AktualityKrasoňky zahájily sezonu

přidáno: 17. 4. 2018 4:30, autor: Milos Vodrazka

První turnaj ženského sedmičkového ragby 1. série žen se odehrál za pěkného počasí v neděli 15. dubna na hlavním hřišti RC Tatra Smíchov. Na turnaj dorazily „Krasoňky“ ze Sedlčan ve slušném počtu jedenácti hráček, takže trenéři Lukáš Hrma a Robert Trefný mohli během zápasů v klidu střídat a dát prostor zkušeným i začínajícím hráčkám.

V 1. sérii žen je přihlášeno celkem 7 týmů, kdy původně mělo být těchto týmů 8, ale RC Zlín se na poslední chvíli odhlásil ze soutěže. Zbylé týmy, kterými jsou RC Tatra Smíchov B, RC Sparta Praha B, RC Sedlčany, RC Hradec Králové, RC Vyškov, RC Dragon Brno a Společenství Severní Morava, za které hrají hráčky převážně z Mariánských hor a Olomouce, se spolu utkají v turnajích o postup do nejvyšší soutěže Elite, kdy 2. série žen byla zrušena.

Vzhledem k počtu 7 týmů se na začátku turnaje budou hrát rozřazovací zápasy a na základě výsledků těchto zápasů se poté týmy rozdělí na skupiny do bojů o 1. - 4. místo a dále o 5. - 7. místo v turnaji.

RC Sedlčany ve svém prvním rozřazovacím zápase změřily síly s týmem RC Dragon Brno. Jak nám potvrdil asistent trenéra Robert Trefný, byl to zápas plný nervů a rozhodovalo se v pověstné poslední minutě zápasu. „Krasoňky“ prohrávali 5:10 a svou poslední akcí zápasu se jim podařilo položit pětku a následně i prokopnout za dva body konverzí do háčka a nakonec tak zvítězit 12:10! Toto vítězství je tak zařadilo do zápasů o 1. - 4. místo turnaje společně s týmy RC Sparta Praha B, Společenství Severní Morava a domácí RC Tatrou Smíchov B.

Právě v zápase s domácími hráčkami Tatry, které „Krasoňky“ dobře znají již z předešlých ročníků, přišla první prohra v turnaji, kdy i přes urputné nasazení všech hráček týmu nakonec Sedlčany podlehly béčku Tatry v poměru 12:19. V dalším zápase proti Společenství Severní Moravy se trenéři i hráčky nemohli zaměřit na konkrétní taktiku, protože se jedná o nového soupeře a nikdy v minulosti se s ním nehrálo. V tomto zápase se nicméně projevila zimní příprava a naprosto uvolněnou hrou dokázala děvčata ze Sedlčan celkem bez potíží nové soupeřky porazit jednoznačně 20:5. Poslední zápas proti pražské Spartě B byl pro hráčky ze Sedlčan velkou výzvou, protože s tímto týmem měly možnost se několikrát utkat už na podzim, ale nikdy z toho nebyla výhra. Ve velmi vyrovnaném zápase předvedly „Krasoňky“ také skvělou hru v obraně a několik velmi tvrdých skládek soupeřek a nakonec i tento zápas vyšel vítězně pro RC Sedlčany s konečným výsledkem 12:7.

V konečném součtu tak ženy v dresech RC Sedlčany brali v prvním turnaji sezony krásné 2. místo hned za domácími hráčkami RC Tatra Smíchov B, což je skvělí vstup do sezony. Na třetím místě skončil nováček soutěže Společenství Severní Morava, čtvrtou příčku obsadila RC Sparta Praha B, páté místo bral RC Dragon Brno, šesté místo patří RC Hradec Králové a poslední v turnaji zůstaly hráčky RC Vyškov.

Na závěr turnaje připravily hráčky a realizační tým Tatry Smíchov pro všechny účastníky občerstvení, které bylo příjemným ukončením úvodního turnaje a tímto putuje do Smíchova poděkování ze Sedlčan nejen za uspořádání celého turnaje, ale právě také za příjemný raut a přátelskou atmosféru.

Příští turnaj se bude konat na hřišti RC Vyškov v neděli 29. dubna 2018. Držte tedy palce našim hráčkám, ať se jim opět daří!  

Nezahálíme

přidáno: 10. 4. 2018 23:02, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 10. 4. 2018 23:03 ]

O tom, že je třeba mít v ragby fyzičku, asi nepochybuje nikdo. Kromě síly je třeba pilovat také běh jak na krátké, tak dlouhé vzdálenosti a samozřejmostí je i samotná technika hry. V Sedlčanech o tom samozřejmě vědí své a těsně před vypuknutím samotné jarní části soutěží se hoši i dívky hrající za tento tým rozhodně nenudili. To ostatně potvrdil i hráč a asistent trenéra v jedné osobě, který sbírá zkušenosti hned v několika českých ragbyových týmech a české reprezentaci Robert Trefný: „Bylo toho dost, snažili jsme se nastavit tréninky tak, aby všichni hráči rozvíjeli svou fyzickou kondici po všech stránkách a samozřejmostí byla i taktika a technika samotné hry. Tréninky byly třikrát týdně, plus každý čtvrtek byl zaměřený pouze na běhání. Kromě sobotní tělocvičny v Sedlčanech, kde se trénovala hra spojená s technikou a taktikou, se chodilo v týdnu v Benešově do fitness centra PULSE, kde nám vycházejí hodně vstříc a máme tak k dispozici jako tým prakticky celé fitko. Využívali jsme hlavně prostory určené pro cross-fit, kde se dá cvičit s vlastní vahou, ale pozadu nezůstaly ani činky a další nářadí, takže tohle je rozhodně pro tým velké plus a doufám, že i v této sezoně bude spolupráce s Pulsem pokračovat.“

Ženský sedmičkový tým Sedlčan prošel určitou obměnou a kromě hráček především ze Sedlčanska a Benešovska, se v barvách RC Sedlčany objeví také hostující hráčky z Českých Budějovic a Liberce. Ty i přes značnou vzdálenost dojížděli na zimní přípravu do Sedlčan na každý druhý trénink, což je samozřejmě dobré k sehrání s ostatními spoluhráčkami a natrénovaní samotných herních situací.

Celá tříměsíční příprava byla zakončena troj-zápasy na domácím hřišti RC Sedlčany v Počepicích, kdy muži změřily své síly s Libercem a ženy s pražskou Slávií. Poctivá příprava se jistě vyplatila, protože muži i ženy dokázaly své soupeře třikrát porazit, což je určitě potěšující zpráva před startem samotných soutěží. Kromě toho se oba týmy Sedlčan zúčastnily také sedmičkového turnaje v Liberci, kde kluci obsadili konečné třetí místo a děvčata místo druhé. V zápasech se ukázaly herní nedostatky, na které se trenéři zaměří ještě před vypuknutím samotné sezony.

Nezahálí ani nejmenší, kdy trenér malých ragbistů Miloš Vodrážka stále hledá nové tváře bez rozdílu věku i pohlaví. „Děti u nás mohou hrát ragby už od 4 let věku, kdy to rozhodně není o nějaké tvrdé hře a zraněních. Mohou samozřejmě docházet i starší děti, s ragby se dá začít v jakémkoliv věku. Děti se nejprve učí samotné základy hry a pravidla, stačí koupit kopačky a přijít se přesvědčit na některý z tréninků, které se pro děti konají vždy v úterý a ve čtvrtek od 16:30 do 18:00 hodin v Sedlčanech na hřišti, které je známé jako „Mrskošovna“. Děti se kromě hry učí také respektu k soupeři, férovosti tohoto sportu a samozřejmě spolupráci v kolektivu. Ideální je tento sport pro děti, které si při fotbale berou míč do ruky a běží s ním přes celé hřiště“, dodává se smíchem pan Vodrážka. Kdo není místní a neví, kde se hřiště nachází, ať se ozve na kterýkoliv kontakt uvedený na webu rugbysedlcany.com.

Na závěr nezbývá, než popřát celému týmu RC Sedlčany ty nejlepší výsledky v sezoně, hodně úspěchů, štěstí a zdraví všem hráčům, hráčkám i realizačnímu týmu. Poctivá zimní příprava se jistě projeví i na hřišti při sbírání důležitých bodů.

Pozvánka na Valnou hromadu

přidáno: 9. 2. 2018 2:36, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 9. 2. 2018 2:38 ]

POZVÁNKA NA VOLEBNÍ VALNOU HROMADU


Valná hromada členů RC Sedlčany se bude konat

v sobotu dne 24. února 2018 ve 12.30 hod.

U Floriána na náměstí TGM v Sedlčanech.


Program:


 1. Prezentace

 2. Zahájení a schválení programu schůze

 3. Volba komisí.

 4. Zhodnocení činnosti za rok 2017

 5. Hospodaření v roce 2017

 6. Plán činnosti na rok 2018, stav členské základny

 7. Rozpočet na rok 2018

 8. Schválení úpravy směrnice RCSe.

 9. Volby vedení klubu a kontrolní komise RCSe.

 10. Různé

 11. Diskuse

 12. Schválení usnesení

 13. Závěr


za Výkonný výbor

                                                                                                                     Miloš Vodrážka, v. r.


Vstupenky na ples a zadarmo!!!

přidáno: 19. 1. 2018 4:29, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 19. 1. 2018 4:30 ]

Ano, můžete získat TYTO dvě vstupenky na náš ples 3.2.2018 a to úplně zdarma!!! A jak? Více se dozvíte na FB stránkách našeho partnera BIOPEKÁRNA ZEMANKA!!!

Nábor hráčů a hráček - OTEVŘENÝ TRÉNINK

přidáno: 9. 1. 2018 11:36, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 9. 1. 2018 11:37 ]

Letos první otevřený trénink i pro zájemce, ať už mužského nebo ženského rodu je v sobotu 13. 1. v tělocvičně  sedlčanské "Zemědělky" od deseti hodin. Vezmi si cvičební úbor a tenisky do tělocvičny a chuť poznat něco nového. I když ještě budou další nábory,a to 27.1., 10.2., 24.2. a 10.3. na stejném místě a stejnou dobu tak neváhejte, určitě znáte to přísloví!

Turnaj sedmiček v Brně

přidáno: 6. 10. 2017 6:50, autor: Milos Vodrazka

Jak to viděl Robert Trefný

Dle mého názoru vidím v našich holkách veliký potenciál, zlepšují se každým turnajem a vždy v pátek pro ně dělám extra trénink, kde se zaměřujeme na herní situace, myslím, že jim to jen a jen prozpívá. Myslím, že pokud s nimi budeme do budoucna a hlavně přes zimu dobře pracovat je reálné za rok postoupit do Elitní série!  A  záleží a na nich jak budou přistupovat k tréninkům, ale sami vidí, že když se sejdou, tak že to přináší ovoce, viz výsledky v Brně. Některá pozitiva jejich hry - velmi pěkná obrana v celku, přebírání a posunování, 110 procentní nasazení v každém zápase, vyhrané všechny mlýny naše a 50 procent soupeřových, dobrá práce v autovém seřazení. Avšak je na čem stále pracovat, tady jsou některé z chyb, které bych chtěl na nejbližším tréninku s holkami probrat - příjem (občas necháváme zbytečně spadnout na zem), mnohem více napadat obranou lajnu (útočíme občas až moc na autovou lajnu), u některých hráček fyzická příprava, dávat pozor na zavřenou stranu u rucku u autu (občas tam nikoho nestaví a lehce pak probíhají a je vždy pětka)

 

Ke klukům, kluci mají také mnoho šikovnosti a hlavně rychlosti, které musíme začít více využívat. Hrají velmi dobré zápasy proti menším klubům, které bez problémů porážejí, ale musíme více pracovat a scházet se, protože proti zkušenějším klubům vydržíme hrát maximálně poločas (není dostatečná fyzička). Co u kluků hodnotím velmi kladně je, že za žádného stavu se nevzdávají, velmi dobré napadaní po chybě soupeře (všichni okamžitě vystřelí dopředu). Ovšem je tu mnohem více věcí, na kterých se musí pracovat. A to nejvíce na fyzičce (zaměříme se přes zimu na to dohlédnu), dalším velmi krutým vlivem na naši hru je to že neznáme pravidla (spousta kluků neví co mají dělat, když rozhodčí zapíská), z toho plyne velmi pomalá organizace po trestných kopech proti nám (lehké pětky, protože nejsme schopni rychle restrukturalizovat obranu), zlepšit skládky proti silovým hráčům (snažíme se skládat za vršek).

Sedlčanské ženy excelovaly v závěrečném turnaji ragby a udržely 1. sérii!

přidáno: 3. 7. 2017 4:42, autor: Neznámý uživatel

Sobota 17. června byla pro celý tým „Krasoněk“ ze Sedlčan asi nejvíce náročnou zkouškou sezony. Na domácím turnaji v Počepicích, který byl zároveň posledním turnajem sezony ženské „sedmičkové“ soutěže 1. série žen, se totiž rozhodovalo o osudu jejich týmu. V případě nezdaru totiž hrozil propad o soutěž níže a to si žádná z hráček ani realizační tým v čele s trenérem samozřejmě nepřál. Děvčata se ale do turnaje vhrla s neuvěřitelným nasazením a jejich výkony spíše připomínaly tým, který v tabulce hájí jednu z předních pozic, než tým z chvostu tabulky bojující o záchranu. Svým výkonem dokázaly hned v úvodním zápase porazit první tým v tabulce RC Tatru Smíchov B poměrně jasným výsledkem 17:7 a ve druhém zápase kontrolovaly Sedlčany vítězství nad hráčkami RC České Budějovice v poměru 22:5, které v případě nezdaru čekal jako Sedlčany sestup o soutěž níže. České Budějovice ale ke svému osudovému turnaji přijely pouze s 5 hráčkami v poli a to pro ně znamenalo citelný problém. To se také potvrdilo hned v prvním zápase, kdy nestačily právě na domácí Sedlčany a do zbylých zápasů turnaje už hráčky z Českých Budějovic nenastoupily. Naopak Sedlčany mohly bojovat z prvního místa ve skupině o finále a i tento důležitý krok jim vyšel, když porazily tentokrát druhý tým tabulky RK Petrovice B poměrem 24:12. Tímto vítězstvím si tak „Krasoňky“ pojistily udržení v 1. sérii žen bez ohledu na výsledek finálového zápasu. V tom již podruhé nestačily na béčko smíchovské Tatry a prohrály 5:21, nicméně s druhým místem v turnaji se v tabulce posunuly na konečné 5. místo a sestup tak přešel na bedra žen z Českých Budějovic. Blahopřejeme tak hlavně samotným hráčkám Sedlčan, které v turnaji předvedli, že do 1. série rozhodně patří a svými výkony potěšily i jejich trenéra Lukáše Hrmu, který měl z jejich hry upřímnou radost: „Dnešní turnaj byl velkým zadostiučiněním za celou sezónu, kdy nám vůbec nic nehrálo do karet. Stálá zranění, nepříliš lichotivé výsledky a i pověstné sportovní štěstíčko se nám snad záměrně a obloukem vyhýbalo, takže to, že jsme udržely první sérii, je pro mě a hlavně pro holky konečně po delší době skvělým pocitem. Jsem rád, že se to povedlo i vzhledem ke hře, kterou holky v domácím turnaji předvedly, propad do nižší soutěže by nás nikam neposunul. Takže děkuju holkám za super výkon, celému realizačnímu týmu a fanouškům za podporu v sezoně a věřím, že ta další už nebude jen hrou o to, jestli spadneme, nebo se udržíme, máme totiž rozhodně na víc!“ K tomu asi není co dodat, samozřejmě gratulujeme a přejeme do další sezony jen to nejlepší, snad si i štěstíčko „drsné Krasoňky“ ze Sedlčan tentokrát najde.        

Autor: Mgr. Karel Bárta J

Ragby v Příbrami

přidáno: 21. 6. 2017 0:29, autor: Milos Vodrazka   [ aktualizováno 21. 6. 2017 0:59 ]

10.6. probíhal v Příbrami Den sportu a díky Marianovi jsme byli přizvaní i my. Stánek nám poskytl Městský úřad a ostatní již bylo v naší režii. Naším stánkem prošlo něco mezi 200 až 250 dětmi. Proběhli si překážkovou dráhu se šiškou a narazili do narážeče. Některé děti tuto dráhu probíhali i s rodiči. Kromě jiného Janča, Bětka a Lucka (foto) byly vyzpovídány na pódiu a oceněny malou upomínkou. Z těch mladších patří dík Mirce, Bohoušovi a Honzovi za vydatnou pomoc v průběhu dne.
Sledujte čas 3:59                                 

Video YouTube

                                                          


Ragbistkám ze Sedlčan se o víkendu zkomplikovala cesta k udržení v 1. sérii žen

přidáno: 19. 6. 2017 5:28, autor: Neznámý uživatel

Předposlední turnaj 1. série žen v sedmičkách se odehrál v sobotu 3. června na hřišti pražského RK Petrovice. A opět bylo na hřišti velice živo. Domácí diváci vytvořili slušnou kulisu a hlavně domácím Petrovicím se z tribuny mocně fandilo. Překvapení turnaje, co se týče obsazení na prvních místech, se ale nekonalo. V horkém prosluněném dni si pro první místo došly dívky z nedaleké RC Tatry Smíchov B, které vyhrály druhý turnaj po sobě, kdy celkově se jednalo o jejich pátou turnajovou výhru v sezoně z odehraných jedenácti turnajů. Již nyní je tedy jasné, že béčko žen Tatry si pohodlně zajistilo prvenství i v celkové tabulce 1. série před závěrečným turnajem. RK Petrovice B obsadilo na domácím turnaji druhé místo a toto s přehledem udrží i v celkovém pořadí.

V Petrovicích nečekaně překvapily hráčky RC Dragonu Brno, když vůbec prvně v sezoně skončily na posledním šestém místě, za které si připsaly jediný bod a značně si tak zkomplikovaly možnost postoupit ze třetího místa do nejvyšší soutěže Elite. Vzhledem k tomu, že hráčky RC Bejkovnice Přelouč porazily v zápase o 3. místo v turnaji hráčky z RC České Budějovice, patří jim průběžně o 7 bodů třetí, tedy postupové místo v tabulce právě před RC Dragonem Brno. Poslední turnaj tedy rozhodne o postupujícím, jelikož již známé první dva pražské celky nemohou vzhledem k jejich „ačkovým“ týmům postoupit do stejné, tedy nejvyšší soutěže Elite.

Komu se však ještě více zkomplikovala turnajem v Petrovicích cesta za záchranou, jsou hráčky z RC Sedlčany. Ty sice na úvod dokázaly remizovat s béčkem Tatry Smíchov a vypadalo to nadějně, nicméně další překvapení se již nekonalo a Sedlčany si tak na turnaji měli možnost znovu zahrát „pouze“ o konečné páté místo. Doslova infarktový zápas s Dragonem Brno rozhodlo až prodloužení, kdy v normálním hracím čase skončil zápas remízou. Po položené pětce Sedlčan v nastavení si mohly hráčky Sedlčan v čele s trenérem Lukášem Hrmou sice oddychnout, o to více ale trápí Sedlčany turnajové 4. místo hráček Českých Budějovic, které tak dokázaly Sedlčanům v tabulce „poskočit“ o 4 body.

Závěrečný turnaj, který se koná u Sedlčan na hřišti v Počepicích, tak bude buď pro hráčky Sedlčan, nebo Českých Budějovic posledním v 1. sérii, kdy hlavně domácí hráčky se budou muset důkladně připravit na své soupeřky a dát do všech zápasů opravdu všechno. 17. června tak přijďte od 10 hodin podpořit děvčata z RC Sedlčany, protože s hlasitou podporou se vždy hraje lépe a tentokrát ji budou potřebovat více, než kdy jindy.

Autor: Karel Bárta

Ženský turnaj 1. série „sedmiček“ v ragby přivítala Tatra Smíchov

přidáno: 31. 5. 2017 5:11, autor: Neznámý uživatel

V sobotu 27. května se na ragbyovém hřišti Smíchovské Tatry konal již pátý turnaj žen 1. série, která je druhou nejvyšší soutěží ženského ragby „sedmiček“ u nás.

Domácí tým RC Tatra Smíchov B nenechal nic náhodě a v turnaji si hráčky Tatry došly pro plný počet bodů za jasné vítězství nad všemi soupeřkami. Druhým pražským týmem, který je zároveň průběžně druhý i v tabulce, jsou hráčky z klubu RK Petrovice B. Tento tým možná i díky absenci klíčových hráček, které čekali povinnosti v reprezentaci, obsadil na turnaji na Tatře konečné 4. místo.

Velký boj se svádí o konečné třetí místo v tabulce, jelikož hráčky, které skončí třetí, mohou slavit postup do nejvyšší soutěže Elite, jelikož „béčka“ obou pražských týmů nemohou postoupit do stejné soutěže, jako jejich A týmy. Tentokrát si už potřetí za sebou došly pro druhé místo v turnaji hráčky RC Bejkovnice Přelouč a zůstávají tak o 2 body před třetím RC Dragon Brno, jejichž hráčky si po třech výhrách a jedné prohře odváží z turnaje pěkné třetí místo.

Další neméně velké souboje se svádí o páté místo v tabulce. Jednoduše proto, že klub na pátém místě zůstává v 1. sérii, zatímco poslední, šestý tým, sestupuje do nižší 2. série žen. Poslední 3 turnaje jsou tak ve znamení velkých bojů průběžně pátých hráček z RC České Budějovice a rovněž průběžně šestých hráček z RC Sedlčany. Vzhledem k tomu, že i na Tatře dokázaly hráčky Sedlčan skutečně perfektně zabojovat v zápase o páté místo právě s hráčkami Českých Budějovic, dokázaly doslova „urvat“ konečné vítězství o jeden jediný bod 20:19! Ve druhé půli navíc musely Sedlčany bojovat kvůli zranění pouze se šesti hráčkami v poli, což značně ztížilo jejich situaci. Páté místo Sedlčan v tomto turnaji je opět velice důležité, protože se dokázaly přiblížit svým soupeřkám z Českých Budějovic na „pouhé“ tři body. Trenér Sedlčanských hráček Lukáš Hrma boj se svěřenkyněmi nevzdává: „Dneska to bylo skutečně jen tak tak, ale holky se dokázaly skvěle obětovat pro celý tým. Vyzdvihl bych práci kapitánky týmu, která dokázala i přes velkou bolest kotníku nejen hrát, ale i položit Budějovicím pětku těsně před poločasem a po skládce od soupeřky v pětkovišti odjela na ošetření s kotníkem do nemocnice. O tom je ragby! Věřím, že poslední dva turnaje už nepustíme a udržíme Sedlčanům 1. sérii!“

Nám nezbývá, než hráčkám Sedlčan držet do zbývajících dvou turnajů palce, ten předposlední se koná již v sobotu 3. června opět v Praze, tentokrát na hřišti RK Petrovice.  Diváci se tak mohou opět těšit na velké souboje těchto houževnatých děvčat.

Autor: Karel Bárta     

1-10 of 161