proti Bystrci byl velkou výzvou. S Bystrcí Sedlčanům hra moc nevychází a doposud nebyl tento soupeř našimi borci poražen. V prvním poločase vyšla Sedlčanům důsledná hra v obraně a díky perfektnímu nasazení všech hráčů byl stav po poločase 5:7 pro Bystrc. Ve druhém poločase se ale Sedlčanům již nepovedlo proniknout rovněž dobrou obranou soupeře, a nakonec tak z toho byla konečná prohra se stavem 5:21, což je zatím nejlepší výsledek Sedlčan vůči týmu z Bystrce.

Vývoj ve skupině nakonec vyšel pro Sedlčany dobře, a to díky vlivu skóre. I přes dvě prohry tak mohli naši borci hrát o konečné třetí místo díky lepšímu umístění ve skupině. Soupeřem z druhé skupiny byl tradiční a dobře známí tým z Liberce. Poslední zápas byl pro všechny hráče velice vysilující vlivem velkého horka a nedostatkem hráčů na střídání. Hráči na hřišti ale nechali všechno a skutečně si sáhli na pověstné a zlověstné dno. I díky obrovskému nasazení celého týmu z toho bylo konečné vítězství v poměru 12:5 a doslova vydřené také konečné 3. místo v turnaji.

Hráči Sedlčan by tímto chtěli poděkovat Titánům z Nového Města na Moravě za uspořádání prvního turnaje sezóny a tímto zvou srdečně všechny týmy na své domácí hřiště do Počepic u Sedlčan, kde se dne 12. května uskuteční 2. turnaj Českého poháru mužů. Přijďte fandit a podpořit naše ragbisty!  

Krasoňky zahájily sezonu

přidáno: 17. 4. 2018 4:30, autor: Mirek Kaše

První turnaj ženského sedmičkového ragby 1. série žen se odehrál za pěkného počasí v neděli 15. dubna na hlavním hřišti RC Tatra Smíchov. Na turnaj dorazily „Krasoňky“ ze Sedlčan ve slušném počtu jedenácti hráček, takže trenéři Lukáš Hrma a Robert Trefný mohli během zápasů v klidu střídat a dát prostor zkušeným i začínajícím hráčkám.

V 1. sérii žen je přihlášeno celkem 7 týmů, kdy původně mělo být těchto týmů 8, ale RC Zlín se na poslední chvíli odhlásil ze soutěže. Zbylé týmy, kterými jsou RC Tatra Smíchov B, RC Sparta Praha B, RC Sedlčany, RC Hradec Králové, RC Vyškov, RC Dragon Brno a Společenství Severní Morava, za které hrají hráčky převážně z Mariánských hor a Olomouce, se spolu utkají v turnajích o postup do nejvyšší soutěže Elite, kdy 2. série žen byla zrušena.

Vzhledem k počtu 7 týmů se na začátku turnaje budou hrát rozřazovací zápasy a na základě výsledků těchto zápasů se poté týmy rozdělí na skupiny do bojů o 1. - 4. místo a dále o 5. - 7. místo v turnaji.

RC Sedlčany ve svém prvním rozřazovacím zápase změřily síly s týmem RC Dragon Brno. Jak nám potvrdil asistent trenéra Robert Trefný, byl to zápas plný nervů a rozhodovalo se v pověstné poslední minutě zápasu. „Krasoňky“ prohrávali 5:10 a svou poslední akcí zápasu se jim podařilo položit pětku a následně i prokopnout za dva body konverzí do háčka a nakonec tak zvítězit 12:10! Toto vítězství je tak zařadilo do zápasů o 1. - 4. místo turnaje společně s týmy RC Sparta Praha B, Společenství Severní Morava a domácí RC Tatrou Smíchov B.

Právě v zápase s domácími hráčkami Tatry, které „Krasoňky“ dobře znají již z předešlých ročníků, přišla první prohra v turnaji, kdy i přes urputné nasazení všech hráček týmu nakonec Sedlčany podlehly béčku Tatry v poměru 12:19. V dalším zápase proti Společenství Severní Moravy se trenéři i hráčky nemohli zaměřit na konkrétní taktiku, protože se jedná o nového soupeře a nikdy v minulosti se s ním nehrálo. V tomto zápase se nicméně projevila zimní příprava a naprosto uvolněnou hrou dokázala děvčata ze Sedlčan celkem bez potíží nové soupeřky porazit jednoznačně 20:5. Poslední zápas proti pražské Spartě B byl pro hráčky ze Sedlčan velkou výzvou, protože s tímto týmem měly možnost se několikrát utkat už na podzim, ale nikdy z toho nebyla výhra. Ve velmi vyrovnaném zápase předvedly „Krasoňky“ také skvělou hru v obraně a několik velmi tvrdých skládek soupeřek a nakonec i tento zápas vyšel vítězně pro RC Sedlčany s konečným výsledkem 12:7.

V konečném součtu tak ženy v dresech RC Sedlčany brali v prvním turnaji sezony krásné 2. místo hned za domácími hráčkami RC Tatra Smíchov B, což je skvělí vstup do sezony. Na třetím místě skončil nováček soutěže Společenství Severní Morava, čtvrtou příčku obsadila RC Sparta Praha B, páté místo bral RC Dragon Brno, šesté místo patří RC Hradec Králové a poslední v turnaji zůstaly hráčky RC Vyškov.

Na závěr turnaje připravily hráčky a realizační tým Tatry Smíchov pro všechny účastníky občerstvení, které bylo příjemným ukončením úvodního turnaje a tímto putuje do Smíchova poděkování ze Sedlčan nejen za uspořádání celého turnaje, ale právě také za příjemný raut a přátelskou atmosféru.

Příští turnaj se bude konat na hřišti RC Vyškov v neděli 29. dubna 2018. Držte tedy palce našim hráčkám, ať se jim opět daří!  

Nezahálíme

přidáno: 10. 4. 2018 23:02, autor: Mirek Kaše   [ aktualizováno 10. 4. 2018 23:03 ]

O tom, že je třeba mít v ragby fyzičku, asi nepochybuje nikdo. Kromě síly je třeba pilovat také běh jak na krátké, tak dlouhé vzdálenosti a samozřejmostí je i samotná technika hry. V Sedlčanech o tom samozřejmě vědí své a těsně před vypuknutím samotné jarní části soutěží se hoši i dívky hrající za tento tým rozhodně nenudili. To ostatně potvrdil i hráč a asistent trenéra v jedné osobě, který sbírá zkušenosti hned v několika českých ragbyových týmech a české reprezentaci Robert Trefný: „Bylo toho dost, snažili jsme se nastavit tréninky tak, aby všichni hráči rozvíjeli svou fyzickou kondici po všech stránkách a samozřejmostí byla i taktika a technika samotné hry. Tréninky byly třikrát týdně, plus každý čtvrtek byl zaměřený pouze na běhání. Kromě sobotní tělocvičny v Sedlčanech, kde se trénovala hra spojená s technikou a taktikou, se chodilo v týdnu v Benešově do fitness centra PULSE, kde nám vycházejí hodně vstříc a máme tak k dispozici jako tým prakticky celé fitko. Využívali jsme hlavně prostory určené pro cross-fit, kde se dá cvičit s vlastní vahou, ale pozadu nezůstaly ani činky a další nářadí, takže tohle je rozhodně pro tým velké plus a doufám, že i v této sezoně bude spolupráce s Pulsem pokračovat.“

Ženský sedmičkový tým Sedlčan prošel určitou obměnou a kromě hráček především ze Sedlčanska a Benešovska, se v barvách RC Sedlčany objeví také hostující hráčky z Českých Budějovic a Liberce. Ty i přes značnou vzdálenost dojížděli na zimní přípravu do Sedlčan na každý druhý trénink, což je samozřejmě dobré k sehrání s ostatními spoluhráčkami a natrénovaní samotných herních situací.

Celá tříměsíční příprava byla zakončena troj-zápasy na domácím hřišti RC Sedlčany v Počepicích, kdy muži změřily své síly s Libercem a ženy s pražskou Slávií. Poctivá příprava se jistě vyplatila, protože muži i ženy dokázaly své soupeře třikrát porazit, což je určitě potěšující zpráva před startem samotných soutěží. Kromě toho se oba týmy Sedlčan zúčastnily také sedmičkového turnaje v Liberci, kde kluci obsadili konečné třetí místo a děvčata místo druhé. V zápasech se ukázaly herní nedostatky, na které se trenéři zaměří ještě před vypuknutím samotné sezony.

Nezahálí ani nejmenší, kdy trenér malých ragbistů Miloš Vodrážka stále hledá nové tváře bez rozdílu věku i pohlaví. „Děti u nás mohou hrát ragby už od 4 let věku, kdy to rozhodně není o nějaké tvrdé hře a zraněních. Mohou samozřejmě docházet i starší děti, s ragby se dá začít v jakémkoliv věku. Děti se nejprve učí samotné základy hry a pravidla, stačí koupit kopačky a přijít se přesvědčit na některý z tréninků, které se pro děti konají vždy v úterý a ve čtvrtek od 16:30 do 18:00 hodin v Sedlčanech na hřišti, které je známé jako „Mrskošovna“. Děti se kromě hry učí také respektu k soupeři, férovosti tohoto sportu a samozřejmě spolupráci v kolektivu. Ideální je tento sport pro děti, které si při fotbale berou míč do ruky a běží s ním přes celé hřiště“, dodává se smíchem pan Vodrážka. Kdo není místní a neví, kde se hřiště nachází, ať se ozve na kterýkoliv kontakt uvedený na webu rugbysedlcany.com.

Na závěr nezbývá, než popřát celému týmu RC Sedlčany ty nejlepší výsledky v sezoně, hodně úspěchů, štěstí a zdraví všem hráčům, hráčkám i realizačnímu týmu. Poctivá zimní příprava se jistě projeví i na hřišti při sbírání důležitých bodů.

1-10 of 169